ONS ZEELAND 9 taling van eene contributie van 2.per jaar en de volgende kinderen boven meergenoemden leeftijd tegen betaling van 1.per jaar." De gevraagde goedkeuring werd met algemeene stemmen verleend en besloten deze aanvullingen in de notulen van deze vergadering vast te leggen. Hierna had een verkiezing plaats van bestuursleden wegens periodiek aftreden van de Heeren Rone',, Cor- nelisse en van Krieken. Slechts één stemming had plaats, die tot uitslag had, dat de aftredenden met bijna algemeene stemmen wer den herkozen. De herkozenen hebben hunne benoeming aanvaard. Aan het eind van de Vergadering werden de leden in de gelegenheid gesteld, datgene naar voren te brengen, wat, naar hunne meening, in het belang van de vereeni ging icon zijn. Verschillende leden maakten van die gelegenheid ge bruik. Verschillende voorstellen werden gedaan en wenken gegeven, die, volgens belofte van den voorzitter, in vol gende bestuursvergaderingen in overweging zullen worden genomen. Ongeveer half elf werd de vergadering onder dank zegging voor de talrijke opkomst door den voorzitter gesloten. De Heer M. Mieras Jr., lid van de Zeeuwsche Ver- eeniging „Zeeland te Haarlem, is eenige dagen gele den afgetreden als lid van het hoofdbestuur van het Nederl. Onderwijzers-Genootschap, waarvan hij meer dan 25 jaar deel heeft uitgemaakt. De Redactie was te laat in kennis gesteld met een ge zellige ledenbijeenkomst op 4 Februari, waardoor zij hiervan geen melding heeft kunnen maken in het 2e nommer van „Ons Zeeland". HET BESTUUR Rotterdam. Zeeuwsche Vereeniging „ZEELANDIA", Rotterdam. L. S. In opdracht van het Bestuur heb ik de eer U uit te noodigen tot het bijwonen van onze Groote Feestuit- voering met Bal, op Woensdag 24 Maart in de groote zaal Gebouw „Odeon", Gouvernestraat 72, des avonds 8 uur, zaal open 7.30. Opgevoerd zal worden het groote Zeeuwsche blij spel in 3 bedrijven „Twee tegen Eén" voor het too- neel bewerkt door den WelEd. Heer J. C. Heijblom, voorzitter der Haarlemsche Zustervereeniging „Zee land". Regisseur de Heer M. A. v. d. Bliek. De toegangskaarten voor Leden en Donateurs wor den wederom toegezonden, terwijl voor de Kinderen der leden Kinderkaarten worden verkrijgbaar gesteld, voor kinderen beneden 18 jaar 25 cent, voor kinderen boven 18 jaar 50 cent per persoon. Bovendien wordt aan belangstellenden de gelegen heid geboden dezen avond bij te wonen a 75 cent per persoon. Om verzekerd te zijn van een goede plaats kan deze worden besproken a 5 cent per plaats. Leden en Dona teurs Kunnen die kaarten bekomen en plaatsen bespre ken op Dinsdag 23 Febr. a.s. des avonds van 810 uur terwijl verder voor Leden en belangstellenden die ge legenheid bestaat op de Dinsdag en2916 en 23 Maart a.s. van 810 uur in de bovenzaal van het Café v. Hogendorp, Boijmansstraat 5. (Bij het bespreken de toegangskaart meebrengen). Het bespreken heeft het voordeel, dat men de zeker heid heeft niet alleen een goede plaats te krijgen, maar ook, dat deze voor U open blijft. Het verdient echter aanbeveling U tijdig van de ge- wenschte kaarten te voorzien, en niet te wachten tot den laatsten avond. Daar er zooveel leden zijn, die geheel belangeloos hun tijd en hunne krachten ten dienste stellen van de Vereeniging, zoo doet het Bestuur thans een beroep op alle Leden om te toonen dat ook bij hen deze me dewerking, zoo deze van hen gevraagd wordt, niet zal ontbreken. Zoo helpe ieder mede, opdat alle beschikbare kaar ten voor deze uitvoering worden verkocht. Aan het werk dus! Maakt propaganda voor deze uitvoering! Wekt al Uw vrienden en kennissen op, dit echt Zeeuwsche stuk te gaan zien. Het steunt de kas en brengt velen in kennis met de Zeeuwsche Vereeniging „Zeelandia". Elk lid make propaganda in zijne omgeving Haalt spoedig kaarten, en toont nu eens daadwerke lijk, dat het niet altijd dezelfde personen zijn, die zich verdienstelijk maken. Evenals bij vorige groote Feestavonden wordt er ook nu wederom een Programma gratis uitgereikt. Moeite en zorg worden niet ontzien om dit program ma, dat in boekformaat verschijnt, een schitterend aan zien te geven. Het zal een blijvende plaats innemen in elk Zeeuwsch gezin, en is waard, om nu en dan eens ingekeken te worden. In dit programma mag van hen, die zaken doen, een advertentie niet ontbreken. Plaatst Uw advertentie en spoort anderen aan dit ook te doen. Hoe meer advertentiën, hoe grooter oplaag, hoe meer verspreiding. De prijzen zijn voor een heele pagi na ƒ10.voor een halve ƒ5.voor een kwart 2.50. Leden der Vereeniging betalen de helft. Advertentiën voor dit programma worden ingewacht tot en met 6 Maart a.s. bij den Secretaris, die ook ver der inlichtingen verstrekt. B. M. DE LIGNIE, Secr. Korte Berichten, Arnhem. Nog geen nieuws. 's-Gravenhage. Vereen. „Zelandia", Voorzitter: A. K. Vogel, Secre taris: H. Verstrate, Hoogezand 21, Penningmeester: A. H. J. Ritter, Zeeweg 6, Scheveningen. Groningen. Voorzitter Zeeuwsche Vereeniging: J. A. Mulock Houwer. Bijzonderheden nog niet medegedeeld. Nijmegen. Voorzitter Zeeuwsche Verg. „Zeelandia". H. de Kat, Broerstraat 31. (Bij schrijven dd. 27 Januari, van den heer De Kat, is de Redactie bericht, dat binnenkort nadere berichten kunnen worden tegemoet gezien). Utrecht. Vereeniging „Ons Zeeland". Wd. voorzitter: C. A. Schrijver. Secretaris: W. H. Augustijn, Weistraat 18 bis. Penningmeesteres: Mevr. C. B. Poll-v. d. Velde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 11