SMARTLAPPENFESTIVAL Kollektief ontstemd RSI-Iustrum Stemvee Jeugdloon Om de kwaliteit van de arbeid Oproep De beheerskommissie van °t Pand' organiseert -in samenwerking met Tineke, Marina, Puck en Els- WAAROM? OMDAT -daar waar vrouwen samen zijn, er altijd wel iemand is, die zucht: 'ik zou wel eens iets leuks willen doen!' OMDAT je stééds merkt, dat het 'praten' alleen, over allerlei serieuze zaken, zo frustrerend werkt op je eventuele uitspattingswoede. OMDAT je ook binnen het feministische waarden- en normensysteem het gevoel kan hebben, dat je 'klem' komt te zitten. OMDAT je je als feministe soms een 'roepende in de woestijn', voelt. OMDAT je als anti-feministe misschien het gevoel hebt, dat je niet 'gehoord' wordt. OMDAT je je gevoelens van pro en kontra nu eens niet langer in je binnenste wilt houden en ze uit wil schreeuwen. OMDAT -en dit niet in de laatste plaats-je altijd al eens op het toneel had willen staan. OMDAT tijdens het douchen, stofzuigen e.d. blijkt, dat vrouwen kunnen zingen. OMDAT het zo jammer is, datje buurvrouw en jij alleen elkaar en jezelf kunnen horen zingen. OMDAT we er van uitgaan, datje ondanks of dankzij alles, van het leven houdt en dus van het levenslied. Een levenslied kan over alle aspecten van het leven gaan, zoals: relatie, al dan niet mislukt moederschap, mèt of zonder schuldgevoelens - liefde - trouw - onrecht - geluk - ondergang - jaloezie - (on)zelfstandigheid - (on)afhankelijkheid - alleen zijn - samen zijn, enfin, je weet wel, van die dingen dus HOE EN WANNEER? Een ieder, die nu denkt: 'Ha, eindelijk m'n kans!', kan die kans grijpen door méé te doen. Een ieder, die nu denkt: 'Dat wil ik wel eens gaan zien!', is welkom op 9 november in 't Pand, Kerksteeg 5 te Middelburg. Entree: F. 2,50. Het festival begint om 16.00 uur en eindigt na het 'officiële'-gedeelte met een prijsuitreiking om 23.00 uur. VOORWAARDEN TOT DEELNAME: Uitsluitend zin en enthousiasme. Je mag alléén, met z'n tweeën of met meerderen je lied ten gehore komen brengen. Je mag 'puur-natuur' komen, maar ook in die 'vermomming', die je passend vindt bij je voordracht. Je zo snel mogelijk na het verschijnen van dit artikel opgeven, tel. 01180-33478. Aanwezig is: een podium (met gordijnen), belichting, geluidsapparatuur en een piano. Wil je weten hoe laat je op 9 november moet optreden, bel dan 's morgens, de 9e, na 10.00 uur naar 't Pand, tel. 01180-28865. Het Zeeuwsvlaamse koor 'Kollektief Ont stemd' is in 1984 opgericht door een aantal mensen die vonden dat er in Zeeuws Vlaanderen een tekort aan vokale strijdkul- tuur bestond. Sindsdien zijn er zo'n 10 a 15 mensen wekelijks aan het zingen. Er zijn inmiddels verscheidene optredens geweest. Echterer is iets teveel verloop geweest en daarom roepen ze nu ieder op die een avond in de week wil besteden aan gezellig en goed zingen. Zij oefenen elke maandagavond vanaf 19.30 uur in 'Jamasj', Dijkstraat 80 te Terneuzen. Ga er eens kijken of bel eens met Johan of Therèse in Terneuzen. Telefoon 01150-30693. (Beethovenstraat 13). Als je vindt datje geen goede stem hebt, ben je toch van hafte welkom. In café Meccano wordt op 15 november een debat-avond georganiseerd over het onder werp 'De computer de baas?' met als deelnemers Jopie Boogerd (statenlid D'66) en Cees Hamelink (FNV). Dit ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan van het Rijn Schelde Instituut en het verschijnen van het boek 'Zeeland in dit tijdsgewricht'. Na twee inleidingen en onderling debat kunnen ook de aanwezigen zich in dat debat mengen. Aanvang 8 uur. Om 10 uur volgt een concert, gegeven door leden van St. Juttemis in samenwerking met slagwerkers van Zilte Swing. Buitenlanders, die vijf jaar of langer in ons land wonen, worden plotseling interessant voor de politieke partijen. Want bij de raadsverkiezingen van volgend jaar mogen ze meestemmen. Dus is het zaak om gast arbeiders-zieltjes te winnen. Voor de VVD wat moeilijker dan voor de PvdA. Vandaar dat die laatste partij aktief is geworden. Op 23 november in Vlissingen en op 26 november in Middelburg (Concert- en Gehoorzaal) zal de speciaal gevormde gewestelijke 'minderhedengroep' (waarom was die er niet, toen er nog geen stemmen te halen waren?) proberen zoveel mogelijk buitenlanders duidelijk te maken, dat hun belangen het veiligst zijn bij die partij. Folders, video, dia's. Alles wordt er voor in de strijd geworpen. Donderdag 7 november organiseert de jongerenbeweging, verbonden met het FNV een aktievergadering in De Blokken 16 te Terneuzen. Tijdens de vergadering worden akties voorbereid tegen de afschaffing van de minimum-jeugdlonen voor 15 tot en met 17-jarigen. Aanvang half acht. De werkgroep Vrede-Industrie-Milieu heeft een werkschrift 1985 'Om de kwaliteit van de arbeid' uitgegeven. In dit werkschrift zijn de stellingen en de inleidingen opgenomen, die tijdens de themadag op zaterdag 23 maart 1985 in het Scheldekwartier te Vlissingen zijn behandeld c.q. gehouden. Om de bruikbaarheid van het werkschrift te vergroten is per pagina een brede kantlijn aangehouden en is na elk hoofdstuk een blanco pagina toegevoegd voor aantekenin gen. Gekozen is voor een losbladig systeem, zodat er nog andere hoofdstukken kunnen worden bijgevoegd. In de Vredesweek 1984 werd door de werkgroep VIM een brochure 'Om de kwaliteit van de arbeid' uitgebracht. Naar aanleiding van deze brochure, die overigens is uitverkocht, hebben gesprek ken plaatsgevonden met diverse maat schappelijke groeperingen over de omscha keling van wapenproduktie naar civiele produktie en nucleaire naar milieuvriende lijke produktie (konversie). Op basis van de resultaten van deze gesprekken heeft op zaterdag 23 maart j.l. de themadag 'Om de kwaliteit van arbeid' in Vlissingen plaats gevonden. Aan de hand van stellingen zijn inleidingen gehouden over -'de noodzaak van diversifikatie bij 'De Schelde' door Jan Wijkstra, voormalig medewerker Oekumenisch Studie- en Ak- tiecentrum voor Inversteringen (OSACI); -'energie: een uitdaging' door Ad van den Biggelaar, beleidsmedewerker van de FNV; -'industriepolitiek en de toekomst van de KMS' door Jaap van der Doef, Zeeuws Tweede Kamerlid voor de PvdA. Na de inleidingen vonden diskussies plaats, waarna de stellingen in stemming werden gebracht. Het werkschrift is a f. 2,- verkrijgbaar bij het secretariaat van de werkgroep VIM, Badhuisstraat 104, 4381 LV Vlissingen. Wanneer het toegestuurd moet worden gelieve eerst een bedrag a f. 4,30 (inklusief porti) te storten of over te maken op gironummer 7433, Rabo-bank, Vlissingen, ten name van Stichting Opbouwwerk Vlissingen, bankrek. nr. 3493.21.884 onder vermelding van: werkschrift werkgroep VIM. Bij verzending van meerdere exem plaren wordt geadviseerd eerst kontakt op te nemen met het sekretariaat. Een van onze onbezoldigde medewerkers, te weten Ton Besselink, zoekt een breimoe- der die snel, tegen een zoen en de wolkosten, voor hem een creatieve trui wil breien. Berichten onder nr. 33 aan dit blad. 22

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 22