inhoud: nieuw zeeland nummer 8 het volgend nummer: abonnementen: Geachte verontruste toerist foto-omslag: cor schuilwerve nummer 8, september 1985 uitgave: stichting nieuw zeeland postbus 276, 4330 ag middelburg redactie en administratie: telefonisch bereikbaar op nr: 01105-2478, 01180-26043, 01182-2741 postgiro: 548 52 69. aan dit nummer werkten mee: joop dam, peter steutel, cor schuilwerve, hein verwer, kees slager, trudi warns, jan bruijns, ad de jong, bert gerestein, andré van himme, ko de jonge, theo raats, engel reinhoudt, ruben oreel, elsa westland, jo jobse, ton besselink, bert altena. het volgend nummer van nieuw zeeland verschijnt op woensdag 2 oktober, advertenties, ingezonden brieven en andere bijdragen moeten uiterlijk donderdag 19 september bij de redactie binnen zijn. een jaarabonnement kost maar 25 gulden, abonnees kunnen ook opzeggen, al is dat niet de bedoeling, wel graag twee maanden van tevoren, dat is sympathieker dan nieuw zeeland gewoon laten komen, lezen en niet betalen. 3 Fluitketels of fregatten is geen vraag meer voor De Schelde, zo valt uit de woorden van staatssecretaris Van Houwelingen op te maken. De Schelde moet omschakelen. 4 Tegen fregattenbouw zijn en de werkgelegenheid niet willen schaden. Het geweten en de praktijk bij Jan Scheffers, voorzitter van de werkgroep vrede, industrie, milieu. 6 Een zomerse verrassing voor Middelburgse bijstandsvrouwen: papieren of stopzetten uitkering. De botte ambtelijke molen. 7 Samen gezellig oud worden en fit blijven in de leefgemeenschap. 'De bedoeling is dat we er blijven wonen tot we dood gaan.' 9 Een berghokje kan niet. een reklameraket naast een antiek kanon wel. De smaak der burocraten. 10 De cynische politieke besluitvorming rond nieuwe kerncentrales. Citaten uit de onderonsjes, verzameld door de wraak van Jhr.Mr. de Brauw. 12 Vroeger: De twaalf ambachten en negentien kinderen van Hugo van Son. 15 Middelburgs CD A-wethouder Vinke was in Hiroshima en liet zich bekeren tot kernwapenbestrijder. Het nut van het ritueel. Maar hoe verder? 17 Terneuzen dreigt JAC nek om te draaien. Berichten uit de welzijnswereld. 20 Het turbulente leven van Toon Poerstamper. De anarchist 2. En ook nog: Ko de Jonge, Sienkel, Raats, Joop Dam, Vuulte, Aktiepagina en een bon om in te vullen. Een Arnhemer, de heer G. van Haren, vereerde Middelburg met een bezoek. Toevallig was er net braderie. Het trof van Haren buitengewoon onaangenaam daar mensen over een op de straat gelegde affiche met afbeeldingen van alle kabinetsleden te zien lopen. Ze werden daartoe aangemoedigd door jongelui, die een schreeuwerige kraam beheerden, zo ontdekte hij tot zijn afschuw. Eenmaal thuis schreef Van Haren een boze brief naar De Stichting Braderie Belangen. Het zal niet meer voorkomen, belooft secretaris Riemeps. 'Geacht verontrust toerist', schrijft hij. 'Het dagelijks bestuur heeft naar aanleiding van uw brief en het daarna volgende onderzoek besloten deze aktiegroep niet meer uit te nodigen tot deelneming aan de Middel burgse braderie. Met u zijn wij van mening dat men te ver is gegaan in het uiten van zijn of haar mening ten opzichte van de medemens. Wij hopen hiermee u geschokt vertrouwen enigszins hersteld te hebben en zien u volgend jaar graag de braderie bezoeken.' 2

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 2