8 ONS ZEELAND De kaarten zijn verkrijgbaar bij alle heeren Bestuurs leden, alsmede op onze bijeenkomst op Donderdag 28 Januari a.s. in Maison Boer. Tot het koopen van kaarten bestaat de gelegenheid voor zoover nog voorradig, tot en met 4 Febr. 1926. Verkoop op den avond van deze uitvoering is niet geoorloofd. Wij vertrouwen, dat elk Lid of Donateur een record zal maken in het nemen van kaarten voor dit goede doel en deze avond een goed begin moge zijn voor den ver koop. Slagen wij niet, dan ligt dit geheel aan U en zou dit voor ons een groote teleurstelling zijn, alsmede voor onze gasten uit Krabbendijke, welke het een eer rekenen voor onze Vereeniging op te mogen treden, teneinde de band tusschen Zeeland en ons te versterken. Bij genoegzame deelname zijn wij besloten een bal te geven tot 2 uur, waarvoor een orkest geheel belan geloos dien avond optreedt. Programma's worden in de zaal uitgereikt tegen een gift naar willekeur. Namens het Bestuur, Hoogachtend, J. J. CLAASSEN, le Secr. N.B. Voor andere afdeelingen een tip ter navolging. Hopende dat deze avond werkelijk geslaagd is. Men zie verslag in ons volgend nummer. Red. Haarlem. Zeeuwsche Vereeniging „Zeeland" voor Haarlem en omstreken. Algemeene ledenvergadering gehouden op 14 Januari 1926 in het gebouw „Olympia Tegenwoordig 30 stemgerechtigde leden. Te 8J/2 uur opende de voorzitter de vergadering en werden door hem alle leden en belangstellenden welkom geheeten. Hij vergeleek een algemeene ledenvergadering bij een mijlpaal op het pad, dat onze vereeniging aflegt. De leden worden dan in de gelegenheid gesteld een blik te slaan, zoowel in het verleden als in de toekomst, en waar nu deze vergadering gehouden wordt aan het begin van het kalenderjaar, werd door hem de hoop uitgesproken, dat het jaar 1926, zoo voor de leden en donateurs, als voor onze vereeniging een jaar zal zijn van veel geluk en voorspoed. Een blik in het verledene deed ons zien, dat onze ver eeniging, wat het getal leden en donateurs betreft, zeer vooruitgaand is, dat een tamelijk groot getal aange name bijeenkomsten en leerzame excursies zijn gehou den en dat van de zijde van de leden en donateurs veel medewerking was ondervonden. Met veel waardeering werd door den voorzitter ge sproken over de werkzaamheden van de bestuursleden. Het meest naar voren treden die van den penningmees ter, de man van onze geldkist. De finantiën zijn in het afgeloopen jaar weer zóó door hem beheerd, dat, waar het bestuur dikwijls angstvallig met een of ander plan voor den dag kwam, vreezende, dat de finantiën het niet zouden toelaten, op zijn advies toch werd doorgezet en aan het einde bleek, dat hij een goede kijk op de zaken had gehad. Aan het eind van het jaar was ook weer gebleken, dat zijn boekhouding afgesloten was met een goed slot. Evenals ook door den Secretaris in zijn jaarverslag werd medegedeeld, was de groote toename van het ledental, van 87 tot 146, in hoofdzaak aan den penning meester te danken. Wat de overige bestuursleden betreft, hunne werk zaamheden, behalve die van den Secretaris, komen niet zoo naar voren. Toch heeft ieder een taak, die, ter vervulling, dikwijls veel tijd vraagt. Het was dan ook onze voorzitter een behoefte alle be stuursleden voor hun arbeid in 1925 hartelijk dank te zeggen. Het zien in het verledene gaat gemakkelijker dan in de toekomst Toch waagde onze vorzitter zich daaraan. Als toe komstplannen werden door hem genoemd, het geven in dit voorjaar van een tooneelavond door de „jonge Zeeu wen", het opvoeren van een reeds in studie zijnd tooneel- stuk in Zeeuwsch dialect en in Zeeuwsche kleeder dracht. Dit laatste zal worden opgevoerd ter gelegen heid van ons aanstaande jaarfeest. Verder zal een proef genomen worden met het geven van gezellige bijeenkomsten, in hoofdzaak ten doel heb bend de leden gelegenheid te geven tot kennismaking en gemaakte kennis voort te zetten. Ten slotte werd door den voorzitter medegedeeld, dat spoedig zal verschynen een weekblad voor Zeeuwen, welke mededeeling met applaus werd begroet. Het eerste entweede nummer zal nu reeds, als proef nummer in 't bezit der leden zijn. Na het gesprokene door den voorzitter werd door den secretaris lezing van de notulen van de vorige vergade ring gegeven, die zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd, en verslag over het afgeloopen jaar uitge bracht door den penningmeester, den secretaris en over het finantieel beheer, bij monde van het lid Geldof, door de finantieele commissie. Van de verslagen werd met belangstelling kennis ge nomen; zij gaven geen aanleiding tot het maken van ernstige op- of aanmerkingen. Voor het nazien der rekening en verantwoording over het jaar 1926 werden door den voorzitter aangewezen de leden Tichelaar, Mol en Roos, die zich daarvoor be schikbaar stelden. Alsnu werd goedkeuring gevraagd voor de navolgen de bestuursbesluiten. Aanvulling 3e zin art. 4 huishoudelijk reglement met: „alle uitgaande verslagen zal hij den voorzitter door diens handteekening doen goedkeuren." Aanvulling 5e zin art. 4 huishoudelijk reglement met: „en voert de boekhouding op de wijze als door het be stuur bepaald. De boeken worden per kwartaal door het bestuur nagezien en met de handteekening van de con troleurs bekrachtigd." Aanvulling van art. 7 huishoudelijk reglement: „Leden en donateurs, die bij het begin van het jaar de contri butie geheel hebben betaald, ontvangen een lidmaat schapskaart. „Leden, die per kwartaal betalen, ontvangen na de eerste betaling een 1 idmaatschapskaart, waarop door den penningmeester het ontvangen bedrag is aangetee- kend. Na afloop van elk kwartaal wordt weder op de lidmaatschapskaart het ontvangen bedrag opgeteekend. „Voor toegang tot de bijeenkomsten en vergaderingen moeten de lidmaatschapskaarten getoond worden." Aanvulling van het huishoudelijk reglement met een nieuw art. 18a, dat als volgt gelezen wordt: „Het eerste kind van een lid of donateur boven den leeftijd van 18 jaar kan als lid worden aangenomen te gen betaling van eene contributie van 3.per jaar, het tweede kind boven den genoemden leeftijd tegen be-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 10