beste live act DE ZEEUWSE POPPRIJZEN 2004 Colofon popf noot NOOT Nieuwsblad voor de Zeeuwse Popmuziek Jaargang 16, nummer 1, 2005 redaktie: Bert van Leerdam (eindred) Kees van der Heijden Mark de Smit Mercedes Wal rave Micha Beckers Peter Scheefhals Sander Nobbe Sjors Kuyt fotografie: Bert van Leerdam Sander Nobbe Sjors Kuyt en anderen, onder dank! Opmaak en vormgeving: Warpfactor 11 pixel@zeelandnet.nl Druk: Multicopy Bergen op Zoom Advertenties: Sander Nobbe scnobbe@wanadoo.nl Voor alle contacten met de redactie van de Noot een nieuw email adres: Noot.Zeeland@gmail.com Kijk ook op: www.popmuziekzeeland.nl issn: 1568 - 9522 popprijs voor de beste CD van 2004 A an de redactie van NOOT was gevraagd de 5 beste CD's van 2004 te nomineren. Daarvoor werden alle gerecenseerde CD's nog eens beluisterd. Dat het een schier onmogelijke klus was za| iedereen die het Zeeuwse werk van de laatste jaren kent beseffen. We mogen trots zijn op het schitterende werk dat in de afgelopen jaren is afgeleverd. Uiteindelijk werden er vijf CD's genomineerd: No Code (Crimson), Forcefeed (When grey becomes), Lamaketta's (Bietie Akumaai?), Erik Vandenberge (Tent Oily smoke) en 0118-Vier (Flessenpost). Er moest een stemming aan te pas komen en daar rolde tot genoegen en verbazing de CD Bietie Akumaai van de Lamaketta's uit! Als je hem nog niet gehoord hebt bestel hem dan via de website http://www.lamakettas.nl/. Tussen de bedrijven door werden er nog enkele andere popprijzen uitgereikt. Mooiste Artwork Voor het mooiste artwork waren de CD's van For the Alliance, Catfish en Little 'Xtra genomineerd. Cajun-groep Catfish mocht deze prijs uiteindelijk in ontvangst nemen. Beste Website Zoals presentator Jaap van Boven al mooi kenschetste: 'Een beetje band onderhoudt zijn contact met de fans door middel van een website. Daar kun je niet alleen de laatste nummers van downloaden, maar kun je ook lezen waar de eerstvolgende 'gig' optreden) van de betreffende band plaatsvindt'. Dat er meer van een site wordt verwacht bleek wel bij het rondsurfen op het wereldwijde web. De sites van Void of Air (www.voidofair.nl) Forcefeed (www.forcefeed.nl), Dallas (www.dallasband.net), Backlash (www.Backlash.nl) en BBCase (www.bbcase.nl) geven een mooi staaltje van wat de Zeeuwse bands op internetgebied te bieden hebben. Mischa Posthumus nam de Popprijs voorde site van Forcefeed in ontvangst. Grote verdienste voor de popmuziek Het mooie van de uitreiking van Popprijzen is dat het bestuur van de Stichting Popmuziek Zeeland dan ook de gelegenheid heeft iemand in het zonnetje te zetten. Dit keer viel die eer te beurt aan Ad Boonman. Voor zijn vele werk voor Klomppop. Dit jaar werd er geen Popprijs toegekend voor Beste Popfestival maar het SPZ-bestuur was van mening dat Klomppop hoe dan ook recht heeft op de Popprijs. Zoveel jaren zoveel Zeeuwse Bands. Het kon niet zo zijn dat de Stichting Popmuziek ter ziele ging zonder een bijzondere lof uit te spreken over dit oudste popfestival van Zeeland. Door deze Popprijs aan de persoon van Ad Boonman hoopt het bestuur dit in orde gemaakt te hebben. Elders in deze Noot een interview met Ad. En daarmee is de laatste activiteit van het bestuur van de SPZ tot een goed eind gebracht. Wat de toekomst brengen moge is nog onduidelijk. Het nieuwe Popplatform kan er mee door gaan. We wachten het af. Jammer dat Popconsuient Cor de Jonge, die de fakkel voor een belangrijk deel over zal moeten gaan nemen, schitterde door afwezigheid. Maar hij zal zijn redenen gehad hebben en dat respecteren wij. noot Void of air (genomineerd voor beste website) Lamaketta's, winnaar beste Cd Bert van Leerdam VHssingen, 29 Januari 2005. Officieel enoericM in februari 1995 stopt de Süchtino Pepmuask Zeeland er na bijna 10 Jaar al wear moe. Oe Provincie Zeeland hoeft besloten dat bot ondersteunen van de popmuziek In Zeeland professioneler en wat gnter meet worden aangepakt en daar kan het SPZ-bestuur alleen maar bin am zijn. Met de uitreiking van vijf Papprijzen aver 2P04 wordt afscheid genomen van de Stichting Popmnziek Zeeland. Alleen NOOT gaat vesriapig nog even door. Hef Arsenaaltheater is mooi gevuld en voormalig Stormtroeper-voorman Swensee zet de zaal vakkundig naar zijn hand met aanstekelijke VisHop, zoals hij het zelf noemt. Goeie raps zonder veel poespas en in het Bressiaanse dialect. Werd er vroeger nog al eens schamper gesproken over het feit dat er toch wel veel oudere dames en heren onder de aanwezigen waren, dit keer was de overhand aan bezoekers jong te noemen. Fans van TapHarHeejl en Yes You Did maakten van het het optreden van hun bands een feest. Belangrijkste onderdeel van de avond was dan ook de verkiezing van de beste live-act van 2004. Terecht was er van tevoren wat discussie ontstaan over de eerlijkheid van deze 'competitie' want op de website van de SPZ en ook in verschillende media was gemeld dat ook de Juke Joints en Surrender genomineerd waren voor deze Popprijs. Maar die konden, wegens andere afspraken niet aanwezig zijn. Omdat de reglementen van de Popprijzen eisen dat je ook werkelijk moet komen spelen om een beker te kunnen bemachtigen nam het Bestuur van de SPZ de vrijheid andere bands te benaderen, ook uit de Top 10 natuurlijk, en die mochten voor de Popprijs 2004 strijden op deze avond. Dat waren dus de eerder genoemde TapHarHeejl en Yes You Did en verder Void of Air en Floffgirl. gottegot. verzuchtte voorzitter Kees van Dorst nadat Flofgirl als laatste het podium had verlaten,dat wordt een hel voor de jury want wat zijn er goeie bands in Zeeland!'. Het was waar. Hoewel het publiek in een kleine meerderheid voor TapHarHeejl koos bleek de vakjury dat oordeel bij te moeten stellen en na lang wikken en wegen mocht Yes You Did met de Popprijs voor Beste Live act 2004 naar huis. Swensee ietie Akumaai????

Noot | 2005 | | pagina 2