- 3lS|Pi EEN BORSSELE IS ER AL ÉÉN TE VEEL zaterdag 9 maart naar middelburg Vrije discussie aanvang demonstratie 13.00 uur op het damplein Samen Beter Demonstratie Vrouwenbeweging Kernenergie Vrouwendag '•4- 'Cl \tV*"WÜ» rr ots»ii inlichtingen: tel. 01100-28259 Wie eens wil meemaken hoe liefhebbers van vrijheid en democratie het doen, moet de discussie over kernenergie van de J.O.V.D. op 29 maart in de Huifkar op de Markt in Middelburg eens meemaken. Hoofdpersonen, en eikaars tegenpolen, in deze discussie zijn Hans Bannink, vice- voorzitter van de Zeeuwse Milieufederatie, en ing. de Boer, afdelingsvoorzitter van de VVD Middelburg. Het begint om 20.00 uur. Op 22 maart is de oprichtingsvergadering van de patiëntenvereniging Samen Beter, afdeling Midden-en Noord-Zeeland. Het begint om 20.00 uur in Motel Goes. De vergadering wordt geopend met de aanbie ding van het boek van de socioloog Wim Blok over de ziekenhuissituatie in Zeeuws- Vlaanderen aan gedeputeerde van volks gezondheid Wim Don. Dan houdt FNV- bestuurder Tjeu Strous een verhaal. Er wordt een bestuur gekozen en hoogst waarschijnlijk zingt het Links Kollectief Walcheren enkele strijdliederen. Naar aanleiding van het voornemen van de regering om bij Borssele een tweede kerncen Naar aanleiding van het voornemen van de regering om bij Borssele een tweede kerncentrale te bouwen, is er zaterdag 9 maart een grote demonstratie in Middelburg. Om 13.00 uur worden de deelnemers verwacht op het Damplein. Als spreker zal in elk geval optreden Jan de Vries van de Zeeuwse Milieufederatie. De tweede spreker was bij het te perse gaan van dit nummer nog niet bekend. Voor de vrolijke noot zorgt de Bevelandse kabaretgroep Vrouwen voor Vrede, het Solidariteitskoor uit Zuid-Beveland, de Wageningse muziekgroep De Maatjes en het Links Kollectief Walcheren. Organisatoren zijn onder meer het Zeeuws Platform tegen Kernenergie en de Zeeuwse Milieufederatie. Hoe ziet de toekomst van de vrouwen be weging eruit? Sienie Strikwerda kijkt 19 maart in het koffiedik voor alle vrouwen die de vrouwenbeweging een warm hart toedragen. Ze doet dat in het Middelburgse vrouwenhuis 't Pand in de Kerksteeg 5. Het begint om 14.00 uur. Mannen zijn niet welkom. Op 21 maart begint de lente. Aanvang 8.00 uur. Iedereen mag profiteren. De dorpscomité's tegen kernenergie uit de gemeente Borsele houden op maandag 25 maart een algemene vergadering in het Dorpshuis te Ovezande. Iedereen, dus ook mensen, die nog geen lid van het comité zijn, is welkom. Aanvang 20.00 uur. Het dorpscomité Nisse houdt een informa tieve bijeenkomst op maandag 18 maart in het Dorpshuis te Nisse. Aanvang eveneens 20.00 uur In 's Heerenhoek wordt op woensdag 13 maart of 21 maart een informatieve bijeenkomst gehouden over de komst van een nieuwe kerncentrale bij Borssele. Die bijeenkomst wordt gehouden in de Jeugd- hoeve begint om 20.00 uur. Sprekers zijn Martin Wiersma van de Zeeuwse Milieu federatie en de arts J. Geldof. Ter gelegenheid van de Internationale Vrouwendag op 8 maart wordt er een avond georganiseerd in het Trefpunt te Ovezande. Het thema is 'Vrouwen in de politiek'. Na een optreden van het cabaret Vrouwen voor Vrede volgt een diskussie met politieke vertegenwoordigsters uit PvdA, CDA en VVD over hun handelen. De diskussie wordt toegespitst op de dreigende komst van de tweede kerncen trale en de opslag van radio-actief afval in Borssele. De avond wordt georganiseerd door Vrouwen voor Vrede, Vrouwencon tact Heinkenszand en de Werkgroep Vrouwenactiviteiten. Aanvang 20.00 uur. 22

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 22