nieuw zeeland inhoud: brieven nummer 2 het volgend nummer PZEM tekening omslag: Peter Steutel nummer 2, februari 1985 oplage: 2100 exemplaren uitgave: Stichting Nieuw Zeeland postbus 276, 4330 AG Middelburg telefonisch bereikbaar via tel. 01180- 27701,01180-26043,01105-2478 of 01182- 2741 postgiro: 54 85 269 aan dit nummer werkten mee: kees slager, trudi warns, ad de jong, hein verwer, peter steutel, andré van himme, bert altena, joop dam, ko de jonge, theo raats, engel reinhoudt, jan koole, frans van dixhoorn, benno vranken, bert gerestein, jo jobse, silvia wielemaker, ron de meijer, ton besselink, elsa westland, dick anbeek, marrit van der heijden het volgend nummer van nieuw zeeland verschijnt op 6 maart, ingezonden brieven, advertenties en ande re bijdragen moeten uiterlijk donderdag 21 februari aanwezig binnen zijn op postbus 276, 4330 AG middelburg. Elke kerncentrale is een potentiële kernbom. Zo kan een onbetekenend dorpje een strategisch oorlogsdoelwit vormen, pagina 5. Kun je je tegenstander niet verslaan, dan palm je hem in. De anti-kernenergiebeweging na de brede discussie, pagina 7. 'Ik had het regelpaneel wel weg willen smijten: het gaf ons geen bruikbare informatie'. Chaos in de regelkamers van kerncentrales, pagina 9. 'Hoe langer het uitstel duurt, hoe meer kans op afstel van die centrale'. joop Roodenburg, als PvdA-statenlid in het bestuur van de PZEM aan het woord, pagina 12. 06.40 uur. Radio Nieuwsdienst ANP. Er is sprake van een sterk verhoogde radio-aktiviteit in de onderste luchtlagenEen ongeluk, pagina 14. Een hoorzitting in de ontdekhoek van een jeugdlaboratorium. Tiktak blijft alleen over. Kruis of Munt. pagina 16. Niemand wist 't: In Zeeland werd de elfplaatsentocht gereden. Een dikke tweehonderd kilometer. Onze verslaggever was erbij. Een exclusief verslag, pagina 18. 'Je merkt dat het publiek toch af komt op de gevestigde films, maar we willen de kleine kwaliteitsfilms toch een kans blijven geven. Een jaar filmhuis, pagina 19. Mag ik de baas even spreken? Nee, wij hebben geen baas. Een kijkje in de keuken van De Toekomst, pagina 20. En ook nog: Ko de Jonge, Sienkel, een affiche (gratis!). Toch kost Nieuw Zeeland maar 2,50. (advertentie) Toch even een reaktie op de ingezonden brief van Kees Krijger in Nieuw Zeeland van januari over de incassokosten van de PZEM, en dat de PZEM die nu maar zou laten zitten. Een mij bekende dame betaalde midden '84 die ƒ30,- incassokosten niet binnen de door de PZEM aangegeven termijn, werd tijdens haar uithuizigheid afgesloten -veel meters zitten inmiddels onder de stoep voor de voordeur- en kon bij terugkeer van een weekendje weg de 30,- persoonlijk gaan brengen, plus 50,- heraansluitings- kosten. N.B. het betrof hier geen 'recidi- viste' maar een eenmalige te late betaling als gevolg van een administratief misver stand. F.A. Suwijn Sprookjesachtig kijk-en luisterspel van Toneelgroep Theater Veel muziek en speciale effecten. Een voorstelling voor kinderen en volwassenen. zaterdag 16 februari, 20.00uur, Schouwburg Middelburg, kaarten: f. 18,50, CJP en pas 65 f. 7,50 in Stadhuisstraat 2 en Schouwburg. Kinderen van 8 t/m 12 gratis. 2

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 2