noot noot René de Dreu Toen Scoop het losliet wilde de gemeente er toch mee doorgaan en met liefde heb ik het op mijn bordje genomen. Toen de Jongerenraad in de gemeente Borsele hoorde dat ik dat deed werd ik gevraagd ook in die gemeente mee te doen kon ik geen nee zeggen, sterker nog: ik hoop dat er ook zoiets in Brogum en Porgy en Bess van de grond komt. Het is zo belangrijk dat jonge muzikanten een podium krijgen. Ik ben daar helemaal voor: bandjes een kans geven. Hier in Borsele doen die gasten overigens het meeste zelf. Vier jongeren hebben een super enthousiast groepje opgericht. Met een eigen en heel andere sfeer dan Hooükoorts'. Het is al een paar keer gebeurd dat we de band niet eens terug-herkenden! Bovendien leren ze ook een hoop: Marshal de Nooijer bijvoorbeeld speelde bij Hooükoorts een paar covers' van Neil Young en een paar eigen nummers. Bij die eigen nummers was zij wat terughoudend, bescheiden, maar na komplimenten van de jury over die songs vond ze haar zelfverzekerdheid en kwam ze later bij ons met een ijzersterk eigen repertoire. Soms staan ze eerst met een microfoontje bij de gitaar te klooien en dan tipt iemand dat dat veel makkelijker kan met een elementje. Schitterend!' Waar gaat het om bij 2nd Influenz? René: 'Het is een projekt voor beginnende bands en dansgroe pen in de leeftijd van 14-20 jaar. Maar we zijn soepel als er eens een oudere muzikant tussen zit hoor. Als we het gevoel hebben dat het toch een 'jonge-honden-band' is, mogen die gewoon meedoen. Bij 2nd Influenz is rock-muziek het uitgangspunt. Komt er een groep die experimentele jazz, klassiek of wereldmuziek speelt dan moeten we even kijken. Maar we zeggen nooit bij voorbaat nee. En dan zul je zien dan een jazz-gerichte band als Essence vorig jaar wint bij bij Hooükoorts. Die hadden ze daar ook speciaal voor opgericht, en dat ging wonderwel. Bovendien vind ik dat een beetje variatie geen kwaad kan. Jongeren hebben de neiging om te zeggen: Wij zijn skaters wij houden van pretpunk, terwijl anderen hiphop of rap willen horen en weer anderen stevige metal. Dat is ook het leuke van 2nd influenz, dat we alles door elkaar gooien. De formule van zo'n avond is dat ieder optreden kort is (15 minuten). Vind je het niet goed dan weet je dat er binnen een half uur weer wat anders komt. En dan blijkt ineens dat punkers bij ons ook plezier beleven aan hiphop en zo krijgen we een leuke sfeer! Zo van: als jij de moeite neemt voor mijn muziek dan stel ik me open voor de jouwe. En dan krijg je een echt muzikanten-sfeertje. Soms beinvloeden ze elkaar en krijg je de creatiefste muziek op je planken. Dat is trouwens ook een van de sterke punten van 2nd Influenz: In de Randstad gaan er steeds minder jonge gasten naar popconcerten en bij ons is het steeds volle bak! Voor een beginnende band is dat enorm kicken natuurlijk. We maken hel ze ook zo gemakkelijk mogelijk: er rijden bussen, er is geen entree en om 11 uur nokken we er mee. Bovendien mag de meegebrachte achterban stemmen voor wie er doorgaat. Verschil Hooükoorts en 2nd influenz René: 'Als je op Walcheren naar een festival gaat is dat anders dan op Z-Beveland. Walcheren, ik bedoel dan Hooükoorts, heeft iets stedelijkers. Dat ligt misschien aan de entourage, een stevige portier bijvoorbeeld, van de Hooizolder, maar het zijn dezelfde bands die er spelen! Bij 2nd Influenz gaat het veel meer om jongeren, die doen daar alles zelf, daardoor is het ook laagdrempeliger. De Klomp is relaxter. De winnaar van Hooükoorts is bekend, dat is Outsmarted, die ook meedoet met 2nd Influenz, en omdat daar een andere jury en een andere sfeer is hoeft die band daar dus helemaal niet ook te winnen. Maar daar eigenlijk gaat het eigenlijk niet om, het meedoen is al een enorme kick voor die gasten. Als een band bijvoorbeeld in oktober in Hooükoorts staat en in maart in 2nd Influenz, dan verwerken ze de opmerkingen van jury in hun optredens.

Noot | 2005 | | pagina 5