or is bin toe h zuunic j? naar een milieuvriendelijk zeeuws energiebeleid Windmolens Rooie Haan Hulpadres voor jongeren uit tehuizen Indianen Wim Kok 1 mei Goes Souburg Zierikzee Sas van Gent Komitee Borodine Nee Ontslag Geen tweede kerncentrale in Zeeland, maar 'n paar duizend windmolens, die zorgen voor energie, waarvan de grondstof gratis is, nooit opraakt en die ook geen gevaarlijk afval oplevert. Daarvoor pleit Pascal van Bentum in een kortgeleden bij het Rijn Schelde Instituut te Middelburg verschenen brochure. In principe, zo becijfert hij kan er alleen al met windmo lens voorzien worden in drie keer de Zeeuwse huishoudelijke elektriciteitsbe hoefte. De industrie zou via het systeem van warmte-krachtkoppeling zoveel ener gie kunnen besparen, dat daarmee een kerncentrale overbodig wordt gemaakt. Veertig pagina's leesbare informatie over hoe het ook zou kunnen met het Zeeuwse energiebeleid. Kosten: vijf gulden. Te bestellen via 01180-25347. P.S.: Op 8 mei wordt er een regionale energieconferentie gehouden in Zeeland, nadere mededelingen volgen. Het VARA radioprogramma de Rooie Haan komt 20 april rechtsstreeks uit de Prins van Oranje in Goes. Het VARA district Zeeland houdt daar die dag ook een ledenvergadering. Van 14.00 tot 17.00 uur kunnen belangstellenden er terecht, 's Avonds is in de Prins van Oranje de 22 musical Hadjememaar van Beppie Nooijs Volkstheater te zien. De toegang is tien gulden. Kaarten zijn te bestellen bij Kees Hoogestege, tel. 01102-2403. De ervaring leert dat jongeren die in tehuizen wonen, zo nu en dan graag elders hun nood klagen. In Middelburg is een stichting in oprichting die hen graag wil opvangen en wil bemiddelen. 'Belangen behartiging voor Jongeren in Tehuizen', heeft al een voorlopig adres: Agaat 7,4337 MX Middelburg, tel: 01180-38512. De stichting NANAI, een Nederlandse aktiegroep die tegen de onderdrukking van de Noordamerikaanse indianen strijdt, houdt op 1 mei een informatieavond in het Zeldenrustcollege in Terneuzen. De avond begint om 20.00 uur. Het FNV-distrikt Zeeland vergadert 27 april in de Prins van Oranje in Goes. Een van de spreekers is de FNV-voorzitter Wim Kok. Het begint om 10.15 uur. De 1-mei viering in Goes begint om 20.00 uur in de Prins van Oranje. PvdA gedeputeerde Paul Boersma opent het feest. Daarna 'interkulturele muziek' van de groep Carbozol, dan vrouwencabaret Contramien uit Middelburg. Het Beve- landse Solidariteitskoor besluit de avond. De toegang is gratis. In de Zwaan in Souburg is er eerst een 1 mei-feest voor de kinderen. Om 14.00 uur begint een door Meccano georganiseerde Filmvoorstelling. Het avondprogramma begint om 20.00 uur met sprekers. De eerste spreker is de sekretaris van de Dialoog van Drieberen, Johan Huigen. Vera Jerkovic spreekt namens de samen werkende organisaties van buitenlandse werknemers in Nederland. Het aondpro- gramma vermeldt verder een optreden van het Werklozentheater uit Amsterdam (gespeeld wordt het stuk Mooi werk), strijdliederen van het Links Kollektief Walcheren en nadrijven op een drankje tot 01.00 uur. Aad Veldhoen houdt een 1 mei-verhaal voor Schouwse socialisten in de foyer van hotel Mondragon in Zierikzee. Verder kan men daar verwachten: zang van het Rooie Vrouwenkoor Schouwen, muziek van het trio met piano, fluit en klarinet, deklamatie en satire. Aanvang: 20.00 uur. In cultureel centrum de Speye ook al 1 mei viering vanaf 14.00 uur: de kinderen kunnen een film en een clownsoptreden meemaken. PvdA-kamerlid Jaap van der Doef opent het avondprogramma om 20.00 uur. Het strijdkoor de Hoge Noot neemt over, daarna Zeeuwse liedjes van Peter Dieleman en jazz van de Big City Swing Band. Forumdiscussie over radio-aktieve stoffen in Terneuzen. Hoe is het gesteld met de veiligheid van en de controle op het vervoer en de opslag van radio-aktieve stoffen via het schip de Borodine? Met een tentoonstelling en een forumdiscussie wil het Komitee Borodine Nee wat licht op deze nogal in het geheim spelende zaak werpen. Dat gebeurt 25 april in het Zuidlandtheater in Terneuzen. De Boro dine is een zelfde soort schip als de Franse Mont Louis dat met een radio-aktieve lading voor de Belgische kust kapseisde. De avond begint om 20.00 uur. De Terneuzense Jongerenbeweging, ver bonden met de FNV houdt 16 april een thema-avond over ontslag in het eigen pand aan de Blokken. Aanvang: 20.00 uur.

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 22