II ONS ZEELAND J) Weekblad tot Bevordering van Zeeland's Handel en Industrie Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland Jaargang 1926 No. 1 23 Jan. 1926 Aanvragen omtrent ad- vertentièn in ditWeek- blad richte men uitslui tend tot G. Martius Jr., Tetterodestraat 44, Haarlem Uitgave der N. V. Uit gevers-Mij. „DeOogst" Blaricum T el. 393.Girono. 100339 Stukken bestemd voor Redactie te zenden aan M. P. Cornelisse, Coltermansstr. 14 rood, Haarlem Losse nummers a f 0.15 op aanvraag bij de Uit geefster. Abonnements prijs f 1.25 p. kwartaal. Advertentieprijs f 0.25 p.r.Bij contract lager tarief, op aanvraag verkrijgbaar BIJ DEN AANVANG. Holland s durf en ondernemingsgeest is nog niet inge slapen. Dat blijkt weer ten overvloede door het verschij nen van dit nieuw tijdschrift. De titel daarvan zegt ons, dat het bedoelt te zijn, een blad in 't bijzonder gewijd aan de provincie Zeeland en inderdaad het kan ook voorzien in een bestaande leemte. Zeeland, een deel van Nederland, maar door zijn eigenaardige ligging, zoo weinig bekend, zoowel voor hen die er woonden, als zij die het eens hebben bezocht. Is er echter wel één provincie, die bieden kan wat Zee land presenteert? Vindt men er niet alles wat noodig is om het tourisme te bevorderen; schoone bosschen, mooie duinen, strand (en), gezochte en veilige badplaat sen, prachtige landouwen bezaaid met schoone hofsteden,, veel oude gebouwen, industrieën op velerlei gebied, bij zonder fraaie kleederdrachten, talrijke afwisselende ge legenheden voor prettige vacantiereizen; alles dus en nog veel meer wat noodig is voor een gewild vreemde lingenverkeer. Dat dit nog te weinig bekend is, moet wel één der oorzaken zijn dat men daar niet klaagt over een te druk bezoek. Door zijn verspreide ligging, in eilanden, kent zelfs menige bewoner van de provincie niet de schoonheden van „zijn" Zeeland. Is dus één en ander reeds voldoende aanleiding om de bijzondere aandacht te vestigen op het schoone land, nog te meer zal dit naar voren treden nu de geschiedenis dezer provincie, wat meer bekend zal worden. Een poging daartoe zal thans de lezers van dit tijdschrift worden aangeboden en het is dus met eenig vertrouwen, dat door de uitgave van dit weekblad veel bekend zal worden, wat zelfs voor eigen bewoners verborgen bleef. Bedoelt dus dit tijdschrift mede de belangen der pro vincie in haar geheel te dienen, zoo is ook één der groot ste factoren voor deze uitgave, dat de vele verspreid wonende Zeeuwen (buiten hunne provincie) zoeken naar eene gelegenheid, om de herinnering aan hun ge boortegrond levendig te houden. Ziet men dat reeds in de oprichting van Zeeuwsche Vereenigingen, die de laatste jaren in de groote steden plaats vindt, nu deze bestaan, wil men ook een band leggen tusschen de steeds in kracht en ledental toene mende gezelschappen. Vanzelf sprekend, dat deze uit gave daarmede rekening heeft gehouden èn het is met vreugde te constateeren, nu de voorzitters der Zeeuwsche Vereenigingen door hun voorwoord hebben blijk gege ven deze gelegenheid te willen benutten met deze uitgave te erkennen, waaraan zij toevertrouwen de mededeelingen noodig voor het vereenigingsleven. Zal dus dit tijdschrift gewijd zijn aan de belangen der provincie en zijn bewoners,/ mede zal het dienstig zijn aan den drang voor een vereenigingsorgaan en met vol ^vertrouwen, dat door een goeden neutralen inhoud, dit blad een gunstig onthaal zal blijven ten deel vallen, doen wij gaarne, een beroep op allen, die meenen door woord en schrift mede te kunnen werken aan het doel gesteld door deze uitgave. De REDACTIE. VAN DE UITGEVERS. Een uitgever is nog niet altijd een journalist. Maar bij het verschijnen van elk nieuwsblad is het toch ge woonte, dat de Uitgever ook zijn standpunt inzake exploitatie etc. etc. uiteenzet.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 3