Johan's Eeties Broodnodig ze tot een meerderheid hoorden en geen sektaristen, en die nu enorm gedesillusio neerd raken. Zij zien wellicht nu nog maar één mogelijkheid: tegenover het geweld van de staat het eigen geweld stellen. Ik stel nadrukkelijk, dat het niet mijn weg is, maar het is de regering, die dit soort reakties uitlokt. Mochten er overigens aanslagen gaan volgen, dan zal de AKB zich er van moeten distanciëren. Een poging tot criminalise ring hebben we al eerder meegemaakt en zal dit kabinet met gretigheid aangrijpen. 2. Al in de zomer van '84, toen de eerste geruchten rondgingen, is qr weer een landelijk samenverwerkingsverband in het leven geroepen. Ook provinciaal zijn er platforms tegen kernenergie opgericht. Deze -en ook plaatselijke aktie.-groepen- zullen weer hard aan het werk gaan. Gelukkig hoeft men niet helemaal opnieuw te beginnen, want in de glorietijd van de AKB zijn talrijke aktie-scenario's ontwik keld, variërend van informatieavonden tot en met blokkade-akties. Alleen het stof hoeft er bij wijze van spreken maar afgeblazen te worden en ze zijn weer operationeel. De opmerking van veel mensen, die weer aktief zijn geworden, dat men bijna uitsluitend oude bekenden tegenkomt, moet echter wel serieus genomen worden. Het is namelijk niet nodig, dat alleen de oude rotten aktief bezig zijn. Juist onder de jongere generatie (16-20 jarigen) is heel duidelijk een tendenz waar te nemen tegen kern-energie. Voor die groep is het aktie voeren echter nog een onbekend fenomeen. Als de AKB resultaat wil boeken zal ze hoe dan ook deze nieuwe groep jongeren moeten aanspreken. Dat kan, enerzijds door voorlichting te geven op de scholen en daarbuiten; anderzijds door aktie te voeren. En nooit meer een BMD! Toine Huijsmans Moeder (35) en dochter (6) zoeken ouder en kind Een dreigend slecht paasrapport? als reisgenoten voor een Doe er wat aan! trein- fiets- of kampeervakantie, Deskundige huiswerkbegeleiding Ortoped. gediplomeerd ergens in Europa. Pottenmarkt Middelburg Brieven onder nr. 8 brieven onder nummer 9

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 8