De Vrij Uit het sportj Otto Visser Sporttheater pres Wat vooraf ging 1 Titel: De Vrije Markt. Datum: zondag 16 december, aanvang 16.40 uur. Spelers: Piet de Koster en zijn vrouw, A.J.P. Simon Thomas (eigenaar de Huifkar en voorzitter van de Vereniging Marktbelangen), Wim Jagt, supporters. Regie: Han van de Kop, Siem de Schaatser, Dick Snippe. Geluid: Grieg: Piano Concerto in A minor, op. 16. 1st movement: allegro molto moderato; 2nd movement: adagio; 3rd movement: allegro molto moderato e marcato-andante maestoso. De sceptici, die zich 16 december wensten te baden in leedvermaak, zijn niet aan hun trekken gekomen. De competitiewedstrijd Vlissingen-Boeimeer werd afgelast en de tropische verrassing bleef daarom uit. De regen spoelde voor Vlissingen de dreigende naweeën van de Liberiaanse trip weg. Vierentwintig uur, nadat de ploeg met reisleider Piet Koster weer op de thuisbasis was gearriveerd, werd het Vlissingse veld als enige in die klasse onbespeelbaar geacht! Toneelbeeld: De Middelburgse Markt volgens Herinrich tingsplan S 225-17. Markt-westzijde. De promenade wordt ingericht, zoals die aan de oostzijde reeds aanwezig is. Rekening houdend met de stand van de zon is een strook voor zomerterrassen aan de overzijde van de promenade geprojekteerd. Markt-zuidzijde. Een promenade, waarbij aan terassen geen behoefte is, gezien het gebruik van de panden aan die zijde. Wel is een bomengroep geprojekteerd; onder deze bomen kunnen vaste elementen, zoals friteskraam en de halteplaats voor de paardetram een plaats vinden. Voorplein stadhuis. De ruimte voor het stadhuis (de gele steentjes) is vergroot; op informele wijze kan dit plein door bussen en fietsers gekruist worden. (Piet de Koster komt over de Markt aanlopen. Hij heeft de kerk schoongemaakt en is op weg naar café-restaurant de Huifkar. Hij draagt een dikke winterjas en heeft een warme hoed over zijn oren getrokken. Hij loopt een beetje te dromen. Uit de Huifkar komt A.J.P. Simon Thomas naar hem toe gesneld). Piet de Koster: Dit maak je nooit meer mee in je leven, geloof me maar, nooit meer. Ik ben moe van het praten. Altijd maar praten over mezelf, altijd maar de klokken horen luiden, zonder iets te zeggen. Maar laten we een hapje gaan eten, dat praat gemakkelijker. (Piet de Koster en A.J.P. Simon Thomas lopen langs de provinciale kracht, waar een groep mannen staat te wachten op de uitslagen. Zwijgend werken ze het eten uit de plactic bakjes van de belendende automatiek naar binnen. Ze vervelen zich. Ze hebben zin in sneeuwballen gooien, maar er ligt geen sneeuw). Mannen in koor: (richting Piet de Koster): Boe!! Piet de Koster: Kunst. Mij een hoedje laten schrikken. 20

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 20