luistert zie je he René de Dreu: Hier hebben we een muzikanten-sfeertje T *11 1 I i 1 De tweede editie van het Borselse jongeren-projekt 2nd influenz zit er bijna op. De finale is 23 april in De Stenge in Heinkenszand. Het projekt is gestart onder de titel 'KiekVirus', maar omdat het betreffende café afhaakte en er een betere gelegenheid gevon den werd in 'De Klomp' in Ovezande, werd gekozen voor de naam 2nd Influ enz. Een gesprekje met de man achter de schermen van Hooükoorts en 2nd influenz: René de Dreu uit Hisse. O STÜDID 66 Geluidsverhuur Studio Reimerswaal Dus de ze was niet zo gecharmeerd van jullie muziek? Maik: 'Nee, toen niet, maar ze heeft ondertussen wel onze CD gekocht. We oefenen eigenlijk bijna nooit, maar als we oefenen doen we dat bij Friso op de boerderij.' Waar schrijven jullie je muziek dan? Maik: 'Dat gebeurt grotendeels tijdens de soundcheck. De teksten schrijf ik vaak hier thuis. Dan zit ik soms wat tv te kijken met een gitaar, en zo komen meestal de teksten vanzelf'. 'Behalve Katerman dan, dat schreef ik ter plekke op een zondag ochtend, één van de zeldzame keren dat we oefenden en we zaten toen wat gek te doen. We riepen Katerman Katerman, en zo is de rest ook gekomen.' Dat nummer Katerman klinkt wel heel anders op de CD dan de rest van jullie nummers. Maik: 'Ja dat klopt, Arno Francke, die er als laatste was bijgekomen, wilde ook iets doen op de CD. We hebben toen Katerman gewoon opgenomen met drums en bas. Arno heeft toen de bas eruit gehaald en alle partijen met synthesizers ingespeeld. De zang hebben we hier thuis opgenomen. Die kinderen die meezingen zijn mijn neefjes. Die zongen op zolder.' Als we het dan toch over jullie CD hebben, zijn al die teksten fictief? Maik: 'Op dat van die honden na wel ja. Ik heb een vreselijke hekel aan honden. Maar het is wel grappig. Er zijn wel eens mensen naar me toe gekomen die zeiden: Ja, die Jolanda, die ken ik wel. Da's een vreselijk krapuul en andere mensen menen dan Lena te kennen. Die personages zijn volkomen verzonnen.' Hoe hebben jullie de cd opgenomen? Maik: 'Toine had een analoge 8 sporen recorder op de kop getikt. Een vriend van hem uit Tilburg, Tom Sikkers, wou hem wel mixen. De opnames vonden gewoon in een schuur op de boerderij van Friso plaats en af en toe moesten er een koe of klapperende1 deuren worden uitgemixt. Zo'n koe klonk zo raar, dat kon je er niet op laten staan. We hadden eigenlijk niet echt grote verwachtingen van de CD. We hadden er eerst 250 van laten maken, maar ondertussen zijn er al zo'n 1300 van verkocht.' Gaan jullie de volgende CD weer zo opnemen? Maik: 'Nee, dit keer willen we het toch wat professioneler aanpakken. Tijdens de opname van onze vorige CD had Friso bijvoorbeeld een paar tellen gemist omdat hij de rest niet kon horen en dat soort situaties willen we nu voorkomen. De volgende CD wordt in de studio van Sjak Zwiers en Paskal Jakobsen in Vlissingen opgenomen. We hadden voor de grap een prijsvraag uitgeschreven op onze website waar mensen een titel voor onze nieuwe CD kunnen inzenden. Je kon dan een huiskameroptreden van ons winnen. We werden overspoeld met reacties.' Een huiskamer optreden, wat moet ik daar bij voorstellen? 'Die huiskamer optredens doe ik samen met Donnie. Dat is erg leuk hoor. Een beetje muziek maken tussen het bier en de huzaren salades.' Donnie: 'Maik speelt dan contrabas. We spelen dan wel gewoon het Lammaketta repertoire.' De teksten die je schrijft zijn in het Zeeuws-Vlaams dialect geschreven. Hoe wist je hoe je dat zo op moest schrijven? Maik moet erg lachen. 'Er is niet zoiets als een Zeeuws-Vlaams Dialect. Ik schrijf eigenlijk maar wat zoals ik denk dat je het schrijven moet. Het liefst zou ik zien dat Lhammaketta elke keer anders werd geschreven.' Bij deze... Voor meer info: www.lamakettas.nl. Geluidsopnames Drkestbanden Mastering Muziek voor multi media internet Advies Kcudekerkseweg 137, 4-335 SL Middelburg, Tel: Dl 1 B-633262 Fax: 1 1 B-63343 1 E-mail: infd@studidS0.nl noot 6 Hoofdstraat 38. 4416 AD Kruiningen. Tel: 01 13 - 320 025 Fax. 01 13 - 320 026 E-mail: info@lacsound.nl Website: www.lacsound.nl Bert van Leerdam Jonge gasten een podium bieden René: 'Ik ben al jaren bezig met popmuziek, zo was ik betrokken bij de eerste Klomppop met toen nog uitsluitend Zeeuwse bands. De basis voor dat festival is gelegd door de Klomp (vooral Ad Boonman) zelf, we hebben toen besloten om opnames te maken en dat resulteerde in de Klompop '81 lp. Het ging ons er om de Zeeuwse pop te promoten en vooral er voor te zorgen dat anderen (waaronder provincie en gemeenten) dieserieus namen.' 'Tegenwoordig werk ik mee aan het wereld-festival in Nisse: de Pastorale au Parvis en natuurlijk aan Hooükoorts, 2nd Influenz en sinds afgelopen seizoen ClassiclFever. Ik ben bij dit projekt betrokken geraakt door mijn werk bij de gemeente Veere, ik maak namelijk De Veerse Krant. noot 7 SOUND f— i

Noot | 2005 | | pagina 4