We beginnen tegenwoordig al om 11.00 uur, wat toch behoorlijk vroeg is. Vorig jaar waren er toen al 350 man op het terrein. Mede doordat we elk heel uur gratis bussen inzetten voor vervoer van Goes naar het festivalterrein liep er elk heel uur steevast een grote groep nieuwe bezoekers binnen. Omdat de bezoekers 's avonds ook weer met die bussen terug konden hoefde niemand zich zorgen te maken over drank en naar huis rijden. Deze bezoekers leverden ook extra baromzet, en zo betaalden die bussen zichzelf eigenlijk dubbel en dwars terug. Jullie hebben 100 vrijwilligers, waar komen die vandaan? We zijn erg trots op dat we zoveel vrijwilligers hebben. Het zijn vooral jongeren die in de omgeving van Ovezande, zeg maar de gemeente Borsele wonen. We hebben zelfs zoveel vrijwilligers dat we moeten selecteren wie er wanneer op het festival mogen werken. En dat we zelfs vrijwilligers moeten afwijzen. Wanneer begin je met het festival en met hoeveel mensen doe je dat? In het begin deed ik het er eigenlijk naast mijn eigen werk erbij, maar het festival is inmiddels zo groot van opzet dat er een team van 10 man er het hele jaar mee bezig is. noot Ik was tot 8 jaar geleden Jongeren Opbouwwerker in de gemeente Borsele. Dit hield in dat ik diverse activiteiten voor jongeren op touw zette. Daarbij moet je niet alleen denken aar' muziek, maar ook bijvoorbeeld het bepalen waar een speeltuin moest komen en zo. Daar is 8 jaar geleden abrupt een eind aar gekomen. Tijdens mijn werk viel ik plotseling op de grond. Ik bleek een lek in mijn aorta te hebben en een hartklep faalde. Ik heb toen 13 uur op de operatietafel gelegen en erg veel geluk gehad dat ik dat heb overleefd. Na de operatie bleek dat ik tijdens de operatie ook nog twee herseninfarcten heb gehad.' Door dat infarct zijn gebieden die met het gezichtsveld te maken hebben beschadigd. Hierdoor kan ik me moeilijk visueel concentreren. Ik heb veel moeite met lezen. Ik kan ook erg slecht tegen grote mensenmassa's. Dat is ook de reden waarom ik de prijs tijdens de uitreiking niet persoonlijk in ontvangst kon nemen. Je moet dan zeker wel het rondlopen op het festivalterrein wel erg missen? Ja, dat doe ik zeker. Ik zit tijdens Klomppop dan ook veel in het kantoor of ben ik backstage, maar af en toe neem ik evenj een kijkje nemen in de tenten. Naar andere festivals, drukke concerten en kroegen ga ik niet meer. noot Is dit jaar is Klomppop voor het eerst niet op hemelvaarts dag? Ja dat klopt. Hemelvaart valt dit jaar op 5 mei en dan heb je in Vlissingen al het Bevrijdingsfestival. Bovendien spelen er op 5 mei een hoop jonge Zeeuwse bandjes die we ook hier willen hebben op het C-Culture podium. In overleg met Uit in Vlissingen popconsulent is toen voorgesteld om Klomppop op 6 mei te houden. Dat leek ons wel een goede oplossing, omdat we dan niet in eikaars vaarwater kwamen. Helaas kregen we onlangs te horen dat Scoop de voorronde van de kunstbende ook op 6 mei wil houden, omdat ze dan gebruik kunnen maken van de faciliteiten van het bevrijdingsfestival. Aangezien we dezelfde doelgroep hebben, 60% van de bezoekers vorig jaar was jonger dan 25, is dat natuurlijk extra zuur. Overleg of die voorronde niet verplaatst kan worden naar 7 mei of een andere datum heeft helaas niets opgeleverd. Waar luister je zelf eigenlijk graag naar? Ik heb een erg brede muzieksmaak die varieert van Jazz tot Folkrock. Als ik hier in de kast kijk zie ik dat ik zo ongeveer van elke band die op Klomppop heeft gestaan wel een cd heb. Die brede interesse is al heel vroeg begonnen. Mijn vader had vroeger een platenzaak in Vlissingen. Op mijn 15e deed ik al de inkoop van platen voor hem. Op die manier ben ik met veel muziek in aanraking gekomen en heb ik ook veel mensen uit de muziekscène leren kennen. Er staat trouwens ook een hele hoop bluesrock in mijn cd-kast, maar dat zal wel met mijn leeftijd (47) te maken hebben. Staan er ook Dance-acts op Klomppop? Heb je al namen voor dit jaar? Ja, we proberen er toch zeker elk jaar één Dance-act te krijgen. Wel vind ik dat de muziek ter plekke live gebracht moet worden, dus geen cd's of plaatjes, maar echte instrumenten op het podium. We hebben ook eens geprobeerd Junkie XL hier te krijgen, maar dat bleek financieel onmogelijk. We streven er eigenlijk al sinds het begin voor om op het festival zo gevarieerd I mogelijk programma aan te kunnen bieden. Welke stromingen lopen het best en welke niet? We zien toch dat soul en funk het hier niet goed doen. Rock en pop doen het aanzienlijk beter. Vooral punkrock en heftige rock slaan goed aan. Vorig jaar sloeg Peter Pan Speedrock erg goed aan. Het publiek was wild enthousiast. We zien ook verrassend veel goede schoolbandjes. Die brengen steevast ook een aardige groep fans mee. Verder hebben we een pool van ongeveer 100 enthousiaste vrijwilligers. Klomppop draait eigenlijk voornamelijk op vrijwil ligers. Het festival zou anders onbetaalbaar worden. De gage voor de artiesten van beide festivals is bijvoorbeeld alleen al 30.000 euro waarvan 15.000 euro voor Klomppop. Door alles in eigen beheer te doen, zoals de bardiensten, catering enzovoort, kunnen we de kosten in de hand houden. Alleen voor buitenlandse artiesten moeten we een hotel in Goes regelen. Naast de inkomsten van de kaartverkoop, zijn ook de barinkomsten erg belangrijk voor ons. Gelukkig hebben we daaraan geen extra kosten, doordat de bars worden bemand door vrijwilligers. In de laatste week wordt dat team uitgebreid tot 20 man en op de dag zelf hebben we dus nog die 100 vrijwilligers. Het is al lang niet meer zo dat ik het alleen voor het zeggeiij heb, maar omdat ik het 25 jaar geleden heb opgezet ben ik' wel degene met de meeste ervaring en contacten met dej boekingsbureaus. Door die contacten kunnen wij vaak grotel artiesten voor een aantrekkelijke prijs krijgen. Als we de normale! gage van zo'n artiest moeten betalen is het onmogelijk om ze hier te krijgen. Ja ik heb al wat namen staan voor. Als hoofdact hebben we Intwine. Verder hebben we GEM, stevige rock uit Utrecht, de Travoltas, punkrock uit Tilburg, the Strikes uit Leerdam met stevige blues. Uit het buitenland hebben we Jack Brennan uit de U.S.A. en the White Cowbell Oklahoma uit Canada. Die laatste band is echt te gek. Ze spelen southern country rock en hebben een geweldige live reputatie. Je moet maar eens op hun website kijken (www.whitecowbel.com). De uitreiking van Ad's popprijs In het begin deed je de organisatie naast je gewone werk. Wat voor werk deed je dan? i'

Noot | 2005 | | pagina 4