Better Lost Than Nowhere noot noot Band: The Old Firm CD: Better LOST than nowhere Opname: Avalanche studio Middelburg Info: www.theoldfirm.nl Het zal op de Antwerpse ring geweest zijn, op de terugreis van het zoveelste optreden. Een van de gasten vroeg zich hardop af: 'Waar zijn we??' Hans zou gezegd hebben: 'Beter verdwaald dan nergens!' En daar kun je mee thuis komen! Better LOST than nowhere is van track 1 (The Pub) tot track 13 (Didelajoppa) een boeiend album geworden. Op het podium heeft The Old Firm altijd iets heel onstuimigs, maar dat Peter van Liere, Hans van der Werf en de nieuwe zanger-violist gitarist Maarten Termont volwas sen muzikanten zijn, bewijzen ze op deze nieuwe CD. En er is op deze CD geen enkele cover meer te vinden! Alle nummers zijn zelf geschreven. Ik ben heel benieuwd hoe men in Ierland, Schotland en Engeland op deze CD reageert. Het kan niet anders dan positief zijn want de muziek van The Old Firm ademt onmis- kendaar de sfeer van The Poques en de Dubliners uit en dat dat zijn toch de huis-bands van deze contreien. Vrolijke liederen met ondertonen van weemoed en nevelen van drank. Uitspringer is track 6, Somehow, van singer/ songwriter Maarten Termont, de ondersteunende whistle maakt het toch ineens een song van The Old Firm. Al te meer bewijs dat deze band een stel vrienden is dat elkaar de ruimte geeft. Niet teveel gelul: als het goed is moet je niet moeilijk doen. Respect voor eikaars kwaliteiten. Mooie opnamen en een Zeeuwse CD waar we met z'n allen trots op moeten zijn! (BvL) Band: Fitting CD: E10 Opname: Jan's place info: bandfitting@hotmail.com Fitting heeft in hun oefenruimte in Zonnemaire een demo opgeno men. Dit deden ze in eigen beheer met een digitale sporenrecorder. Zanger Erik de Keijzer deed de mix. Er staan vier eigen liedjes op. Drie uptempo liedjes en een langzame. De drie uptempo lied jes zijn een mengeling van rock en funk, maar als ze eind jaren 70, begin jaren 80 zouden zijn gemaakt, zouden ze ook in de new wave stroom mee hebben kunnen drijven. De drie snellere liedjes klinken mij wat "gehaast". Dat komt omdat ieder bandlid veel noten speelt. Van mij zou er ook nog wel een sologitarist aan de bezetting kunnen worden toegevoegd. Nu is er eigenlijk alleen een slaggitaar te horen en dat wordt op den duur saai. Als er een sologitarist zou zijn dan zouden de bassist en de drummer wat meer weg kunnen laten en zou het niet meer zo "gehaast" klinken. Ook moet je er als band op letten dat je niet teveel liedjes maakt met een zelfde tempo, want dan worden mensen snel "luistermoe" en haken ze af. Het is zaak om voor afwisseling te zorgen dus. De afwisseling zit hem tot nu toe alleen in de opbouw van de liedjes. Snel, met wat akkoordenwisselingen en langzamere tussenstukjes en breaks. De demo klinkt vrij goed, alleen zou ik bij de volgende proberen er wat minder hoge tonen op te zetten. De bekkens en de gitaar klinken nogal schel en dat maakt mensen ook snel moe. Zo.Genoeg tips om over na te denken en eventueel uit te wer ken. Doe er je voordeel mee. (KvdH) Band: The Dockers CD: 100% Rock 'n' Roll Opname: Studio 2 Info: www.thedockers.nl Band: Magie Circus pemo-cd: Welcome 2 the Magie Circus Opname: Eigen beheer Info: www.magiccircus.nl. Magie Circus is een band die we in de gaten moeten houden. We kennen natuurlijk zanger Danny Bij eerste beluistering moet je gelijk denken aan The Emmer- royts. Niet gek, want ex Emmer- royt drummer Tonny Soolsma liet aan de leden van The Dockers van der Laan en gitarist Driek de oude demo's en cd van The Stevens nog van Kam je Haar en Emmerroyts horen en zei deze muziek wil ik weer gaan spelen. ZZ Top, Dr Feelgood, George Thorogood e.d. Zo gezegd zo gedaan. Na flink oefenen besloot de band dat het tijd was om een bassist Martin Minderhout van Scale Models. Deze Zeeuwen vormen samen met de Braban ders Yoeri Martha op keyboards en Twan van de Hove op drums de band Magie Circus. Ik heb ze in cd te gaan maken. De band deed korte tijd twee keer gezien en dat al meerdere optredens en daar werd steeds gevraagd of ze al een cd hadden. Trouwens om in de toekomst optredens te regelen is het ook wel een must dat je een cd hebt. Zodoende.... Er staan 13 liedjes op de cd, waarvan er 9 van ZZ Top, 1 van Dr. Feelgood, 1 van George Tho rogood en 2 eigen liedjes. De liedjes luisteren lekker weg, lek kere stampers in het bluesrock genre. Teddy Bear is wat rustiger van tempo, maar voor de afwis seling zou er van mij bijvoorbeeld nog wel een slepend bluesnum mer op de cd gezet mogen zijn. Maar de boogie badboys van The Dockers willen zo te horen 100 0 Rock 'n' Roll spelen. Na meerdere malen naar de cd geluisterd te hebben, viel het me op dat voor slaggitarist Ron van Belzen de opnamen nog wat te vroeg zijn gemaakt. Hij speelt nog niet zo lang gitaar en ik denk dat sommige liedjes nog te moeilijk zijn voor hem. Als band zou ik dan andere liedjes gekozen hebben om op te nemen, of ze weg heb ben gelaten van de cd en bewa ren voor de volgende. De mix en productie was in handen van Wolfert Jumelet. Die leverde goed werk af. De cd klinkt lekker helder, met alles in de juiste verhoudingen. Ik denk dat The Dockers een goed visitekaartje afgeleverd heeft met deze cd en als je in de eerste week al 100 cd's verkocht hebt dan mag je niet klagen. (KvdH) was weer eens een verrassende band die er dan ineens "staat". Bij het optreden in de Piek kreeg ik ook een demo in mijn handen geduwd om te recenseren in de Noot. Magie Circus maakte opna men in een oefenruimte van een andere band. Deze oefenruimte heeft ook studiofaciliteiten. De mix was in handen van Martin van Damme en Martin Minderhout. Zij deden de productie met Driek Stevens. Zij zorgden voor een warm geluid, met alles op de juiste plaats in de mix. De muziek die Magie Circus maakt is een mengeling van rock en funk. Het doet dan ook snel denken aan de Red Hot Chilli Peppers of Urban Dance Squad. Ook Iggy Pop, waar de Peppers ook fan van zijn, komt om de hoek kijken. Er staan drie liedjes op de demo cd. De liedjes zijn goed uitgewerkt, hebben aanstekelijke refreinen, meerstemmige zang en ze heb ben een broeierige sfeer. Danny heeft zich ten opzichte van de Kam je haar tijd goed ontwik keld. Vroeger kon je zijn stem vrij slecht versterken, omdat hij weinig volume had. Dat is echter niet meer het geval. Hij zingt, rapt en schreeuwt nu alsog zijn leven er vanaf hangt. Met deze demo-cd kan de band zeker interesse opwekken bij concertorganisato ren. De demo-cd zal (binnenkort) ook te downloaden zijn via de site. (KvdH) Band: Black Hole CD: Vital Sighns Opname: DSMP Zaamslag Info: www.blackholemusic.nl Als je op de site rondkijkt krijg je het idee dat het trio Black Hole een beetje rond zanger Ron Bruijnzeel (gitaars-zang) geformeerd is, maar toch weten Suzy Bruijnzeel (bas) en drummer Ronald Bimmel een goed totaal geluid te maken. Het nadeel van een trio is dat er weinig ruimte is voor solo's, zeker als je met z'n drieën een roek-band wilt zijn. Wil je je geluid dan stevig houden dan moet je per nummer zoveel mogelijk geluid maken bij het gevaar af dat ieder nummer het- zelfda klinkt. En dat is eerlijk gezegd wel een beetje het geval bij Black Hole. De elektrische gitaar klinkt ook bij ieder nummer hetzelfde. Maar het zijn wel goeie nummers want als ik er een weg had moeten laten dan weet ik niet welk nummer dat zou moeten zijn. Misschien had deze band een producer in de arm moeten nemen. Iemand die het totaal- produkt had kunnen bewaken en ervoor had kunnen zorgen dat het een 'spannende cd' was geworden. De introotjes zijn leuk en creatief, dus er is over na gedacht. Black Hole is een goede band, het staat als een huis, maar na drie nummers heb je het gehoord. Toch denk ik wel dat het een lekkere band kan zijn op een popfestival want als de motor van Black Hole eenmaal draait dan gaat-ie wel door! (BvL) Band: Rob Meijer CD: Zin en onzin Opname: in z'n huiskamer Info: Staat er niet op, maar hij woont boven De Reutel in Middelburg 'Als jij dit lied niet mee wil zingen mag je het ook fluiten..', zo heet track 1 van deze CD. Enerzijds krijg je Cornelis Vreeswijk-krie bels, anderzijds zit er een heel eigen geluid in Rob Meijer. En dat kan wel kloppen want deze doorleefde Middelburger draait al jaren mee. Ooit begonnen in Berlijn als professionele muzikant (met singles in hitparades). Je hoort er overigens geen seconde duits in, nou ja, in track 4 dan twee regeltjes, maar het is geen Prins Bernhard zakmazegguh. Met liedjes als 'Masker op, masker af', het kolder-liedje 'M'n Navel', en het slaapliedje 'Jij en ik' (ooit geschreven voor zijn zoon Henri) schets Rob een beeld van zijn leven en zijn overpeinzingen. Leuk om mee te luisteren en om kennis te nemen van wat een mens kan bezielen. Soms super klein en soms, zoals in 'Mijn Zeeuwse land' (track 2) van een bijna Jaques Brel-niveau. Rob Meijer is niet alleen muzikant, maar ook beeldend kunstenaar. Het bijbehorende boekje is ook van zijn hand: iedere letter en iedere penstreek is van hem en dat maakt het produkt homogeen. De liedjes zijn plaatjes en de plaatjes ondersteunen weer de liedjes. Voor mij is het niet erg dat de CD in de huiskamer is opgenomen want dat maakt de verstaanbaarheid optimaal, maar een klein rond glampje op de stem had het eindresultaat wel iets mooier gemaakt. Ondanks dat krijgt deze CD van mij een goeie voldoende. (BvL) Band: 2-Tones CD: Ritojo Rhythm Opname: Empire Records EMP-CD-101 Info: www.ritojo.com Het Walcherse Ritojo-kwartet The 2-Tones gaat maar door. In de band spelen, naast Erik, ook Rick, Tony en Jolanda en dan weet je waar de muziek-naam RiToJo vandaan komt. Met kuif, contrabas en lekker optimaal riedelende gitaren zijn de 2-Tones een graag gezien gezelschap op Rock-a-billy feesten. Op Ritojo Rhythm staan veel eigen num mers en daarmee komt de eigen sound van de band nog meer tot zijn recht. De covers bezorgen ze hun eigen sausje. Soms lijkt het Elvis Presley die langskomt, een andere keer Hank Williams en dan ineens krijg je weer Stray Cat-kriebels. Het goeie aan de 2-Tones is dat zijn niet overdrijven. Wat ze kunnen doen ze goed en dat schept ruimte voor plezier. Geen belachelijke hoogstandjes (hoewel het in zijn soort absoluut een kwaliteits-CD is die ze ge maakt hebben), maar gewoon mooie liedjes die swingen en die ook ruimte geven om er als luisteraar iets mee te kunnen. Dansen, met je vingers knippen of na een paar keer luisteren lekker mee-zingen. Geen moeilijk gedoe maar gewoon staan voor wat je bent. Dat dat een prima formulie is voor muziek blijkt uit de niet talende buitenlandse belangstel ling voor dit Zeeuwse gezelschap. Ook uit het feit dat de CD uitge bracht is bij Empire Records mag je afleiden dat we ons voor lopig nog geen zorgen hoeven te maken over dit Walcherse gezel schap. Wat mij betreft spelen ze iets te vaak buiten Zeeland.. (BvL) fcgic cicus KvdH=Kees van der Heijden, SK=Sjors Kuyt, SN=Sander Nobbe, BvL=Bert v Leerdam, MdS=Mark de Smit

Noot | 2005 | | pagina 7