SPEURGIDS VOOR WEGTRANSPORTEN VAN chemische stoffen afvalstoffen laatste oproep: Wat zit er in zo'n 'rijdende bom'? Milieu en werk Laatste spreekuur Woonlasten Komitee Middelburg De PvdA en kernenergie Tegen de stroom in Voordeurdelers Benegora, de milieugroep, die aan weers kanten van de grens ter hoogte van Antwerpen aktief is, heeft een gidsje op de markt gebracht, waarmee iedereen kan uitzoeken welke gevaarlijke stoffen er in een (tank)auto zitten. Auto's, die gevaarlijke stoffen vervoeren, zijn ver plicht om aan de voor- en de achterkant een oranje plaat te voeren, waarop een lettercode staat. Die code bestaat uit twee of drie letters boven de streep en vier onder de streep. Voor een leek volstrekt niets zeggend; het enige, wat men weet als men een auto met zulke oranje platen ziet rijden of staan, is, dat er gevaarlijke stoffen in zitten. Benegora heeft nu een boekje gemaakt, waarmee ook de leek kan nagaan, wat er achter die cijfer-code steekt. Dat is handig als je bijvoorbeeld ontdekt, dat een vrachtwagen een nacht (of een weekeinde) in je straat of je dorp geparkeerd staat. Het in interessant voor milieu-aktivisten, die de handel en wandel van verdachte bedrijven willen nagaan. En het is onmisbaar als men betrokken raakt bij en ongeluk met zo'n 'rijdende bom'. Achterin zitten bonnen, waarmee men waarnemingen kan melden bij Benegora. Het boekje kost drie gulden. Het kan besteld worden bij Benegora. Postbus 20 te Putte, of tel. 09.3236652137. Milieu en werkgelegenheid, dat is de titel van een studiedag in de Prins van Oranje in Goes op donderdag 6 juni. Het begint om 10.00 uur en de kosten komen op twintig gulden. De Zeeuwse Milieuraad tekent voor de organisatie. 22 Het Middelburgse woonlastenkomitee, houdt maandag 10 juni het laatste spreekuur voor de vakantieperiode. Men kan er met vragen terecht, maar tegelijker tijd geeft het komitee ook informatie over de voordeurdelersregeling, huurverhoging en individuele huursubsidies. Het begint om 20.00 uur in 't Zuiderbaken. Nog tot 25 juni kunt u een bijdrage leveren aan ons dubbeldikke zomernummer, zoals in de oproep in het mei-nummer is gevraagd. De noemer i£ 'Wat zijn dat nou eigenlijk, Zeeuwen?' U kunt dus alle kanten op. Een forumdiskussie over de PvdA en kernenergie woensdag 19 juni in buurthuis De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost- Souburg. De landelijke PvdA tekent voor de organisatie, samen met het gewest Zeeland. In het forum zitten het tweede kamerlid voor de PvdA Zijlstra -hij is de energiedes- kundige in de fractie-, de Vlissingse wethouder Daan Bruinooge en direkteur Lenstra van de Stichting Energie Anders. Het Solidariteitskoor van de Bevelanden breekt zo nu en dan in met liederen uit het kernenergie-repertoire. In de Strenge in Heinkenszand is van vrijdag 14 tot en met vrijdag 28 juni de tentoonstelling Tegen de stroom in te zien. Gedeputeerde Paul Boersma opent de energietentoonstelling vrijdag 14 juni om 20.30 uur. Een aantal energiekomiteés uit de Bevelanden namen het initiatief en de Zeeuwse Milieuraad haakte er op in. De raad heeft de tentoonstelling geschikt gemaakt voor de hogere klassen van de lagere scholen. Zij zijn dus welkom in de Stenge. Illustratie uit 'Klets'. Nieuw Zeeland publiceerde een paar maanden geleden al enige tips voor voordeurdelers. De Jongerenbeweging van het FNV heeft hetzelfde gedaan en die tips in een 'Kleine Gids voor Voordeurdelers' samengebracht. Nu staatssecretaris De Graaf per 1 juni toch volgens velen onrechtvaardige maatregel wil invoeren, lijkt het niet gek om die kleine gids te bestellen. Er staan uitsluitend tips in, waarmee je de wet niet overtreedt. Informatie bij Jongerenbeweging FNV, Dam 12 Middelburg, tel: 01180-38318.

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 22