bewegen! sneller, jullie moeten sneller bewegen (rinkelt met tamboerijn boven het hoofd). scherm af die diepte, scherm af die diepte.... Koor: Wij worden gemeten met zijn maatstaf: het scheppende. lang nadat hij met klinkende hoefslagen gegaan is, spreekt hij ons aan in de taal van de tweedracht, van waanwerkelijk worden wij droom- waar. Aaftink: (puffend aan een onbetaalbare Chur- chillsigaar): U loopt geen groter risico als u de telefoon gebruikt, behalve als uw huis een boven grondse telefoonverbinding heeft. Dan loopt u het gevaar dat de bliksem u via de telefoonlijn zou kunnen treffen. In dit geval is het natuurlijk het beste de hoorn op de haak te leggen en eruit de buurt te blijven tot het onweer voorbij is. Henk van Tuijl: In militaire dienst werkte dat natuurlijk wel even anders, dat was dan wel heel vaak haché, dat werd gemaakt van runderhaas, dan kwam de sergeant-slager, pakte een mes, sneed het halve koebeest in stukken rats, rats, onder de kreet Marie-Claire Alain: Vandaag haché jongens, en of dat nu entrecóte was of haas Henk van Tuijl: En of dat nu entrecóte was of haas, die snee alles in stukjes en als gewoon soldaat kon jij je daar niet mee bemoeien. Dat was zo'n beetje koken met de bajonet. Belichting: langzaam neemt de mens de schutkleur aan van de aarde. Aaftink: (richting Marie-Claire Alain): Klimmen met touwen en pickels in de bergen met onweer is zeer gevaarlijk. Blijf ook uit de buurt van kabels en hekken. Er bestaan ook uiterst dunne aluminium lichtgewicht ca pes, die zijn misschien goed tegen de kou maar niet tegen de blikseminslag. Marie-Claire Alain: ...blikseminslag... (alsof ze het niet gehoord heeft, zij droomt muziek, maar verstrooit die als blaaren in september) Henk van Tuijl: Laat mij daarom maar liggen bij vergissing. Van dichtbij tegen een erwt aan kijken. Gewoon geraakt ben ik ongevoelig geworden voor etiquette. Wurth: Durven, kom eruit, nooit blijven staan, overtuiging erin (met tamboerijn) Fantasie, Kees Voetbal is kijken, kijken, kijken en bewegen En mekaar coachen vooral, je bent nu tegen V.C.K. bezig Wie komt er langs die buitenkant, die buitenkant Draai om, draai om Scherm af die diepte, scherm af die diepte Koor: Hoor toch de broeders leegte en stilte Telkens peilen passers het universum in durende coïtus liggen hemel en aarde verstrengeld en uit hun ongedwongen ontmoeting vlaagt het vuur dat anders alleen de moeder doet schreeuwen die haar kind baart onweer leert de aardkorst met blauwe vlerken van regen spreken meet met zevenmijlslaarzen de wereldruimte daarin de mens geschrokken in zijn hol niet meer dan een speling van krachten Aaftink: Dan het water. In roeiboot, kleine zeilboot of zelfs tijdens het windsurfen wordt de veiligheid vergroot door de volgende maatregelen te nemen Marie-Claire Alain: Het water maakt een mens maar rimpelig. Aaftink: Zodra het onweer dreigt kunt u uw boot het beste naar de kant varen en een veilige schuilplaats opzoeken, bijvoorbeeld in een huis of een auto. Als u te laat bent om de kant nog te halen is het het beste in uw boot te blijven. En bij het vissen raad ik aan de hengel weg te leggen en een schuilplaats te zoeken. Voorzitter: Langzaam wordt dit zo geheimzinnig als een uitgespuwde appelpit. Maar hoe dat nu zit met die korfballers is me nog steeds niet duidelijk.

Nieuw Zeeland | 1984 | | pagina 16