nieuw zeeland inhoud: nummer 1 het volgend nummer Rotkop PZEM-geheim Klimmen kleur omslag: container-geel oplage: 2100 exemplaren nummer 1, januari 1985 uitgave: Stichting Nieuw Zeeland postbus 276, 4330 AG Middelburg redaktie en administratie: Dam 14, 4331 GJ Middelburg telefonisch bereikbaar op nr. 01180-27701 Of telefoonnummer: 01180-26043, 01105- 2478 of 01182-2741. postgiro: 548 52 69 Aan dit nummer werkten mee: Peter Steutel, Ad de Jong, Trudi Warns, André van Himme, Bert Altena, Joop Dam, Ko de Jonge, Kees Slager, Theo Raats, Engel Reinhoudt, Cor Schuilwerve, Elsa West- land, Frans van Dixhoorn, Jo Jobse, Silvia Wielemaker, Hein Verwer, Ron de Meijer, Ton Besselink, Marrit van der Heijden, Dick Anbeek, Benno Vranken, Annemarie Dekker, Tom Puts, Hennie Dekker, Willem de Bruin. Het volgend nummer van Nieuw Zeeland verschijnt op 6 februari. Advertenties, ingezonden brieven en andere bijdragen moeten uiterlijk donderdag 31 januari op ons kantoor zijn. Was Jezus opnieuw in een stal geboren, als Josef en Maria zich anno 1984 in Serooskerke hadden moeten laten inschrijven? Een 'naastenliefde-test' van Nieuw Zeealnd op pagina 3. 'Dat zoeken we even op in de Zeeuwse encyclopedie', kunnen we sinds kort zeggen. Helaas blijkt na een vluchtig onderzoek al dat er veel niet instaat. Om van de fouten nog maar te zwijgen, pagina 5. Geld, dat tot voor kort gebruikt werd om buitenlanders in Zeeland wegwijste maken,gaat nu naar Nederlanders, die andere Nederlanders 'buitenlander-vriendelijk' moeten maken. Dat de buitenlanders zo iets niet zien zitten telt niet mee. pagina 8. Hoe houdt DOW de vakbond buiten de deur en z'n personeel koest? Een leerzaam verhaal over het doen en laten van de B.V. Angst Druk te Terneuzen op pagina 9. Verdachtmakingen, broodroof en regelrechte vuistgevechten. Ook de Zeeuwse socialisten verdeden vroeger veel tijd met onderling getwist: De socialistische pers op pagina 12. Zeven keer bracht Esther Maris-Koster advies uit aan G.S. Zeven keer ging dat advies de prullebak in. Zit onze vrouwelijke gedeputeerde voor spek en bonen in de Abdij? pagina 15. Uitkeringstrekkers opgelet! Een gedeelde voordeur kan toch een voordeeldeur blijken. Dankzij Nieuw Zeeland, pagina 17. Een nieuw initiatief: Ons cryptogram. Breek uw hoofd en win een T-shirt. pagina 18. Hou Hoechst het publiek voorloog tot ze via de Reclame Code Commissie op de vingers werd getikt, wordt onthult op pagina 19. 'Godver, zie je dat Vlissingen is afgelast. Daar zit geld achterOtto Vissers Sporttheater op pagina 20. En verder nog: Raats, Sienkel, de activiteitenagenda en Ko de Jonge. (advertentie) Ik schrok toen ik die rotkop van Kaland op de voorpagina van jullie blad zag staan. Een van de walgingswekkende figuren die naast zijn niet onaanzienlijk pensioen nog ergens anders een smak geld wil trekken. De man denkt onmisbaar te zijn, niet beseffend dat er een zucht van verlichting op zou gaan als de 'here' waarin hij zegt te geloven hem 'over liet gaan'. Een doortrapte leugenaar, ambtseden tellen voor dat stuk vuil niet, hij rotzooit maar aan en maakt met zijn zogenaamd christelijke politiek iedereen die met hem te maken krijgt, feilloos anarchist. Dat is uiteraard het voordeel van dat soort christenen. Misschien hebben jullie hem daarom op de voorpagina gezet. Maar bederf mijn dag niet om naar die rotkop te moeten kijken. Enkele jaren geleden kwam ik nogal eens bij de 'Staten' en trof dan hem of zijn toenmalige collega's aan. Ik vroeg toen aan dat stel verwaande kwasten of ze ooit 2 wel eens ervan gehoord hadden dat het koninkrijk der nederlanden tegenwoordig werkelijk een democratie is en dat zij als regenten in het museum thuis hoorden Werkelijk, de Staten van Zeeland zijn echt vergeten dat Nederland een democratie is... wat wil je van die stomkoppen... de klootzakken van stemmers stemmen op kerk en geloof en krijgen dat verkalkte dure stel regenten. Sorry... als ik dat stuk schoft in een blad als dat van jullie tegenkom word ik ziedend. H. Fransen Oudelande Het is al weer een jaar geleden dat er in Nieuw Zeeland een artikel stond over de nieuwe methode van de PZEM om snel hun geld te innen. Intussen zijn er kennelijk zoveel Zeeuwen, die achter raken met de betalingen, dat men besloten heeft om de fl. 30,- incasso-kosten, die je moet betalen als je te laat bent, maar te laten zitten. Ja, officieel moet je ze wèl betalen, maar als je het niet doet (en wel je rekening betaalt) maken ze geen enkel probleem. Het leek me aardig om deze nieuwe (geheime) beleidslijn van de PZEM even als crisis-tip door te geven. En verder een gelukkig -en niet te koud- 1985. Kees Krijger Vlissingen Verrassend bewegingstheater van Cees Brandt Vrijdag 11 januari, 20.30 uur Vestzaktheater Vlissingen kaarten: f. 10,-; CJP en Pas 65 f. 7,50

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 2