WOENSDRECHT 12&13 OKTOBER Bananen Vegetarisch Medicijnen Ontdek je hekje Nicaragua Petitionnement Kerncentrales Natuurmonumenten ONTDEK JE HEKJE INFORMATIE:VAK. KOOIWEG40-45 HOOGERHEIDE. GIRO 3332968mV.A.K.WOENSDRECHT omsingeling van de basis door vredeskampen. acties tegen hek op zaterdag, openstelling van het voormalig militair terrein op zondag, kom naar woensdrechtl Op 11 en 12 oktober is er een groot, nationaal Aktieweekend rond bananen uit Nicaragua. De bedoeling is om het grote publiek te wijzen op economische boycot van de VS tegen Nicaragua. Tot nu toe exporteerde dat land bijna alle bananen naar de VS, maar door de boycot kan dat niet meer en raakt Nicaragua nog verder in de ellende. In België is al eerder een initiatief genomen om bananen te gaan verkopen en het werd een succes. Nu volgt dus Nederland. Wie in Zeeland wil helpen kan zich aanmelden bij het landelijk Nicaragua Komitee (030-718163) of bij Joop van Ruler, Calsstraat 38, 4463 XA in Goes. De bananenaktie wordt verder ondersteund door de Novib, Gast aan Tafel, Stichting Ideeële Import en SOS Wereldhandel. In Het Beest in Goes is het sinds eind september mogelijk om (elke vrijdag tussen zes uur en half acht vegetarisch te eten. Wie daarna helpt afwassen hoeft zelfs niets te betalen. Daarnaast start er op 10 oktober een cursus vegetarisch koken. Die cursus duurt tien weken en wordt elke donderdag tussen vier en zeven uur gegeven. 'Gebruik en misbruik van medicijnen' is het onderwerp van de thema-avond, die de patiëntenbelangenvereniging Samen Beter op maandag 28 oktober belegt in het gebouw van het ziekenfonds Midden- Zeeland. Zowel van de kant van de vereniging als door enkele artsen zal daar over dat onderwerp informatie worden gegeven. Toegang ook voor niet-leden van Samen Beter. Op 12 en 13 oktober in Woensdrecht ludieke akties rond de basis. Iedereen kan die dag een relatie aangaan met het 'nato-hek'. Alle uitingen van die relatie zijn vrij. Zo kan er tegen het hek geplast worden, er kunnen vredesduifjes in gezaagd worden, bloemen ingestoken, geverfd wor den, of verkocht als souvenir. Tot begin dit jaar was Zeeland de enige provincie, waar geen Nicaragua Komitee bestond. Er waren alleen hier en daar losse leden van het landelijk komitee. In februari werd een Zeeuwse afdeling opgericht. Groot is hij nog niet; er zijn ruim twintig mensen aktief in. Er zijn intussen wel twee zelfstandige onderafdelingen, in Middel burg en in Terneuzen. De leden houden zich bezig met het maken van propaganda voor de vrijheidsstrijd van het Middenameri- kaanse land via het verkopen van folders, brochures etc., het vertonen van films en het organiseren van evenementen. De Zeeuwse afdeling is bereikbaar op: Veersesingel 144, 4332 TE Middelburg 22 Liever rood dan dood? O, wat leuk zeg. 's Morgens om zes uur op en dan gezellig babbelend urenlang in de rij staan voor je brood en een stukje vlees, een paar maanden werken voor een nieuw kostuum en een echt kopje koffie? Vergeet het maar! En wat zou een zekere super anti-Amerikaan, dié dank zij diezelfde Amerikanen en hun honderdduizenden gesneuvelden nu in alle vrijheid allerlei onzin kan uit kramen, klapwiekend van de slechte wodka verzuchten? „O, wat ben ik dom geweest?" Nee, mijn kaart gaat voorlopig in de prullenmand, en ik stem niet toe! K. Kikkert, Boogerdlaan 37, KORTGENE. (ingezonden brief PZC) Het ophalen van de kaarten van het volks petitionnement gebeurt tot 11 oktober. Als ze dan nog niet bij u aan de deur zijn geweest, neem dan de moeite van de post zegel en stuur 'm zelf even op. Veel helpen zal het wel niet, maar het kan zeker vertragend werken als zoveel moge lijk mensen officieel bezwaar maken tegen de bouw van nieuwe kerncentrales. Een aantal organisaties heeft een concept bezwaarschrift gemaakt dat naar Den Haag gestuurd kan worden in het kader van de zogenaamde PKB (Planologische Kernbe slissing). Wie zo'n bezwaarschrift wil, kan het aanvragen bij de Zeeuwse Milieufedera tie (01100-28259) of bij het FNV in Middel burg (01180-25655). Tot 1 november is het mogelijk. Doe het op het nippertje en om de vertraging het grootst te maken is het goed om niet precies het concept te volgen, maar er iets 'eigens' aan toe te voegen. Dat vraagt extra veel werk om te reageren. En wie weet halen ze het dan niet voor de verkiezingen. De Vereniging tot Behoud van Natuurmo numenten zoekt meer leden in Zeeland en houdt daartoe enkele propaganda-avon- den. Vrijdag 4 oktober is er een in Meulvliet te Tholen. Behalve toespraken ook dia's en films. Aanvang 8 uur.

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 22