Tweede bedrijf De Braauw valt dood spelers kunnen dus per wedstrijd gemiddeld 6 X 0,07 0,42 verstuikte duimen worden verwacht. Wat is nu de kans dat gedurende een wedstrijd minstens één speler van het team zijn duim verstuikt? In wezen hebben we hier te maken met een binomiale verdeling met p 0,07, q 0,93 en n= 6; daar p bijzonder klein is mogen we deze verdeling benaderen door een Poisson- verdeling met u=0,42. In tafel II van de Poisson-verdeling leiden we voor x=1 een overschrijdingskans af van 34% (geïnter poleerd tussen u=0,40 en u=0,45). Dit is dus wel een reden om te zorgen voor reserve-spelers. Wil men het risico dat niet voldoende reserve-spelers aanwezig zijn beperken tot maximaal 1/2% dan volgt uit de tafels, dat men voor minstens drie reserve spelers moet zorgen: de kans op 4 of meer verstuikte duimen is slechts 0,1%. Kitty: Daar bovenop. Wie koopt, liever gezegd, wie koopt wat voor bloemen voor deze geblesseerden? Dat is hoogstmerkwaardig. Als je nu in het zuiden, westen of oosten van het land woont, en je bent nog geen dertig jaar en je behoort niet tot de rijkste groep Nederlanders, dan is de kans groter, dat je de geblesseerde spelerverblijdtmet tulpen of rozen, dan wanneer je in het oosten of zuiden van het land woont en ouder dan dertig jaar bent. In het laatste geval heb je het eerder en vaker op een bos witte chrysanten begrepen. Kienhuis heeft hiervoor geen verklaring en durft er zelfs zijn fantasie niet in het openbaar over te raadplegen. Even laat hij zich gaan. Kienhuis: Dat tulpen in het verstedelijkte westen door mensen die jonger dan dertig jaar zijn eerder worden gekocht dan narcissen, komt misschien omdat narcissen betrekkelijk goedkoop zijn. Kitty: Nee, onzin. Kienhuis: Misschien wel doordat narcissen alleen maar geel of geel met wit of wit met geel zijn. Kitty: Nee, dat wordt te dol. Kienhuis: Hier moet aanvullend onderzoek naar komen. Van Craenenbroeck: Wat is het doel van dit onderzoek. Kitty: Inzicht krijgen in het koopgedrag van de Nederlandse huishoudens. Van Craenenbroeck: Dan haal ik nu mijn jas en vertrek ik, en hoe het dan vanavond verder gaat is voor jouw verantwoording. (pakt jas en vertrekt). Kitty (loopt hem achterna): Boudewijn! tegen verontrust publiek): Niks aan de hand hoor. PAUZE Kienhuis: Voor degenen die mijn mededeling aan het begin van de pauze gemist mochten hebben, herhaal ik nog even dat in dit tweede gedeelte de rol van voorzitter De Braauw door mij zal worden gespeeld. Ik dank U. Tiktakfc/e woorden van Dalebout): Hoe meer je er van weet, hoe beter je er als industrie en handel op in kunt spelen. Dat heeft niets met lobby te maken. Tiktak (over de Braauw, heen) ik vergelijk het altijd met een auto die van twintig jaar geleden had allerlei voorzieningen niet toch werd er zonder ongelukken mee gereden zo is het met kerncentrales ook gegaan je leerde en paste al doende de veiligheidsvoorzieningen aan je kunt een risico niet uitsluiten dat geldt voor alles uiteindelijk is er bij kernenergie een risico maar het leven kent vele risico's (Ir. M. Dalebout, P.Z.C. 18-1- 85) I»! ilir

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 17