POSTKÖt€ Vuulte Qnoeten uit.... Oh ja Ko de Jonge Goede voornemens? Tuurlijk niet. Blijft 't een rommeltje? Tuurlijk. Altijd geweest. Geeft Nieuw Zeeland hoop? Tuurlijk niet. Wel liefde en inzicht. Nieuwe abonnee Adres Postcode en plaats Dit abonnement betreft mijzelf/ wordt cadeau gegeven door: Naam Adres Postcode en woonplaats Ik wacht op uw accept-girokaart Handtekening Opsturen aan. Nieuw Zeeland, Dam 14, 4331 GJ Middelburg 'Dienkt'r goed om jongsje, a'j wat voe je moeder verzwiegt, dan za j'op je faalje kriege.' 't Is a lank elee a ze dat tegen me riep, mè 'k most er onlest toch wee over dienke. Toen a t'r bie Dow een giftig wolkje ontsnapten. 't Was net op sinterklaos. Misschien ei die sukkel wè deur 't dek etrapt. Net op zo'n gevaerlijke buuze. mè oe dan ok, 't was t'r uut voe a ze 't wiste. Z' 't knap verzwege. 't Was toch nie gevaerlijk. Mè, waerom möj 't dan verzwiege? Dat wuufje van Boogerd ei dat goed in de gaten ehad. Die ei dl moeilijke vraegen over esteld an de staten, 'n Paer daegen laeter ontploft er wat in Sluuskil. 't Was nie zö erg. Eén dooien mè! Di kwam op z'n öögst wat amoniak vrie. Gevaerlijk in gêên geval. Noe kan ik het a nie ouwe a de vrouwe schöönmikt mie amoniak, oe mot dat bie een êle wolke? Mè nog es: niks an d'and. Jammer a z't nie verzwiege konne. Ik worreditoch een bitje ongerust van. Eén kêêr verzwiege. Dan een keer een dooien. In Bohpal -'t is varre van uus mè ik telle 't toch mee- viel het êêst ok nog a mee. Mè dank je de koekoek. Die kerbiet- fabriek ei drie miljoen beloofd en een wêês'uus. A 't zöwel ier te doen was zou 'k ze de strot afbiete (en ik bin glad nie zogauw kwaed or). De gluuperds. En aol die diengen maeke mien vor- zichtig. Onzeker. Wan je weet nie ml wat en wien a je vertrouwe kan. Lit ze d'r stienkspul mè ergens aars brouwe. Ik oeve 't nie mï. De heren uut Middelburg motte 'tgoed anpakke. Net as moeder vroeger: verzwege,.... dan ferm op je mieter en zonder eten nï je nist. Noe a 'k 't dï toch over 'k gae nog mè 's een steutje. Van dat schrieve rik j'aars nog over je stuur. Sienkel

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 24