Maart - een maand vol vrouwen-akties i/Roi/w/ VA-N t/AN£>M/r N/Sr v/AH 4 ISTBRïN fH tfoRCiB N UrK AAM Vrouwentheater Vrouwen en Literatuur JAC start in Middelburg Westersehelde-forum Muziek en politiek Vrouwen met weinig ervaring maar veel belangstelling voor toneel, krijgen nu eindelijk een kans! In Middelburg is een vrouwentheatergroep opgericht en die willen kennelijk proberen met een hele rij goedwillende dames. Zij kunnenzich mel den bij Rinske of Sonja (01180-29248). Ter gelegenheid van de internationale vrouwendag en de boekenweek worden in de tweede helft van maart op Walcheren allerlei aktivitcitcn georganiseerd onder de noemer 'Vrouwen en literatuur'. De start is op zaterdag 15 maart in de Zeeuwse Bibliotheek'te Middelburg. Behalve een informatiemarkt over vrouwenboeken, zijn er 's morgens inleidingen van de schrijf sters Anja Meulenbelt en Elly de Waard over het thema 'vrouwen en literatuur', 's Middags volgt dan een literair café, waaraan naast de twee al genoemde coryfeeën ook meedoen: Monica van Paemel, Carla Boogaards, Mischa de Vreede, Aleida Leeuwenberg en Johanna Kruit. In Vlissingen en Souburg zijn op 19. 20. 26 en 27 maart workshops 'taaldrukken'. Informatie en aanmelding daarvoor op 01184-18154. In de openbare bibliotheek van Souburg wordt op 20 maart een tentoonstelling geopend over 'Vrouwen en literatuur' door Marjan Berk. Dat gebeurt omstreeks 2 uur 's middags. Daarna gaat ze De maand maart staat in het teken van de vrouwenaktiviteiten. Deze keer niet alleen omdat de internationale vrouwendag op 8 maart is, maar ook vanwege het aan de boekenweek gekoppelde evenement 'Vrou wen en literatuur' op Walcheren. De Zeeuwsvlaamse vrouwen komen op 8 maart bij elkaar in De Halle in Axel, waar een uitgebreid programma wordt afge werkt, dat om half 2 's middags begint met een bijeenkomst, die speciaal gericht is op de raadsverkiezingen. Eerst zullen er twee inleidingen gehouden worden, n.l. door de journaliste Agnes Koerts (schrijfster van een boek over vrouwen in politiek Den Haag) en door een vertegenwoordigster van de Turkse gemeenschap. Vervolgen krijgen vrouwen uit alle partijen de kans om uit te leggen, in hoeverre er in hun partijprogram rckening isgehouden met vrouwen. Diskus- sie daarover sluit de middag af. Wie geen zin heeft in diskussie mag videofilms gaan bekijken. Om half acht begint het avondprogramma met als trekker de zangeres Mathilde Santing. Bovendien gaan de organisatrices Anja Meiilcn/n-li naar Vlissingen. waar ze in de openbare bibliotheek voordraagt uit eigen werk. Alle aktiviteiten zijn vrij toegankelijk. Middelburg heeft een eigen Jongeren Advies Centrum. Op 7 maart gaat het JAC van start met een spreekuur, 's avonds tussen half 7 en half 10. Daarna is dat op een vrouw in het zonnetje zetten, die zich de I laatste tijd 'voorbeeldig' heeft gedragen. De I toegangprijs is vijf gulden. In Middelburg organiseert het Pand aan de Kerksteeg een vrouwenmuziekmiddag, be- I staande uit een Surinaamse klcdingshow, Ierse vrouwen met gitaar, Turkse vrouwen met muziek en volksdansen, Irma Bogers die Brechtliederen zingt. Zuidmolukse vrouwen die optreden en Zuidamerikaanse dames die voor hapjes zorgen. Van 2 tot half 6. De toegang is gratis. En dat geldt ook voor het avondprogramma in het Pand. Opnieuw zal Irma Brechtliederen zingen en verder is ieder, die zingen ol spelen kan welkom. In Oost-Souburg staat de kunstzinnige creativiteit centraal. In De Schuur aan de Middelburgsestraat geeft Dani Ie Due er les in druktechnieken, kleien en textiel verwer ken. Tussendoor worden dia's vertoond. Het geheel duurt van 11 tot 16 uur. De lunch moet zelf betaald worden; de rest is gratis. Oppas aanwezig. elke donderdagavond zo. Jongeren kunnen er terecht met vragen over huisvesting, sex, relaties en persoonlijke problemen. Het adres is: Dam 12-14 (gebouw FNV- jongeren). Wie voor de drieduizendste keer aange toond wil horen, dat de Westerschelde vervuild is en dat de Nederlandse politici daar kennelijk machteloos tegen zijn, moet zich op dinsdag 11 maart naar Goes spoeden. Daar organiseert de Zeeuwse Milieufederatie een forum over de Wester schelde. In het forum zitten niet minder dan drie Zeeuwse kamerleden, te weten J. van der Doef (pvda), H. Eversdijk (cda)en A.J. te Veldhuis (vvd). Het forum vormt de afsluiting van de jaarvergadering van de milieufederatie. Het bestuur verwacht dat die jaarvergadering in een uurtje gepiept zal zijn, want om half 9 staat het forum al geprogrammeerd. De plaats van samenkomst is de Prins van Oranje aan de Nieuwstraat. Muziek en politiek op 15 maart in Kontrast te Hulst. De ENV-jongerenbeweging orga niseert er vanaf 4 uur 's middags tot middernacht een manifestatie met onder meer een politiek jongerenforum (over 22

Nieuw Zeeland | 1986 | | pagina 22