Uit Amsterdam Zeelanders van beteekenis. ONS ZEELAND 3 F. L. M. VAN WAESBERGHE, Oud-Burgemeester van Hulst. Lid der Provinciale Staten van Zeeland. Ridder in de orde van Oranje-Nassau. Ridder in de orde van den H. Gregorius den Grooten. Den Edel Groot Achtb. Heer van Waesberghe werd 27 December 1 893 benoemd als Burgemeester van Hulst. Op zijn verzoek, wegens gezondheidsredenen, ver leende H. M. de Koningin, hem op 1 September j.l., onder dankbetuiging voor de bewezen diensten, eervol ontslag. Bijna twee en dertig jaren heeft hij de stad en hare bevolking op waardige wijze weten te besturen en zeer veel is er in die reeks van jaren door hem tot stand ge komen, tot welvaart van Hulst en hare Burgerij. Uit dankbaarheid en hulde werd dan ook, door den Gemeenteraad, op verzoek van de ingezetenen, in de raadsvergadering d.d. 26 November j.l. besloten om de hoofdstraat in de nieuwe stadswijk den naam te geven van „De Burgemeester Frans van Waesberghe straat". Moge het den Heer van Waesberghe gegeven zijn nog vele jaren van zijn welverdiende rust te genieten. ZEEUWSCHE VEREEN1GING „ZEELANDIA AMSTERDAM". L. S„ Het is mij, als voorzitter van bovengen, ver. een aangename, ofschoon niet gemakkelijke taak, bij het verschijnen van het eerste nummer van dit ,,Ons Zee land eenige regels te wijden om daarin met de juiste wedergave, uiting te geven aan onze voldoening dat weer een poging zal worden gewaagd een voor ons ver- eenigingsleven zoo nuttige schakel in het leven te roepen. Ik kan mij de verrassing zoo voorstellen van ieder die heden dit nummer ontving met daarbij onwillekeurig de vraag: ..Waar komt dit nu zoo in eens vandaan?" Waarschijnlijk zal er elders in dit blad daarvan "wel uitleg te vinden zijn. Hoe het zij Het blad is er en wat meer zegt: Het mag er zijn. De uitgeefster heeft hierdoor blijk gegeven van: Wil~ len is kunnen, gepaard met goede en zakelijke opzet. Dit kwam reeds dadelijk helder naar voren op de verga dering van voorzitters, welke den 9en Januari 1.1. te Haarlem is gehouden met het doel te beslissen over het te verkenen recht van uitgave en daaraan verbonden voorwaarden. Slechts die eene vergadering was vol doende om de diverse Besturen te overtuigen, dat alles uitstekend was voorbereid en zij vol vertrouwen de be hartiging hunner belangen aan deze uitgave kon toever trouwen. Met dit vertrouwen zeg ik, namens de Z. V. Zeelan- dia te A'dam, de N.V. Uitg. Mij. „de Oogst" te Blari- cum, volledige medewerking toe, om met alle ons ten dienste staande middelen, door intensieve propaganda dit blad bij onze leden poulair te maken en alleszins aan te bevelen. Wij hopen, dat inhoud en verzorging in de eerste plaats er toe zullen bijdragen die propaganda waardig te zijn om daardoor het aantal abonne's op die sterkte te kunnen brengen, dat „Ons Zeeland" een lang bestaan zal zijn weggelegd. Dit resultaat ligt echter bij onze leden. Alleen wan neer allen een abonnement nemen is de bestaanszeker heid van het blad gevestigd. Geachte leden-donateurs en verder alle Amsterdam- sche lezers en lezeressen, steunt deze zaak. Niet alleen wordt daardoor ons vereenigingsleven in tensiever, de taak der Besturen lichter en dankbaarder, de onderlinge band der Zusterver. hechter, het veld voor propaganda grooter, het succes voor uitvoerenden aan onze programma's meer volkomen en de kans op zake lijke relaties grooter, terwijl zij wekelijks kan worden een graag gezien vriend, die u vertelt van de nog bij u zoo geliefde Provincie en u daarmede opnieuw weer zal doen medeleven. Met dit alles zijn de verwachtingen van „Ons Zee land hoog gespannen en wordt daaraan veel opgeofferd. Toont ook gij mede te leven met dit streven en niet alleen in woord, maar ook in daad een goede Zeeuw te zijn. Ik weet de tijd is slecht gekozen; velen zullen gaarne willen maar moeilijk kunnen. Laat hier de wil dan de sterkste zijn. Slechts twee proefnummers - - en de zaak staat of valt. Laat Amster dam een goed voorbeeld geven en deze oproep niet ver- geefsch zijn. Brengt gij allen dan een steentje bij en „Ons Zeeland" is ons. Met hoop op groot succes bij alle Zeeuwsche Ver. in Nederland. Uw Ed. dn. Hoogachtend, W. J. NOBELS, V oorzitter-Zeelandia, Amsterdam. ZEELANDIA—AMSTERDAM. Gewoonlijk hecht men de grootste waarde aan iets, wat men, al was het dan ook niet volmaakt, eertijds be zat, en komt dan tot de ontdekking wat had kunnen en moeten gedaan worden, om het bezit te bestendigen, en de onvolmaaktheid, tot de kleinste proporties te brengen. Zoo is het ook gegaan met ons vorig orgaan, wat een lijdensweg achter zich heeft, zeer tot groote teleurstel ling en schade, zóó van abonne's als ondernemer. Het stemt echter aangenaam, dat wij thans weder een Zeeuwsch orgaan zullen bezitten en moge dat nu van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 5