2 ONS ZEELAND Wij zullen dit niet doen, althans geen langdradige beschouwingen geven, over ditjes en datjes, die het gros der lezers toch niet interesseeren. Slechts heel even den sluier oplichten, van wat wij in de toekomst beoogen met een uitgave als „Ons Zee land maar in de eerste plaats dank brengende aan allen, die tot het welslagen en uitvoeren van deze uit gave hebben medegewerkt. Aan adverteerders, teeke naars, besturen der resp. Zeeuwsche Vereenigingen, medewerkers en allen, die ons zoo dapper ter zijde ston den met de voorbereidingen. Alle hens aan dek geweest en ziedaar het Blad, waar we maanden voor gewerkt hebben, is nu in Uwe handen. We vreezen de toekomst niet, al is deze tijd een van moordende concurrentie en naijver. Wij weten, dat alles strijd kost, maar dat de overwinning ons is, als we doorgaan met het heerlijke enthousiasme waarmede we begonnen zijn. Wat we met het oplichten van den sluier bedoelen? Ja, feitelijk zal in de toekomst blijken moeten, of de lezers ons blad als trouwe bondgenoot in de huiskamer wenschen te ontvangen. Daarom is het vóór alles noo- dig, dat het contact niet van één kant verlangd wordt. Ook de lezers moeten voelen, dat een dergelijke uitgave veel geld kost, en dat het ook hun plicht is een weinig aan te dragen, om deze baby te helpen opvoeden om tot een flinke, jonge, krachtige kerel te doen gedijen. Daarom wordt verwacht, dat onder de goede, ronde Zeeuwen, iedereen minstens maandelijks één abonné aanbrengt, die op zijn beurt weer hetzelfde doet. We beoogen met deze uitgave „Ons Zeeland" krach tige propaganda van de provincie Zeeland naar buiten. Dit laatste vooral. Vandaar de groote oplage. Iedereen moet van deze nog t e weinig bekende, maar zeer mooie provincie van Nederland, veel meer weten, als tot op heden. Hoteliers en fabrikanten, lezen en adver- teeren daarom in dit blad, het zal hunne zaken zeer zeker ten goede komen. We willen dan verder trachten „Ons Zeeland" den schakel te doen worden van producent en verbruiker. Men meene niet, dat wij dit feit uitsluitend beschouwen uit een oogpunt van enkel materieel belang. Wel verre! Voor ons heeft dit doel ook een ideëele zijde, die daarom nog geen sommen aan de uitgevers behoeft te kosten. Wij denken er trouwens niet aan ons orgaan als een periodiek te beschouwen, dat enkel daargesteld is om het te verhandelen vereenigingsnieuws officieel over te drukken. We willen meer geven als gevraagd zal wor den en nog meer als we ons op het moment zelve voor stellen. Met het bewijs van vertrouwen, dat men, door de verkiezing van den officieelen titel in ons orgaan heeft gesteld, gevoelen wij ons wel degelijk, ook in alge- meenen zin, althans moreel, verplicht ons 'uiterste te geven. Maar ditzelfde, die grondige,'gemeende eri en thousiaste medewerking verwachten wij wederkeerend van H. H. Bestuursleden det vereenigingen en hunne leden, van lezers, van H.H; Secretarissen van Vreemde lingenverkeer en van adverteerders en allen, die met spontaniteit ons- lieten beginnen aan dit grootsch opge zette evenement. Dat zij als goede Zeeuwen, zich altijd het gegeven woord mochten herinneren en nakomen, want dat woord moet, als in Zeelands heerlijke vóór geschiedenis nog altijd zijn-als een: - Zegel zonder breuk, Een handschrift nooit valsch geschonden, Een vaste borgtocht ongeschonden, j Dat nooit een barst had of een kreuk! Dan pas zullen we weten, of dit grootsche bouwwerk/ fraai en voltooid, daar zal staan en iedere Zeeuw zal kunnen zeggen: Daaraan heb ik ook medegewerkt. En dan vol trotsch in latere dagen aan nazaten zal kunnen toonen en zeggen, „toen was het klein, n u is het groot!" Mannen van „de Ruijter" en „Evertsen" en „Trom pen" en „Naêrebouten": „Alle hens aan dek!" Tot slot geen mooie beloften, maar doen! Is dit ook uw leus, geachte lezer of lezeres? Nog niet op het oogen- blik? Doe het dan na lezing van dit eerste nummer, vult in de bon, die wij in dit nummer afdrukken en doet alzoo hierop is afgedrukt en bestelt! Begint schroomvallige, met dien schroom op zijde te zetten en voor een kwar taal te bestellen. Pleizier en genoegen zult ge er van beleven, geen gekrakeel of anderszins zult ge in onze kolommen ontmoeten. Elke week wacht versche lectuur om zich in uwe gedachten in te boren, dingen, die ge uit eigen leering nog niet wist, zult ge door dit blad te weten komen. Adverteerders, die op dit nummer gewacht hebt, tast- toe, geeft uwen zaak d i e publiciteit, welke zij noodig heeft, ge steunt uw eigen zaak en de onze. Wij behan delen elke campagne op reclame-gebied in ons blad, 't zij groot of klein. Ga naar uw eigen inzicht en beurs te werk en geeft desnoods proeforders in annonce-taal en spreekt met doelmatige en nuttige artikelen tot uwe afnemers en adspirant-afnemers. Daarom aan allen: Geniet van alles wat „Ons Zee land" u zal bieden! Leest en onthoudt! Werkt mede, zooals onder u zoo velen reeds gedaan hebben en nog wel het zwaarste: het pionierswerk! Gaat henen en zegt wat ge zeggen moet aan vrienden of kennissen, na lezing van dit blad. Dan zal het ons allen, onze geliefde provincie Zeeland, onze vereenigingen, onze zakenmenschen in de provincie als daarbuiten, en aan allen duidelijk en verstaanbaar worden, dat er i n, zoo wel als buiten Zeeland, maar één tijdschrift bestaat, dat niet en nooit meer gemist kan worden en dat dit tijd schrift is: „ONS ZEELAND". DE UITGEVERS.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 4