Eervolle vermeldingen Dig deep for the miners Gemeentelijk sociaal beleid Volwassen-educatie Samen Beter Berichten voor de maart-aflevering van deze rubriek moeten uiterlijk op donder dag 21 februari binnen zijn bij de redactie. De eervolle vermeldingen zijn gratis maar de redactie behoudt zich het recht voor om aankondigingen niet op te nemen. Met de kreet Dig Deep For The Miners probeert de National Union of Mine- workers in Engeland steun te krijgen voor de al tien maanden stakende Britse mijnwerkers. Vanuit Zeeuws-Vlaanderen worden de stakers gesteund door het Zeeuws-Vlaams Steunkomitee Britse mijn werkers dat op het ogenblik alles in het werk stelt om te komen tot een boycot van de uitvoer van kolen naar Engeland. De haven van Terneuzen beleeft dankzij de staking een ongekende uitvoer van kolen. Het steunkomitee stuurde brieven naar een serie organisaties met het verzoek de FNV tot een volledige kolenboycot aan te zetten. Woensdag 6 februari is de boycot ook een van de belangrijkste onderwerpen van een openbare vergadering van het steunkomi tee in Café Centraal op de Markt in Terneuzen. Volgens het steunkomitee is de staking ontaard in een ware krachtproef tussen de regering Thatcher en de mijnwerkersbond N.U.M. 'De strijd gaat veel verder dan het gevecht voor het behoud van arbeidsplaatsen alleen (open houden van steenkoolmijnen)', aldus het steunkomitee. 'Het gaat hier om een regelrechte en goed voorbereide aanval op een der sterkste Britse vakbonden.' Op de vergadering zijn mijnwerkers uit Kent aanwezig, afgevaardigden van de Vervoersbond FNV en leden van Belgische vakbonden. Er zijn dia's te zien die de leden van het steunkomitee hebben gemaakt tijdens hun bezoek aan stakers in Kent. Zaterdag 9 februari is er een landelijke manifestatie ter ondersteuning van de Britse mijnstaking in Amsterdam. De Jongerenbeweging verbonden met de FNV in Terneuzen organiseert een busreis. Wie mee wil, kan even bellen: 01150-97023. De FNV Zeeland constateert dat gemeen ten heel wat meer mogelijkheden hebben om de positie van de slechtst betaalde inwoners te verbeteren dan menigeen denkt. Om de gemeenten daarbij te helpen stuurde de FNV een aantal suggesties. We nemen er een paar over. Alle gemeenten zouden een volks kredietbank moeten oprichten. Daarnaast kan elke gemeente een waarborgfonds instellen, waar mensen terecht kunnen die zelfs met een lening bij de Volkskrediet bank niet uit de problemen komen. Gemeenten kunnen korting geven op voorzieningen als zwembad, cursussen, sporthallen. Gemeenten kunnen besluiten tot een incidentele of zelfs blijvende verhoging van de uitkering. Dat kan, omdat iedereen volgens de bijstandswet 'in de noodzake lijke behoeften in levensonderhoud' moet kunnen voorzien. De FNV, die met twee personen is vertegenwoordigd in de gemeentelijke WWV/RWW- commissies, is zeer terug houdend als het gaat om strafkortingen op uitkeringen. De gemeenteraad zou B. en W. kunnen dwingen zich even terug houdend op te stellen. Zaterdag 23 februari is er in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg een konferentie over volwassenen-educatie. Tweede kans onderwijs is ook een aardig woord. Het begint om 10.15 uur. Er wordt voorlich ting gegeven over deze zeer snel groeiende en veranderende onderwijsvorm aan ge meenteraadsleden en andere belangstellen den. De gemeenten krijgen namelijk meer te zeggen over deze (betrekkelijk) nieuwe onderwijsvorm. Er is tevens een forum discussie met als forumleden ex-minister van Onderwijs Jos van Kemenade, gedepu teerde Paul Boersma, de Vlissingse wet houder Daan Bruinooge en onderwijsdes kundige Jo Korstanje. Wie, gezin-alleenstaande-samenwonend, wil een jongere vanaf twaalf jaar voor een korte of lange periode in huis opnemen? Het Gast- en Pleeggezinnen Project Zeeland kampt met een groot tekort aan gastadressen. Het gaat om jongeren die het thuis niet meer kunnen rooien of die geen thuis meer hebben en voor wie, doorgaans op zeer korte termijn, een goed onderdak moet worden gevonden. Er is een kostendekkende vergoeding beschikbaar voor de gastgezinnen. Voor meer informatie: Gast- en Pleeggezinnen Project Zeeland, Londensekaai 38, in Middelburg, tel. 01180-28555. ff

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 22