Zuinigheid in Valkenisse BODE/CONCIERGE (m/v) KRYPTOGRAM 4 BertGerestein 'Juffrouw, wilt u de prullebak nog even legen voor u weggaat? Er staat nog een afwasje van vanochtend, van die delegatie uitZoute/ande. Vergeet u die niet? En. o ja, kunt u de vuilnis zakken ook nog even buiten zetten? Morgen ochtend vergadert de kommissie Financiën. Zorgt u er voor dat de deur om negen uur open is? De heren hebben dan graag meteen koffie. Loopt u voor u komt nog even langs de sigarenzaak voor een doosje Wintermans? De wethouder ziet die namelijk zo graag op de vergadertafel. Trouwens, een vaasje met bloemen zou daarop ook niet misstaan, dunkt mij. De bloemist is vroeg open, hoor. Vraagt u een bonnetje? Dat kunt u dan bij de kassier inleveren'. 'De raadsvergadering begint vanavond een halfuurtje vroeger. De agenda is nogal lang, ziet u. Dat zal dan wel een extra koffieronde worden. Kunt u voor een hapje zorgen? En tegen el ven mag de borrel wel op tafel. O ja, er worden nog een paar punten ingelast. Kunt u zo nog even die stukken over de toeristen belasting kopiëren, in twaalfvoud graag. Vergeet una de vergadering de lichten niet uit te doen? Wij doen namelijk nogal ak tief aan energiebesparing. De asbakken moeten in ieder geval geleegd worden. Anders stinkt 't hier morgen zo bij de kommissie vergadering. Trekt u morgen iets leuks aan voor bij die trouwerij? Bij zo'n gelegenheid willen we allemaal goed voor de dag komen, nietwaar. U zorgt er wel voor dat de formulieren en het trouwboekje klaarliggen? En een gepast melodietje op de bandrecorder, graag. 'Morgenmiddag komt Leutermans van hotel Alle magne'Ik heb met hem om twee uur een afspraak, maar dan moet ik even naar een begrafenis. U bent manso, sorry, vrouws genoeg om Leutermans even bezig te houden. Tegen drieën ben ik weer terug'. 'De CDA-fraktie wil graag nog even nader met u kennismaken. Daar is nog wel een gaatje voor te vinden, als u begrijpt wat ik bedoel. Haha! Misschien morgen aan het eind van de middag? Eh u woont toch niet toe vallig met iemand samen, of zoiets? Néé, ik ben niet zo kinderachtig, maar u weet wel, die CD A-mensen zijn wat dat betreft wat eh hoe zal ik 't zeggen, preciezer'. Och, loopt u zo nog even langs de sekretaris. Die heeft nog 't een en ander met u te bespre ken, over de periodieke schoonmaakbeurt, de bediening van de telefoon en de toiletten en zo'. Wat zegt u? Ja, u werkt in principe 15 uur per week. Voor 930 gulden bruto? Nee, dat is niet veel, dat is duidelijk. Ook nog tweeverdiener? Gemeente Valkenisse Burgemeester en wethouders van Valkenisse roepen gegadig den op voor de funktie van voor het gemeentehuis van Koudekerke. De werkzaamheden, verbonden aan deze funktie, moeten op onregelmatige tijdstippen (soms ook in de avonduren) worden uitgevoerd en omvatten onder meer: - zorgen voor toegankelijkheid en sluiten van het gemeentehuis; - het zorgdragen voor het tijdig in gereedheid brengen van lokaliteiten bij vergaderingen, besprekingen, officiële ontvangsten e.d. - het serveren van koffie/thee op de afdelingen (twee maal per dag) en bij vergaderingen, besprekingen e.d. - het assisteren bij huwelijksvoltrekkingen: - het bezorgen van raadsstukken en andere gemeentelijke stukken en het aanbrengen van gemeentelijke publikaties: - andere kleine routinewerkzaamheden. Het salaris aan deze funktie verbonden bedraagt f 930,— bruto per maand bij een gemiddelde arbeidsduurvan 15 uur per week. De gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Nadere informatie wordt desgewenst verstrekt door de afd. Personeelszaken, tel. 01185-1555, tst. 12. Belangstellenden worden verzocht hun sollicitaties vóór 10 april 1985 te richten aan burgemeester en wethouders van Valkenisse. Dorpsplein 28, 4371 AB Koudekerke. Tja, dan hou je helemaal niet veel over, hè? O, u vindt dat geen stijl? Nou, hoort u eens! U hebt er nog geen flauw idee van wat er zoal in een gemeentehuis omgaat! Een beetje hart voor de zaak mag van u toch wel verwacht worden, nietwaar. We kijken geen van allen zo nauw. Wij zitten toch ook in de avonduren te vergaderen. Komkom, een beetje sou plesse, juffrouw, we strijden toch allemaal voor dezelfde zaak. Ik op mijn manier, u op de uwe. Laten we elkaar nou niet zo achterdoch tig bejegenen. Trouwens, er zijn er genoeg die uw plaats dolgraag zouden innemen. Of niet soms? Nou, gaat u nu maar!' Oplossingen kunnen worden gestuurd naar Postbus 276, 4330 AG Middelburg. Onderde goede inzenders wordt weereen Nieuw Zeeland T-shirt verloot. De oplossingen van kryptogram 2 waren allemaal onjuist. 20 Oplossing Kryptogram 3: Hor. 1. Boortorens ('n rot oerbos), 5. Por (sportief-fiets), 7. Vlo, 9. Drift, 11. End, 12. Peluw (welp u), 24. AZ-uur, 25. Euvel (u veel), 27. O-dium, 28. Luis, 29. Wit, 30. Kiel(-halen), 32. Telegraaf, 35. Album (bakmuil-ik), 38. Boa, 39. Po-rie, 40. Mee, 42. Gat, 43. Atoomstaat (o.a. tot maats). Vert. 1. Bol, 2. Ridder, 3. Olie, 4. Spek, 6. Re-esse (n), 7. Vossesoppe (soep 4- soep -f VS), 8. Oeuvre, 10. Trek, 14. Ontsluiting, 15. Norel, 19. PS-alm, 20. Sprot, 23. We-melding-e, 26. Vliet, 28. La-klaag, 31. In-faam, 33. Lomp, 34. As-best, 36. Beta, 37. Krom, 41. Ent. Horizontaal: 1. Zeepvrucht, die Brinkman ons verbood (4) 3. Meer schepen dan men zou vermoeden (8) 8. Niet alleen op Katendrecht een openbaar lichaam (7) 9. U let op het trotoir! (5) 10. Grote, maar zonder gulden gevaarlijke vent (8) 13. 'n Gedicht voor eindeloze behoeften (4) 15. Steek hun geraaskal maar in uw(5) 17. Wordt er badminton gespeeld met een vreemd stuur? (6) 18. Au, lekker! (3) 19. Komt de dronkenlap in terecht als-ie de bar omgekeerd ziet (4) 21. Bent u zó behandeld? 't Is niet waar! (6) 22. Minder glanzende vogel (6) 24. Daar draaien de varkens hun bak voor om (4) 26. Een boom van een meid (3) 27. Is er al een rustpunt? (6) 29. De cowboy werkt zich uit de naad om dat verdraaide rund te vangen (5) 30. Tikfiguur (4) 33. Het repareren nalaten (8) 36. Onder van minder gewicht (5) 37. Koppige veedrank (7) 38. Regionaal gerecht waarmee 't jonge vee luistert (8) 39. Michiel de Ruyter was er één in de Westerschelde (4) Vertikaal: 1. Waar 'k niet uit de klei getrokken ben (8) 2. Was waar toen 't aan de lijn hing (7) 4. De maker zaait paniek rnet smeer bij Bergen (10) 5. Gèdver! En verder naar Brugge! (5) 6. Schuif vlees aan de rol (4) 7. 3 1/2 (5) 11. Wie er vlug op zit, loopt grotere kans er vlug in te geraken (4) 12. O, kunstenaars vinden ze verdraaid lekker (7) 14 Die vent is duidelijk (7) 16. Maakte een zuil deel uit van de kerkroof? (3) 19. Afgezet bij het battelen (7) 20. In twee woorden meestal een kleiner bedrag (7) 23. Waar 't op kermis leek? Dan zat je er flink naast! (10) 25. Stille Europeaan (3) 27. Vreemd vertrek voor zoiets lekkers (4) 28. Een blessure opgelopen met studeren? Of kun je 't gewoon niet meer? (8) 31. De kweekplaats van twaalf (7) 32. Met hem zat Menten in (5) 34. Die verdraaide portomonnee is me een raadsel (5) 35. Het eerste slachtoffer van een moordaanslag (4)

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 20