Vertellingen van Beziens waardige Zeeuwsche Steden HULST ONS ZEELAND 3 De Gentsche Pooit In deze rubriek zullen we in ieder nummer beschrijvingen geven van bezienswaardige steden van onze mooie Provincie. We zijn overtuigd hiermede het belang van Zeeland te dienen, en sparen moeiten noch kosten deze vertellingen zoo volledig mogelijk aan onze abonne s voor te zetten, alsmede cliches en wat daar meer voor noodig zal blijken, in de toekomst geregeld iedere week een zoo compleet mogelijk verhaal. We vragen hiervoor speciale aandacht, omdat in Zeeland steden en andere bezienswaardigheden zijn, die door onbekendheid onder de Zeeuwen zelf, meer bekendheid met eigen land zal bevorderen. RED. (ZEEUW8CH VLAANDEREN) (Vervolg) Waar de bevolking nu van jaar tot jaar grooter werd, ligt het voor de hand dat het aantal bedrijven en zaken moest toenemen en hierin is het op werkelijk steedsche wijze toegegaan. In handelszaken staat Hulst in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen vooraan en hierdoor is er de laatste jaren heel wat nieuw opgericht, zoodat de onaanzienlijke huisjes die na de zeventiende eeuw, dus in de dagen van verval, gebouwd werden, voor 't meerendeel verdwenen zijn. En behalve nieuwe winkelhuizen en particuliere wo ningen, werden in Hulst nog heel wat andere gebou wen opgericht. Er verrezen verschillende scholen voor lager en meer uitgebreid lager onderwijs, een Am bachtsschool, een Middelbare Handelsdagschool en Landbouwwinterschool, terwijl een in het midden der 19e eeuw opgericht Liefdehuis gestadig werd vergroot met nieuwe ziekenzalen en een operatiezaal met Rönt genstralen-inrichting en thans als eene modelinrichting mag worden beschouwd. Dit gesticht is gelegen in de Pottestraat, op de plaats, waar eeuwen geleden, nog vóór den tijd, waarover in deze korte kroniek sprake is, het Heilig Geesthuis stond, eveneens een armenhuis en evenals het tegenwoordige, door Eerw. Liefdezusters bestuurd. Heel luchtig is de stad ingedeeld. De monumentale kerk staat ongeveer in het midden en op dat punt loo- pen alle grootere straten uit, zoodat in Hulst gemakke lijk de weg is te vinden. De straten zijn over het alge meen vrij breed en zeer vele huizen hebben nog groote tuinen. Dit alles maakt het begrijpelijk dat, waar met het toe nemen der bevolking er veel moest worden gebouwd,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 5