600,- per jaar maken, anders krijgt de 'verhuurder' wel weer last met de belasting. 2. Ben je meerderjarig en woon je bij je ouders, ga dan vóór 1 april ergens anders wonen. Zeker als je ouders (of ouder) ook van een uitkering leven. Je kunt bijvoorbeeld bij de ouders van 'n vriend een kamer huren. Uiteraard moet er ook dan 'n huurkontrakt gemaakt worden en moetje de adreswijziging doorgeven aan de afdeling bevolking van de gemeente. 3. Ben je minderjarig heb je 'n uitkering en leven je ouders (of ouder) ook van 'n uitkering, ruil dan met een vriend(in), die in dezelfde situatie zit, van kamer. Jouw ouders worden onderverhuurder van je vriend(in) en jij huurt eveneens. De beide ouders worden dan toch wel gekort in een eventuele huursubsidie en wegens onderhuur 152,30 per maand), maar jij en je vriend(in) krijgen als zelfstandig wonenden een uitkering van ƒ707,55 per maand, terwijl je tot nu toe ergens tussen de 300 en 400 gulden zat. Dus tel uit je winst. 4. Mensen, die nu nog een kostganger houden, moeten die relatie snel omzet ten in die van onderverhuurder. Die omzetting levert te allen tijde een voordeel van ƒ80,- per maand op. Je zult voor de Sociale Dienst wel aannemelijk moeten maken dat je ex-kostganger nu een zelfstandig huishouden voert. Dit zijn vier tips. Maar uiteraard zijn er tal van varianten mogelijk. Wat wij slechts willen is de fantasie en de kreativiteit een zetje geven. Wat dat betreft kan zelfs een opmerking van het College Algemene Bijstand de lezers op een idee brengen. Het citaat van het eerwaarde college luidt aldus: 'Het college wijst er op, dat niet zonder meer aan de hand van het bevolkingregister kan worden vastgesteld of personen met anderen een woning delen en dat bovendien een ander adres kan worden opgegeven dan waar men feitelijk woont. Bovendien kan uit het delen van een woning niet worden gekonkludeerd dat de woningdeler al dan niet op een zakelijke overeenkomst in de woning verblijft. André van Himme Niet ter lezing, maar ter vermaak, deze maand een cryptogram. Bert Gerestein gaf er een Zeeuws tintje aan. Onder de goede oplossingen wordt een Nieuw Zeeland t-shirt verloot, want wij willen graag iets weggeven. Horizontaal 1. Daar nadert de jongen opnieuw 't Zeeuwse dorp (9). 4. Au-letter (3). 7. Zien sommigen vliegen, anderen opgediend (7). 9. De tijd waarin moeder aan vreemde kunst gekoppeld wordt (5). 10. Klere-vogel (7) 11. Een plaatje van een vreemde dag (3). 13. Met flap minder goed uit te delen (7). 16. Is Truus van Ruding (5). 17. Staat niet onbemiddeld (3). 18. Het eerste huisdier kwam uit Japan (5). 19. Insektenakker waarop Middelburg 7 en Vlissingen 6 elkaar ontmoeten? (6). 24. Mazzelbeesten (6). 25. Waarmee ze hun bezittingen kunnen omklemmen (5). 26. Heb je als je vier roept (3). 27. Aan de overkant horen ze slechter (5). 29. Heel rot kruispunt in Zeeuws-Vlaanderen (7). 31. Leukerd, een vis aan wal! (3). 32. Zondër welke men niets ontvangt (7). 36. Wat zoeken uitgeweken Polen tussen al die dieren? (5) 37. Een plan voor de woede... (7). 38. ...die men daarbij uitspuwt (3). 39. Moe en klaar met cijferen (9). Vertikaal 1. Haal 'm maar uit z'n spel (5). 2. Welke stapel-plaats men op Walcheren niet gauw vermoedt (11). 3. Waar piraten het er tegenwoordig van moeten hebben (5). 4. Het meisje van de grote aannemer (5). 5. Christen-demokratische zwijnen op de zeewering (8). 6. De muurboom van Frederik van Eeden (6). 8. Verkrijgt men met boekenwijsheid (5). 12. Een stomp van hout (6). 14. Naar boven afronden met een gulden schaap (4). 15. Een open plek aan 't meer beschreef hij zo mooi in Mexico (6) 20. Het ene vaatwerk in het andere, en toch leeg! (6). 21. Die vreemde vogel houdt ons voor de gek (6). 22. Plaats waar we aan de Dam kwamen (11). 23. Heeft die vogel ook wel eens zonder de stilte om zich heen (4). 26. Probeer om de omgekeerde echtgenoot op te voeden (8). 28. Vers in de lak (6). 30. Muziekstuk dat de vorm aan de letter geeft (5). 33. Komplete voedselverschaffer zonder vaatwerk (5). 34. Daar had u mee moeten beginnen (5). 35. Dat is die Zeeuwse voetballer natuurlijk niet! (5). 18

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 18