Kraamverzorging en W ijkkr aamverzorging voor Haarlem en omstreken c20 Marie Arlman, Schotensche verf- glashandel J. v. d. Wecle Electr. Schoenmakerij Nassaul.14 „DeConcurrent" Haarlem Electrische Hout- en Ivoordraaierij van J. DEN BOER, HAARLEM Bakenessergracht 62 (cl5) Kokstraat 3 Speciaal ingericht tot het vervaardigen v. forsch werk 8 ONS ZEELAND tot het uitgeven van een weekblad voor Zeeuwen buiten Zeeland woonachtig. Die bespreking heeft het volgend resultaat gehad: goedkeuring kon worden gehecht aan de uitgifte van een weekblad, genaamd ,,Ons Zeeland door de N.V. Uitgevers Maatschappij te Blaricum te beginnen 23 Ja nuari 1926; van wege de vereenigingen werd medewerking toege zegd tot gedeeltelijk vullen van het blad met vereeni- gingsnieuws en inning van de abonnementsgelden; goedgevonden werd, dat het hoofd van het blad zou luiden: „Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche vereeni gingen in Nederland"; ten slotte werd overeengekomen, dat de vereenigingen nimmer aansprakelijk kunnen worden gesteld voor finan- cieele gevolgen, welke ook. Aan het einde van de bijeenkomst werd door den Directeur van meergenoemde N.V. de verwachting uit gesproken, dat het hem met zijne medewerkers zal mogen gelukken den Zeeuwen een blad te geven, dat zij later niet gaarne meer zullen missen. Ook de voorzitters spraken de hoop uit, dat de pogin gen, die de N.V. in het werk zal stellen, om te voldoen aan het verlangen van vele Zeeuwen, namelijk hen in het bezit te stellen van een weekblad, dat hen op de hoogte zal houden van veel waarin zij belang stellen, met succes zullen worden bekroond. In verband met bovenstaand bericht is door onderge- teekende op de op 14 Januari gehouden algemeene ver gadering mededeeling gedaan van het verschijnen van het weekblad „Ons Zeeland" op 23 Januari. Met applaus is die mededeeling begroet! Geen wonder! Immers meermalen spraken vele leden er hun leedwe zen over uit, dat het eerste blad „Ons Zeeland" opge houden had te bestaan. Men las nu zoo weinig meer uit en over Zeeland, ook van andere vereenigingen vernam men niets meer enz. De mededeeling dus, dat er nu weer een blad voor de Zeeuwen zou verschijnen, moest dus wel, door hen, die naar zulk een blad verlangen, met vreugde worden begroet. Met den Directeur van de N.V. Uitgevers Maat schappij „De Oogst" te Blaricum hoop ik, dat het blad den Zeeuwen buiten Zeeland en ook de leden van de verschillende vereenigingen datgene zal schenken waar naar ze verlangen. Door hem zal zeker wel getracht wor den die hoop te verwezenlijken en waar, zooals bekend is, meer dan vijftig duizend Zeeuwen buiten hun provin cie in ons land verspreid wonen, is voor hem een uit gebreid arbeidsveld aanwezig. Gaarne spreek ik de hoop uit, dat hij in zijn pogen zal slagen en waar zulks mogelijk is, zal ik hem mijn steun niet onthouden. Het is algemeen bekend, en die kennis doet men zeker wel op bij de leden van de Zeeuwsche vereenigingen, dat de Zeeuwen buiten Zeeland onderling gaarne over Zeeland en zijn bewoners spreken en in hun huiselijken kring ook gaarne over Zeeland lezen en wanneer nu ons eerstdaags te verschijnen weekblad veel en aange name lectuur voor hen brengt, zullen velen zich ook op het blad abonneeren. Echter een weekblad vullen met goede en aangename lectuur kost geld en hoe meer eischen aan den inhoud worde gesteld des te meer offers zullen aan de exploi- tante gevraagd worden. Bankastr. 33 Schoten C. J. KRUG, Schilder Julianapark 54 - Schoten Lid van Zeelandia HET BESTE ADRES voor: 9 20 Drogerijen, Verfwaren, Lakken, Glas, Vernissen, Kwasten en Penseelen - Schoonmaakartikelen Speciaal adres: Koen s Gerardin Talen's Artikelen Zooeven ontvangen Nieuwe modellen voor dames eri heeren kleeding. Uitgebreide collectie Stalen, Uitslui tend, Engelsche en Schotsche stoffen. Aanbevelend, C. F. v Mendel de Joode Dames en heeren kleermaker. c20 Schermerstraat 10 Rood Haarlem SIGARENMAGAZIJN „DE KLOK" a d 2 FLORESSTRAAT 1 hoek Rijksstraatweg Schoten - Tel. 13227 Speciaal adres voor fijne Sigaren en Geïmporteerde Sigaretten c20 Alles uitsluitend eerste klas Fabrikaat Export door het geheele land Voorde Tropen speciale verpakking Vacant □□□□□□□□□□□□□□□□□ODD Heeren zooien f 1.45 Dames zooien f 1 -10 Kinderen naar grootte Maatwerk vanaf f 15 Prima leder Nette afwerking Vlugge bediening Briefkaarten worden vergoed. Leden van de Zeeuwsche vereeniging S pCt. korting. Laten zij die op een goed Zeeuwsch weekblad gesteld zijn dit nu in aanmerking nemen en de exploitante zoo krachtig mogelijk steunen met het nemen van abonne menten en zij die daaraan behoefte hebben met het plaatsen van advertentiën, J. C. HEIJBLOM, Voorzitter van de Zeeuwsche vereeniging „Zeeland" te Haarlem.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 10