DE WRAAK VAN J Geen tien jaar? Dan maar vijf. vervolg van pag. 6 Direkteur Vorthoren ....nieuwe brief.... L tot en met Z begint, begin augustus een veel vriendelijker brief ontvangen. Bovendien wordt besloten om alleen vrouwen lastig te vallen, die niet langer dan 10 jaar geleden gescheiden zijn. Maar als daarna toch weer volop reakties komen van vrouwen, die allang die gevraagde papieren kwijt zijn, schroeft de Sociale Dienst de periode soepel terug tot vrouwen, die maximaal vijf jaar gescheiden zijn Op de vraag naar het waarom van de forse aanpak, zegt Van Dam: 'We hebben van het ministerie al vier of vijf keer de opmerking gekregen dat de dossiers niet compleet waren. In het verleden hebben we wel geprobeerd om tijdens gesprekken die onze maatschappelijke werkers periodiek hebben met bijstandstrekkers, om de gewraakte papieren te vragen. Maar dat ging dan veertien dagen goed, maar dan werd het weer vergeten. Daarom hebben we nu een persoon aangesteld, die alle dossiers op hun volledig heid controleert. Waar dat niet zo is, gaat er een brief naar een bijstandsvrouw met het verzoek om de ontbrekende informatie bij ons in te leveren. In de praktijk blijken echter ook vrouwen, waarvan de dossiers wèl compleet waren, zo'n brief te hebben gekregen.Van Dam erkent het: 'Bij een paar gevallen is het inderdaad verkeerd gegaan. Hij benadrukt nog eens, dat het niet de bedoeling van de Sociale Dienst is om uitkeringen stop te zetten en zo geld in het laatje te houden, maar dat het uitsluitend een gevolg is van de opmerkingen van de rijkscontroleurs. André van Himme 10 'Het plannetje van Dries en Gijs lijkt te lukken: Twee kerncentrales in de delta; één in Borssele, één op de Moerdijk', schreef Nieuw Zeeland in juni van dit jaar. Een paar weken later pleegde de aktiegroep 'De wraak van jhr. mr. De Brauw' een inbraak op het ministerie van Van Aardenne. De buit, die ze meenamen bevestigde het vermoeden van Nieuw Zeeland: Gijs (van Aarden ne) en Dries (van Agt) hadden op 22 april samen met oud-kabinetsforma teur en tegenwoordig CvdK Limburg Kremers, de zaak bekonkeld: Borssele en Moerdijk zouden kerncentrales krijgen. Het snoepje voor Kremers was in de toekomst een kolencentrale in Buggenum. Probleempjes bleven er, zoals de onwil van PNEM en PLEM om de PZEM mee te laten doen in één groot Zuidnederlands energiebedrijf. Maar in ruil voor de kerncentrale op de Moerdijk wilden Kremers en Van Agt best hun tegenzin laten varen. Een ander probleem betrof de Zeeuwse PvdA-gedeputeerde en PZEM-voorzit- ter Wim Don, die -terecht- tegen de fusie is als dat betekent (en dat betekent het) dat de Zeeuwse bevolking dan helemaal geen zeggenschap meer heeft in die zogeheten struktuur-NV. En dan was er nog inspraak van de bevolking. Van Aardenne liet z'n ambtenaren uitzoeken of die niet omzeild kon worden. Het advies luidde, dat je beter wèl een Planolo gische Kernbeslissings-Procedure kunt volgen. (PKB). Niet, omdat die in spraak zo goed is, maar omdat, als je het niet doet je extra veel stampij veroorzaakt, en....: 'De PKB-procedure heeft geen wettelijke status. Op grond daarvan zou men kunnen redeneren dat men in het toepassen daarvan vrij is.' Aldus het advies. Met andere woorden: nadat iedereen (en in het bijzonder de inwoners van Zeeland en West-Brabant) zich hebben laten beetnemen door de Brede Maat schappelijke Diskussie, kunnen ze zich het komend najaar nog eens oren laten aannaaien door een zogenaamde PKB- inspraakronde, die al bij voorbaat door de minister aan zijn laars wordt gelapt, mocht hij een uitspraak tegen kerncen trales inhouden. Voor wie het allemaal niet voor mogelijk houdt, dat politiek in demo cratisch Nederland zo bedreven wordt, op deze pagina enkele fragmenten van de buit gemaakte brieven van van Aardenne, zijn directeur-generaal van energiezaken Verberg en het hoofd Elektriciteit en Kernenergie Geijzers. Inleiding 1. Om 11.00 uur spreekt U met dc heer I ruimtelijke aspecten in relatie tot avond noemde U dc mogelijkheid ora a de bouw zeker te stellen via het aa: nlsmc zoels voorzien in de nieuwe, goed te keuren, U'.-t K.O. Hierna verdt ingegaan op tx.ee vragci a. wat zijr. dy aanwijzing?- c.q. u'.: b. is het wenselijk oio de PKB-proceó

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 10