Manifestati<ptegen Borssele Twee. Schelde-symposium Fascisme Samen beter Onbekend maakt Onbemind Bevrijding Woonlasten Anti-Fascisten. De Blokken Het pas geleden opgerichte Zeeuws Platform tegen Kernenergie houdt zaterdag 20 oktober een grote manifestatie in de aula van de Rijks Pedagogische Akademie in Middelburg. Het gaat natuurlijk om de steeds reëler wordende plannen van de regering om binnen vijftien jaar vier nieuwe kerncentrales te bouwen. Het is vrijwel zeker dat Zeeland in aanmerking komt voor een of meer extra kerncentrales. Geschikt zijn volgens de regering: Borssele, Hoedekenskerke en Bath. Een groot aantal organisatie hebben juist met het oog op deze plannen het platform opgericht. Boosheid en ongerustheid strijden om voorrang, want de regering gaat klakkeloos voorbij aan de duurste volksraad pleging aller tijden in Nederland, de Brede Maatschappelijke Discussie over energie. Het merendeel van de bevolking sprak zich uit tegen uitbreiding van het aantal kerncen trales. Deelnemers in het platform zijn: de PvdA-Zeeland, PSP-Zeeland, Energie Ko- mitee Zeeland, CPN-Zeeland, PPR-Zeeland, D 66-Zeeland, Werkgroepen Energie Diskus- sie in Zeeland, Zeeuws Coördinatie Orgaan, Zeeuwsch Vlaanderen, Stop Borssele, Jonge renbeweging verbonden met de FNV, FNV- vrouwenbond. Het ziet cr naar uit dat daar nog een aantal groepen bij komen. De manifestatie begint om 14.00 uur (het gebouw ligt aan de Kruitmolenlaan). Kultu- rele aktivitcitcn en sprekers wisselen elkaar af. Het Tweede Kamerlid voor de PvdA Zijlstra, specialist op het gebied van kernenergie en de Zeeuwse internist dr. Roegholt, lid van de vereniging voor medische polemologie hebben hun mede werking toegezegd. Verder is onder meer benaderd ir. Potma, schrijver van het bekende besparings-scenario van het Cen trum voor Energiebesparing. Voor ontspan ning zorgen onder meer de Fanfare van Eeuwigdurende Bijstand en het Cabaret Vrouwen voor Vrede. Met het Schelde-symposium, zaterdag 6 oktober in het kultureel centrum Den Dullaert in Hulst, wil de pas geleden opgerichte Internationale Scheldewerkgroep de vervuiling van Schelde en Westerschelde onder de aandacht brengen. Resultaten van metingen bij lozingspunten van bedrijven, van metingen in de Westerschelde en onderzoek naar de vervuiling van de schorren zullen bekend worden gemaakt. Het sympo sium neemt de hele zaterdag in beslag van 10.30 tot rond 16.00 uur. De Scheldewerkgroep schetst de milieupro blematiek. van de Schelde. Een onderzoeker van het Internationaal Water Tribunaal komt met zijn bevindingen en botanicus Beeftink brengt de stand van zaken wat betreft de vervuiling van de schoren en de gevolgen voor de schapen. Er is ook een forumdiskussie. In het Middelburgse jongerencentrum Mid- gard is vrijdag en zaterdag 12 en 13 oktober een tentoonstelling te zien over racisme en fascisme, samengesteld door de Anne Frank Stichting. Het jongerencentrum wil de relaties tussen het vroegere en tegenwoordige racisme en fascisme proberen te leggen. Op donderdag 11 oktober wordt in Goes een nieuwe afdeling opgericht van de patiënten vereniging 'Samen Beter'. In Zeeuws-Vlaanderen is deze vereniging al twee jaar aktief bezig met het behartigen van de belangen van patiënten. Nu wil deze groep ook voor de rest van Zeeland eenzelfde vereniging opstarten. Wie belangstelling heeft kan vanaf 8 uur s avonds terecht in de Prins van Oranje. Eervolle vermeldingen Wilt u een toneelgroep beginnen? Of zoekt u medestanders voor een harde aktie tegen de eenzaamheid. Hebt u een manifestatie aan te kondigen? Wij willen uw eervolle vermeldingen graag gratis plaatsen. Ze moeten dan wel bij de redaktie (Dam 14, 4331 GJ Middelburg) binnen zijn vóór vrijdag 26 oktober. Onbekend maakt Onbemind is het motto van bijeenkomsten in het Rijn Schelde Instituut in Middelburg, waarin buitenlanders en Nederlanders met elkaar kunnen praten over allerlei zaken. Woensdag 10 oktober staat er weer zo' n avond op het programma. Het RSI nodigt de buitenlanders zwlf uit. Het begin», om 19.30 uur. Het adres is Dam 47. De buurtvereniging Van Duyvenvoorde in Souburg heeft zaterdag 3 november een manifestatie op het programma staan naar aanleiding van de bevrijding van Vlissingen veertig jaar geleden. De manifestatie, die tevens gericht is tegen nieuwe vormen van racisme en fascisme, begint om 13.00 uur in de Zwaan. Voor de kinderen begint om 11.00 uur al een programma met theater en film in De Schuur aan de Middelburgsestraat. Het Woonlastenkomitee Middelburg houdt maandag 8 oktober een vergadering in het Zuiderbaken in Middelburg. Het is een openbare vergadering, maar tevens een spreekuur voor mensen die informatie wensen over kwijtschelding van gemeente lijke belastingen, zoals van het onroerend- goed en waterschapsbelasting. Woensdag 24 oktober is er een openbare vergadering van de Zeeuwse Anti-Fascisten in het pand van de Jongerenbeweging van de FNV, De Blokken 16, Terneuzen. Op het programma staat ondermeer afspraken in verband met verspreiding anti-racisme fol der. Het begint om 20.00 uur. Stichting 'De Blokken' in Terneuzen is een nieuw initiatief, opgericht 3 september dit jaar. Het is een onafhankelijke stichting die aan belangenbehartiging van uitkeringsge- rechtigen doet. Iedereen kan er terecht voor informatie of advies en voor het opstellen van bezwaar- en beroepschriften. Spreekuur van maandag tot vrijdag 13.00 tot 17.00 uur. Adres, De Blokken 16, Terneuzen. Tel. 01150-97025. 22

Nieuw Zeeland | 1984 | | pagina 22