Het lege huis Tientallen Middelburgse wo ningzoekenden kijken al sinds jaar en dag met lede ogen naar het leegstaande pand aan de Vismarkt 11. En evenzovelen hebben al diverse pogingen gewaagd om het huis te bemach tigen, hetzij door te huren, hetzij door te kopen. Tevergeefs. Want ondanks alle pogingen is er sinds drie jaar nog niemand in geslaagd de woning te betrekken. Onbegrij pelijk, als je ziet welke belang stelling er voor bestaat. Een telefoontje naar de gemeente leerde dat de woningbouwvereniging van Mid delburg hier de hand in moest hebben. Deze vereniging wijst immers leegstaande woningen toe. En jawel, na verschillende keren te zijn doorverbonden hielp mevr. v.d. Heuvel, werkzaam bij de afdeling huisvesting, die ondergebracht is bij de woningbouwvereniging, ons uit de droom: v.d. H.: 'Ja, dat pand op de Vismarkt ken ik wel. Het staat al even leeg.' N.Z.: 'Ongeveer drie jaar.' v.d. H.: 'Ja, nou ja, dat is wel mogelijk hoor. Ik weet er niet zo verschrikkelijk veel vanaf. Het is eigendom van de gemeente en als zodanig hebben wij er niets over te vertellen. Ik weet dat er in het verleden pogingen gedaan zijn door de vereniging om het in bezit te krijgen maar dat is op niets uitgelopen. Meer weet ik er niet van.' N.Z.Ondertussen staat het al drie jaar leeg en dat is toch eigenlijk wel belachelijk. Welke problemen zijn er dan?' v.d. H.: 'Ik weet het niet hoor. U kunt het beste met de gemeente bellen.' N.Z.:Wie is dat? De gemeente? Weet Ueen naam?' v.d. H., Ogenblik stilte. Dan, grinnikend: 'Probeert U de wethouder van Ruimtelijke Ordening eens, de heer Bergshoeff. Die kan U waarschijnlijk meer vertellen.' De heer Bergshoeff zat de hele dag in vergadering met B W en was onbereik baar. Pas om vier uur 's middags lukte het om hem aan de telefoon te krijgen. Bergshoeff: 'Ik weet welk pand U bedoelt. Ja, dat staat een poosje leeg.' N.Z.: 'Drie jaar nu.' B.: 'Nou, zo lang dacht ik niet hoor. Maar het is eigendom van de gemeente, dat klopt.' N.Z.: 'Kunt U uitleggen waarom het zo lang leeg staat terwijl er zoveel belangstelling voor is?' B.: 'Nou kijk, er waren in het verleden nogal moeilijkheden met huurders. Men sen die op eigen houtje zonder vergunning gingen verbouwen en breken. Die mensen zijn er uitgezet en we hebben het toen aangeboden aan de woningbouwvereni ging. Die overname betrof overigens nog meerdere panden ter plaatse. Maar het was toen exploitatief niet haalbaar omdat de kosten van verbouwing en onderhoud te hoog waren. Het is nu in handen van het gemeentelijk grondbedrijf die er verder iets mee gaat doen.' N.Z.: 'Hoe bedoelt U? Verkopen of verhuren?' B.: 'Waarschijnlijk wordt het op korte termijn verkocht.' N.Z.: 'Hoe kort is een korte termijn?' B.: 'Binnen een paar maanden. Maar dat is een zaak van het Grondbedrijf.' De heer de Nood van het Gemeentelijk Grondbedrijf bevestigde het verhaal van wethouder Bergshoeff. 'Het is inderdaad een slepende kwestie waar we binnenkort een oplossing voor hopen te vinden. Ja, het is jammer dat het huis zo lang onbewoond moest blijven maar de onderhandelingen hebben meer dan een jaar geduurd. Bovendien hebben we het vreselijk druk. We bezitten nu een lijst van ongeveer twintig potentiële kopers en die gaan we één voor één af. En dan zien we wel.' N.Z.: 'Dus binnen een paar maanden wordt het verkocht?' B.: 'Waarschijnlijk wel. Maar nogmaals, we hebben het hier verschrikkelijk druk.'

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 21