Zeeuwsche Boterbabbelaars Eigen Fabrikaat! ONS ZEELAND 3 ZEEUWSCH-VLAAMSCH VOLKSLIED. Woorden van Muziek van Ds. N. Pattist en J. Vreeken. A. Lijsen. Hiervan worden gezongen de verzen 1, 2 en 5. 1. Waar eens 't gekrijsch der meeuwen Verstierf aan 't eenzaam strand, Daar schiepen zich de Zeeuwen, Uit schor en slik hun land; En kwam de stormwind woeden, Hen dreigend met verderf, Dan keerden zij de vloeden Van 't pas gewonnen erf. Refrein Van d'Eè tot Hontenisse Van Hulst tot aan Cadzand Dat was hun eigen landje, Maar deel van Nederland. 2. Waar eens de zeeën braken, Met donderend gedruisch. Daar glimmen nu de daken En lispelt bladgesuis. Daar trekt de ploeg de voren, Daar klinkt de zicht in 't graan, Daar ziet men 't Zeeuwsche koren, Het allerschoonste staan. Refrein 3. Daar klappen rappe tongen Den ganschen lieven dag, Daar klinkt uit frissche longen Gejok en gulle lach. Daar klinkt de echte landstaal Geleerd uit moeders mond. Eenvoudig, zonder omhaal, Goed Zeeuwsch en dus goed rond. Refrein 4. Daar werd de oude zede Getrouwelijk bewaard. En 't huis in dorp en stede, Bleef zuiver Zeeuwsch van aard. Daar leeft men zoo eendrachtig En vrij van droef krakeel. Daar dankt men God almachtig Voor t toegemeten deel. Refrein 5. De worstelstrijd met Spanje Bracht ons het hoogste goed, De vrijheid door Oranje, Betaald met hartebloed, Dat goed gaat nooit verloren, De Nederlandsche Vlag Zal wapp'ren van den toren Tot op den jongsten dag. Refrein T R Lange Burg C 110 MIDDELBURG LyiLjiJE'l 1 Specialiteit in de Echte Verpakt in doos met stadsgezichten van Middelburg en los per 100 gram. a20 COMMISSIE VOOR ZEEUWSCHE FOLKLORE. Middelburg. Zeeuwen en Vrienden van Zeeland! Wij wenschen Uwe aandacht te vestigen op het stre ven van de Commissie voor Zeeuwsche Folklore, welke in 1924 in het leven werd geroepen door het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. De commissie heeft, volgens artikel 2 van haar regle ment, ten doel: a. het ten behoeve van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen opsporen, verzamelen en in geschrift, druk of beeld vastleggen van alles, wat van belang kan worden geacht voor de kennis en de bestudeering van de opvattingen, kleederdrach ten, zeden, gewoonten en gebruiken van het volk in Zeeland; b. het, zoo mogelijk, verhinderen, dat kleederen, meu belen, gebruiksvoorwerpen en in het algemeen alles, wat voor het onder a genoemde doel nuttig kan zijn, uit Zeeland verdwijnen. In de overtuiging, dat dit streven Uw volle instem ming heeft, wenden we ons tot U, vertrouwende op Uwe onmisbare medewerking. U kunt die medewerking verleenen door ons, hetzij kosteloos, hetzij tegen een vooraf overeen te komen ver goeding, af te staan: a. Zeeuwsche kleedingstukken, lijfsieraden, voorwer- werpen voor persoonlijk gebruik, werktuigen en ge reedschappen, gebruiksvoorwerpen, gildestukken, volkskunst, wapens, voertuigen, modellen van voer tuigen en van schepen, landkaarten enz.; b. platen, teekeningen of foto's (zoowel oude als van dezen tijd) van Zeeuwsche landschappen en wate ren, kleederdrachten, lijfsieraden, plechtigheden, volksspelen, steden, dorpen, kerken, torens, open bare gebouwen, buitenplaatsen, woningen, woning inrichtingen, hofsteden, vluchtheuvels, molens, meestoven, landbouwwerktuigen, gereedschappen, gebruiksvoorwerpen, voertuigen, schepen, visch- tuigen enz.; c. beschrijvingen van Zeeuwsche overleveringen, vertellingen, volksliederen en volkswijzen, van Zeeuwsche kleederdrachten, plechtigheden, volks spelen, belangrijke gebeurtenissen, gewoonten, ge bruiken, dialecten, bedrijven, culturen enz. Verder hebben wij de hulp noodig van personen, die, als correspondent der Commissie, in hun kring of ge meente werkzaam willen zijn en daardoor onze taak doel treffender en gemakkelijker maken. Ten slotte en niet het minst behoeven wij den steun van hen, die zich, als donateur der Commissie, verbin den tot eene bijdrage ineens of eene bijdrage per kalen derjaar. Wij weten, dat een vruchtbaar arbeidsveld voor ons ligt en rekenen bij onzen arbeid, waarvan het nut niet behoeft te worden aangetoond, op den steun van alle Zeeuwen en Vrienden van Zeeland. De Commissie voor Zeeuwsche Folklore: H. J. G. HARTMAN, Voorzitter. J. KREUNE, Secretaris-Peningmeester. Dr. W. S. UNGER. A. VAN DER WEIJDE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 5