A. A. Galjouwe20 G. van Willegen Zn. Gediplomeerd Drogist P. C. Verhulst. Brandstoffenhandel Wed. H. Verdries Z. W. Buitensingel 125 Uit Haarlem VEREENIGINGSNIEUWS. ONS ZEELAND 7 's-Gr avenhage. Bij voorstel van den heer A. K. Vogel is den 9den Juni 1922 opgericht de Zeeuwsche Ver. „Zeelandia"goedgekeurd bij Kon. besluit 6 Nov. 1922 met aanvankelijk 67 leden, dit aantal is thans 194 leden; het bestuur bestaat thans uit de navolgende hee- ren; A. K. Vogel, Voorzitter, Franklinstraat 69. D. C. de Witte, 2e Voorzitter, Emmastraat 54. H. Verstrate, le Secretaris, Hoogezand 21. J. B. de Zeeuw, 2e Secretaris, van Swietenstraat 68. A. H. J. de Ritter, le Penningmeester, Zeeweg 6, Sche- veningen. D. de Regt, 2e Penningmeester, Edisonstraat 119. M. de Bruijne, Commissaris, Rijswijkscheweg 145. De vereeniging bezit thans een eigen tooneelclub, zangkoor en muziekclub. In de tweede helft van 1925 zijn gegeven op 19 October: zang-, voordacht- en muziek avond. 5 November: optreden van Mevr. Mies C. Zwierzina. 23 November: St. Nicolaasfeest voor volwassenen. 1 December: St. Nicolaasfeest voor kinderen. 16 December: tooneelavond. Tijdens haar bestaan, zijn 2 tooneelavonden gegeven in Zeeuwsche taal en kleederdracht en wel pastvoorstel- lingen door de Rotterdamsche Vereeniging „Zeelandia" met „Inkwartieringe" èn „Twee tegen Eén'' door de Haarlemsche vereeniging „Zeeland De vereeniging heeft in 1923 deelgenomen aan de huldigingsfeesten ter gelegenheid van het 25-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. In 1925 bij de onthulling van den gedenksteen op den nieuwen verkeersweg. Een collecte gehouden voor de visschersramp te Arnemuiden en Vlissingen. Medewerking verleend voor een arm gezin te Middelburg en Westkapelle, en steunt jaarlijks den verkoop van loten voor de Zeeuwsche Blinden Veree niging. ZEELANDIA. 's-Gravenhage. Uitnoodiging tot het bijwonen van een bijeenkomst op 5 Februari 1926 in de Oranjesocieteit op het Prins Hen drikplein, aanvang 8 uur nam. precies, PROGRAMMA 1Zang door het zangkoor der vereeniging. 2. Lezing met lichtbeelden over „Van suikerbiet tot suikerdoor den Ed. Achtb. Heer Jac. Welleman, burgemeester van Krabbendijke. 3. Gedichtjes van het lid den heer Wilson, voor te dragen door een dame (lid). 4. Voorstel oprichting vereenigingsbibliotheek en archief. 5. Mededeelingen betreffende de uitgave „Ons Zee land". De Directeur van het zangkoor doet nogmaals een dringenden oproep om toetreding van mannelijke leden. Bij de laatste uitvoering vervulden drie der vier aan wezige tenoren een hoofdrol in de opgevoerde tooneel- stukken en moesten uit dien hoofde tijdens de uitvoering der zangnummers worden gekleed en geschminkt. Versterking der tenoren is beslist noodzakelijk, doch ook bassen zijn zeer welkom. Om geen misverstand te wekken zij hieraan toege voegd, dat zangeressen ook gaarne zullen worden in geschreven. De repetities worden gehouden eiken Dinsdagavond te 8 uur in het teekenlokaal van de school Galvanis- straat 28. Bovenstaande uitnoodiging geldt als convocatie voor de leden, zoodat geen persoonlijke uitnoodigingen wor den toegezonden. HET BESTUUR. Iedere Zeeuw in Den Haag en Omgeving koopt zijn Goud-en Zilverwerken, Uurwerken, Naaimachines enz. enz. bij: HAVE1VKADE 4-6 SCHEVENINGEN Gesloten huis Telefoon 20844 Lid van Zeelandia- 1 60 Specialiteit in Tafelzilver en Alpacca, Hotelzilver, Roestvrije Tafelmessen. OPRUIMING Grootste sorteering. Laagste prijzen. Columbusstr. 287 - Tel. 31668 - Den Haag Lid van .Zeelandia Jacob Catsstraat 33-33a f20 B. Anthraciet 30-50 f3.— p. H.L. Parel Cokes fl.— 20-30 f2.80 Brechcokes[Cen.Ver.] f 26. p.lOOOK. Eierkolen f 1.40 Losse Turf f2 - per 100 stuks Gekl. Cokes f 1.10 Zware Turf f 1.50 Ford Expedietie f 1.60 per uur. Tel. 13372 5% KRUIDENIERSWAREN COMESTIBLES EN WIJNEN Lid van „Zeelandia" c30 Thuisbez. door de geheele stad zonder prijsverhooging. G°/o Den Haag 6% Haarlem. Op uitnoodiging van den Directeur van de N.V. Uit gevers Maatschappij „De Oogst" te Blaricum, kwamen op 9 Januari in het hotel de Lion d or te Haarlem met hem bijeen de voorzitters van de Zeeuwsche vereenigin- gen Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Haarlem en Utrecht om te bespreken het voornemen van de N.V.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 9