Zeeuwse Jongen Kikkerbillen Surogaat De Graaf Oud-strijders Eervolle vermeldingen Filmtheater Meccano Nog net vóór nieuwjaar maakte Zeeland voor het eerst kennis met een aktie van het Dierenbevrijdingsfront: vier restaurants in Vlissingen, die kikkerbilletjes serveren, werden met de spuitbus gebrandmerkt. De Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren is ook tegen die kikkerbillenverkoop (van wege de afschuwelijke manier, waarop die beestjes vermoord worden in India en Bangla Desh), maar volgt een minder agressieve aktie-methode. Iedereen, die ontdekt dat in een eethuis of restaurant kikkerbillen worden geserveerd, wordt gevraagd dat te melden bij de vereniging. Die willen dan de eigenaar persoonlijk gaan bewegen om te stoppen. Het telefoonnummer van de Dierenbescher ming is: 01184-60169 (dhr. Goedbloed). ons bin wé op de cent mè we wete ok wat a hoed en lekker is zoas Echte Beuter Nog meer werk aan de winkel voor horeca- bezoekers. Het Zeeuws Agrarisch Jonge ren Komitee (ZAJK) ziet met lede ogen dat in veel café's, kantines e.d. geen melk wordt geleverd bij de koffie, maar een zakje met zogenaamde 'witmaker'. Het ZAKJ roept nu iedereen op om de namen van de horeca-instellingen door te geven, waar geen 'zuivele' koffie wordt geschon ken. Ook zij willen de betrokken exploitan- per brief proberen tot (voor de boeren) betere gedachten te brengen. Stuur uw ontdekkingen naar het ZAJK, Korte Kerkstraat 10, 4461 JE in Goes. Oud-CNV-bestuurder Lou de Graaf, die door het kabinet Lubbers is ingehuurd om zijn afkomst te verraden en de minima te knevelen, komt op dinsdag 15 januari naar Vlissingen om aldaar het nieuwe kantoor van de Sociale Dienst officieel te openen. FNV en PvdA hebben tegen dat plan heftig geprotesteerd, omdat ze het 'een klap in het gezicht voor al doe mensen, die van De Graaf niets goeds te verwachten hebben' vinden. De PvdA-afdeling heeft ook opgeroepen tot een boycot van dit festijn. Maar er valt natuurlijk ook iets te zeggen voor een extra 'feestelijk' onthaal van De Graaf. De taarten bij de Hema zijn erg goedkoop, wellicht valt er geld voor bij 22 elkaar te sprokkelen en wil iemand hem vervolgens op ludieke wijze 'overhandi gen'. In elk geval speelt de opening zich af om 14.00 uur. Het adres is: Stadhuisplein, Vlissingen. naar Goes te gaan. Daar houdt het Oud Strijders Legioen (OSL) -werkgroep Zuid- Beveland een openbare bijeenkomst in de Prins van Oranje aan de Nieuwstraat 14. Inleider is CDA-politikus jonkheer prof. dr. Alting von Geusau. Hij spreekt over 'Onze veiligheid tegen de achtergrond van de Oost-West-verhouding'. Een unieke kans dus om de verzamelde kommunisten- vreters van middenzeeland te aanschou wen. Aanvang 20.00 uur. Al eerder maakte Nieuw Zeeland melding van het ook in Zeeland opkomend fascisme. Wie de gedachtenkronkels van deze lieden wat beter wil leren kennen (niet onbelangrijk als je ze wil bestrijden), die doet er goed aan om op vrijdag 11 januari Berichten voor de februari-aflevering van deze rubriek moeten uiterlijk op woensdag 30 januari binnen zijn bij de redaktie. De vermeldingen zijn gratis, maar de redaktie behoudt zich het recht voor om aankondigin gen niet op te nemen. (advertentie) Pauwpoort 3 (aan het Damplein), Middelburg. Programma januari: donderdag 10 t/m zondag 13: Broadway Danny Rose -Woody Allen- (vr. en za. ook 22.30 uur) maandag 14 t/m woensdag 16: II Posto -Ermanno Olmi- donderdag 17 t/m dinsdag 22: The Brother from another planet -John Sayles- woensdag 23: Brutti Sporchi e Cattivi -Scola- donderdag 24 t/m woensdag 31: Paris-Texas -Wim Wenders- zondag 27: Der Stand der Dinge -Wim Wenders- (15.00 uur) zondag 12 januari, 15.00 uur: Lieverdjes uit Amsterdam zaterdag 19 januari, 15.00 uur: De verliefde olifant zaterdag 26 januari, 15.00 uur: Kleine Klaas en grote Klaas Iedere woensdagmiddag: Poppentheater Parcival. Alle films beginnen om 20.30 uur, tenzij anders aangegeven. Reserveringen en inlichtingen: tel. 01180-33414.

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 22