Bi Neeltje Jans Gewone mensen SN K» waarin staat dat alle huizen op een centraal antennesysteem worden aangesloten. Er staat ook in die brief dat de huurders zelfgeen buitenantenne meer mogen plaatsen. Nu heeft u het in het verleden altijd wel toegestaan, dat er antennes op daken en aan gevels geplaatst werden in deze wijk. Daardoor heeft u stilzwijgend toestemming verleend. Door nu te suggereren dat die toestemming eenzijdig wordt opgezegd, licht u uw leden onjuist voor. Immers, door het gedogen in het verleden, heeft u in feite toestemming gegeven en dat kan niet eenzijdig opgezegd worden. Trapman: Het plaatsen van antennes kan niet meer. Dat onze brief niet objectief zou zijn, is misschien wel zo, maar ik zou best willen weten wat de rechter ervan zegt... Niet dat het onze bedoeling is om het zover te laten komen. De Reuzer: Als het waar is, dat de bouwvereniging niet van de huurders kan eisen dat ze die antenne binnenhouden of zich op het centraal systeem aansluiten en sommigen wéten dat, dan heeft het zich al rondgesproken en iedereen weet het intus sen. De Kempe: Sommige antennes zijn al teruggeplaatst. De Vos: Dan kom ik in de problemen met de garantie op de nieuwe dakbedekking. wém v- 3, NZ: Waarom probeert de bouwvereniging niet met de bewoners tot een compromis te komen, waarbij het mogelijk blijft dat ze hun buitenantennes plaatsen? Trapman: Ja, maar nooit op het dak. Of ze moeten desnoods door de aannemer geplaatst worden. De Vos: Als je de huurders nu gaat informeren krijg je pas echt problemen. Brief Het is duidelijk, dat het antenne-probleem nog niet opgelost is. Wel is zeker dat inderdaad enkele bewoners -gebruik ma kend van hun verworven recht- de buitenantenne herplaatst hebben. De bouwvereniging kondigt aan het slot van het gesprek aan dat er een brief naar de huurders gaat om te reageren op de klachten en op het concept voor het aanvullend renovatiekontrakt, zoals dat onder de huurders van de Iepenlaan is verspreid. In die brief zal de mensen worden gevraagd om hun buitenantennes niet zomaar te herplaatsen, maar eerst kontakt met de bouwvereniging op te nemen. De vraag is of daarmee de problemen in het Terneuzense wijkje de wereld uit zullen zijn. André van Himme Deze maand beslist een financiële advies commissie onder leiding van oud-minister van Verkeer en Waterstaat Tjerk Wester terp welke toeristische attraktie er op de Neeltje Jans zal verrijzen. Er zijn twee plannen ingediend, die allebei van een allure zijn als van het beroemde Centre Pompidou in Parijs, zo weet Westerterp te melden. Gek genoeg is één van de twee plannen afkomstig van de bekende cineast Louis van Gasteren. Desgevraagd meldt Van Gaste ren: 'Ik ben behalve filmer ook beeldend kunstenaar. Ik heb het projekt Normaal Amsterdams Kunstpeil ontworpen. Voor de Neeltje Jans heb ik steun van beroemde architecten als Holzbauer (ontwerper van de Stopera in Amsterdam) en Otto (maker van het stadion in München). We hebben een plan gemaakt met veel respekt voor Zeeland en voor het behoud van de natuur. Er is een studie geweest met vier biologen, dus aan dat plan zit geen patat-frites-kraam filosofie, als je daar soms bang voor was. Ja, het is waar dat we een groot deel van het eiland willen overkappen, maar het projekt strekt verder dan die paraplu. Maar hoe het allemaal precies in elkaar steekt, vertel ik nog niet. Laat eerst die commissie maar een uitspraak doen.' Het tweede plan is afkomstig van de Harrison Price Company in Los Angeles, die o.a. het Epcot Centre in Florida heeft gebouwd. Het Amerikaanse bedrijf gaat in elk geval het recreatieprojekt Lelyland bouwen, dat eind 1987 in de buurt van Lelystad geopend moet worden. Volgens Westerterp zal het recreatie projekt op de Neeltje Jans meer tijd vragen. Nadat koningin Beatrix op 4 oktober de stormvloedkering officieel heeft geopend, zullen we minstens vijfjaar moeten wachten op het Neeltje Jans-projekt. In de herfstuitgave van Energie Water laat de PZEM het volk weten: 'In een kerncentrale werken gewone mensen.' Dat is natuurlijk geen nieuws. Het gaat de PZEM erom de mensen te overtuigen van de onschuldigheid van kernenergie. Onder genoemde kop meldt de PZEM bijvoor beeld dat de bezoekers van de kerncentrale in Dodewaard het bijna jammer vinden als bij de uitgang blijkt dat er geen spoor van besmetting met radio-aktiviteit is. Dat hadden ze wel eens mee willen maken. Hoor, de PZEM licht voor.

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 9