H. AV.=Bank Cigarettes De sigaret voor U Beter voorzorg dan zorg y TE SCHIEDAM it Een der kapitaalkrachtigste i* Maatschappijen A Prins Hendrikkade 185, it AMSTERDAM Solide agenten gevraagd Schagens' Bakkerijen 4 ONS ZEELAND blijvenden aard zijn, dan kan dit zeker bijdragen tot het in stand houden en uitbreiden van den Zeeuwschen band, door velen begeerd. Dat zal de grootste belooning zijn voor hen die deze uitgave ter hand namen, terwijl de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland, dichter bij het door hen beoogde doel zullen komen. Gaarne grijp ik deze gelegenheid aan om op het vol gende de aandacht te laten komen. Evenals de zustervereenigingen heeft Zeelandia te Amsterdam steeds getracht op hare bijeenkomsten zoo veel mogelijk, het Zeeuwsche cachet te bewaren, men denke aan St. Nicolaas en Pinkster-drie-viering, maar vooral ook om de Sylvester-avond op 23 Dec. 1.1., dat een echten Zeeuwschen oudejaarsavond-viering was. Voor een gedeelte was deze avond voor de groote men- schen aangrijpend, stemmig, en voor de ruim 90 kinde ren, door de verschijning van St. Nicolaas met zijn trouwe Piet en de kwistige uitreiking der geschenken en versnaperingen, overweldigend. De lieve jeugd werd niet moede daarvan te getuigen en de oudere gasten waren zeer tevreden. Dat de Pers ook ons pogen gunstig beoordeelt, moge blijken uit een artikel in de Telegraaf van 24 Dec. 1.1. en zeker deelen wij haar verwondering er over, dat van de ruim 20 duizend hier wonende oud-Zeeuwen, zich niet meer geroepen voelen om zich te vereenigen in een bond, waar plaats is voor iedereen. Ook over het optreden van het kinderkoor ,,Jong Zeelandia was de Telegraaf zeer gunstig gestemd en noemde zij den avond van 23 Dec. van begin tot eind ,,Een goedgeslaagd feest". Onze mooie Zeeuwsche volksliederen vonden als naar gewoonte weerklank in aller harte. Worde Zeelandia een band, waarin eiken Zeeuw, zich Zeeuw, dus thuis kan gevoelen. J. J. CLAASSEN, Secretaris. Amsterdam. Zeeuwsche Vereeniging ,,Zee/an- dia opgericht 6 Maart 1922 op voorstel van den heer C. C. Nobels. Bij den aanvang 70 leden sterk, zijn thans reeds 200 leden ingeschreven. Het bestuur bestaat uit de navolgende heeren: W. f. Nobels, le Voorzitter, Rustenburgerstr. 288 huis. J. P. de Baare, 2e Voorzitter, Ceintuurbaan 189 III. J. J. Claassen, le Secretaris, Javastraat 60 I. J. H. Besemer, 2e Secretaris, Prinsengracht 1071. T. J. Th. Papeveld, le Penningmeester, Commelinstraat 27 II. F. D. van Steijn, 2e Penningmeester, Zeilstraat 33 I. C. C. Nobels, Commissaris, Wijttenbachstraat 85 I. Segeler, Commissaris, Gerard Doustraat 29 II. Mej. H. A. de Vries, Commissaris, Zieseniskade 22 I. De vereeniging houdt bijeenkomsten op den laatsten Donderdag van iedere maand, wetenschappelijke excur sies, fietstochten enz. Laatste helft van 't afgeloopen jaar een tooneel, kinderoperette en Silvesteravond, be nevens een tuinfeest. Ook zijn reeds opgevoerd één- acters en revue's in Zeeuwsche kleederdracht; bezit een eigen tooneelafdeeling en een kinderzangafdeeling. Uitgegeven wordt een Zeelandia marsch met Zeelan dia Vereenigingslied waarvan de prijs voor de leden bedraagt 0.50. Hiermede hebben wij de eer U te berichten de ont vangst der Voorjaars- en Zomercollectie Cosstuum naar maat vanaf f 60 Minzaam Aanbevelend Gebr. MULLIÉ, 3e Oosterparkstraat 193. Leden van „Zeelandia" Amsterdam. 20 Sluit Uw levensverzekeringen alleen af bij de Inspecteur A. K. Huineman, Amsterdam (c60) Lid van „Zeelandia" X P DE ADRESSEN voor prima Zeeuwsch Kropbrood (c, gebakken van uitsluitend de beste Zeeuwsche A V tarwegezond voedzaam en heerlijk vansmaakzijn. f40 b Javaplein 18 Insulindeweg 78 Sumatrastraat 71 3 Wagenaarstraat 27-29, Trans vaalstraat 95 A'dam 3 p Kleine proefbroodjes a 9 cent p. stuk. Neemt proef q fo Bezorging ook aan huis Telef. 50706 en 53315 3

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 6