SCHERM AF DIE DIEPTE SPORTAANZIEN 1984 Otto Visser Sporttheater titel: Scherm af die diepte regie: Han v.d. Kop, Siem de Schaatser en Dick Snippe datum: 18 september, prinsjesdag, 20.00 uur spelers: veldspelers; André Wurth, Kees, Dies, Cas, René, Ronald, Pier, Gerard, Rob, Leo, Hein en Machiel van de V.V. Krabbendijke (opgericht 1938), als toeschouwers de Voorzitter van de V.V. Krabbendijke, de Heer Aaftink (adjunct directeur en p.r. man van verzekeringsconcern Winterthur in Amsterdam), Marie-Claire Alain (orgel-fenomeen) en chef-patron Henk van Tuijl. muziek: Complete orgelwerken deel 4 van Johann Sebastian Bach door Marie-Claire Alain (..het is niet eenvoudig om in kort bestek een indruk te geven van een zo omvangrijke carrière als die van het orgel-fenomeen Marie- Claire Alain). Wat vooraf ging Grote beroering onder de Zeeuwse oefenmees- ters. Hebben de voetbalclubs wel trainers in dienst die over de vereiste papieren beschikken? André Wurth, voorzitter van de Zeeuwse V.V.O.N. (Vereniging van Oefenmeesters in Nederland) heeft de diploma's om welke Zeeuwse topclub dan ook te trainen. Zo biedt hij zijn diensten aan bij de V.V. Hoek, waar J. Doorns met onvoldoende papieren aan de slag is. Wurth wordt afgewezen. Argument: laat Wurth maar gaan korfballen (Wurth is van oorsprong korfballer). Uw sportredaktie is op zoek naar de verschillen tussen 'geleerde' oefenmeesters en zgn. succes trainers, die met hun elftal promoveren en zich daardoor zelf de laan uitsturen (ze kunnen dan immers op een niveau komen, waarvoor ze geen papieren hebben). Voorbeelden hiervan zijn Hoek, Oostkapelle, Veere en Yerseke. Aan de trainers van Oostkapelle en Veere is dit seizoen dispensatie verleend door de K.N.V.B.: zij mogen hun club nog één jaar begeleiden. André Wurth, die als V.V.O.N.-man passende diploma's voor elk niveau bepleit, belandt tenslotte zelf bij de zaterdag vierde-klasser Krabbendijke. Toneelbeeld Het voetbalveld van de V.V. Krabbendijke. Krabbendijke: 3720 inwoners, is gelegen op het smalste gedeelte van Zuid-Beveland en heeft een sterk agrarisch karakter. De bevolking leeft van de fruit- en groenteteelt. De 16de-eeuwse Ned.hervormde kerk, met delen uit ca. 1500 en een laat 14de-eeuwse toren, heeft een fraai interieur met een imposant orgel. In deze aardse stilte, terwijl een cylinder-vormi- ge wolk het versteend onweer geluidloos aan- groeit, wordt haastig aan onbewoonbare wonin gen gebouwd. Rechts langs het veld de veilinghallen. De kisten ertussen staan hoog opgestapeld. Rond het veld bomen. Spinnen weven hun web tussen de takken. Duidelijk zichtbaar: 10 ballen. Langs de lijn vier mensen. Het partijtje is op deze trainingsavond in verband met naderend on weer vooruitgeschoven. Loodzwaar drukt het seizoen. voorzitter: Waarom moest de bliksem Eric Jongbloed treffen en niet die korfballers op het veld ernaast? (die gewoon doorspeel den!) Aaftink: Luister, (docerend) Dit is weer eens het tragische bewijs dat we in het veld en dus ook op sportvelden niet voorzichtig genoeg kunnen zijn als het onweer nadert. Henk van Tuijl: Ik kom uit een gewone arbeiders familie uit Eindhoven die hoegenaamd niets met een keuken te maken had. M'n vaderzei tegen me, ik was toen 14 jaar: als je wilt eten in je leven, kies dan een beroep dat je altijd te eten geeft - ga in de horeca. Aaftink (adjunct-directeur van het verzekerings concern Winterthur te Amsterdam): Ik heb er vier jaar geleden, in 1980, al een boekje over geschreven: Leven met de bliksem. Zal ik het onder jullie aandacht brengen? Je kunt het bestellen door f 9,50 over te maken op postgiro 28462 van Winterthur te Amster dam. Je vindt er een antwoord in op 40 vragen over bliksem en wat je bij onweer kan en mag doen. Henk van Tuijl: Kun je bij onweer eigenlijk telefoneren? Marie-Claire Alain: Stil is Wurth: (ritmisch met tamboerijn tikkend): scherm af die diepte, scherm af draai om, draai om kom eruit! Kom er nou uit! (Kletst tamboerijn tegen dijbeen) laat die bal het werk doen pak je man aan! pak die man nou aan! zet vast! zet vast! breed!...breed!

Nieuw Zeeland | 1984 | | pagina 51