Zeeuwsche Kroniek ONS ZEELAND 5 Windmolen op den Wal woont een vriendelijk en gastvrij volk, afstammelingen van het Vlaanderen van eeuwen geleden. Bezoekt Zeeuwsch-Vlaanderen en kom naar Hulst leert deze zoo lang onbekende, daardoor onbeminde en miskende streken kennen, waar een volk woont, dat Vlaamsch van volksaard, steeds trouw was aan zijn wettig Vorstenhuis. Naschrift van de Redactie. Van de Secretaris der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Hulst, den heer W. v. Poppel, mochten we bij de samenstelling van dit verhaal de volle medewerking ontvangen, alsmede door het af staan van verschillende cliché s, waarmede dit artikel in woord en beeld is weergegeven. Het stedeke Hulst met zijn wakkere afdeeling, moge als voorbeeld in deze die nen voor andere afdeelingen, opdat deze ons ook in de gelegenheid stelle, het mooie Zeeland en het onbekend ste gedeelte daarvan, in ons blad meer bekendheid te doen geven. Vooral Walcheren, met zijn grootsch ver leden en mooie historische overblijfselen, zou door dit soort artikelen bij wel- en niet-bekenden in den smaak vallen. Intusschen onzen specialen dank aan den heer W. van Poppel te Hulst en zijn medebestuurderen voor de verleende medewerking. Voor medewerking uit andere afdeelingen der Ver. tot Bev. van Vreemdelingenverkeer houden wij ons aan bevolen. Red. ZEELAND MIEN VADERLAND. (Wijze: Limburgs Volkslied) 1. Wir 'n dreev' de dieken kröant, Steeds de koekoek ziengt. Over 't malsche korenveld, 't Lied des Leeuw'riks klienkt. Wir de Zeemeeuw flirt en fluit, Langs der Scheldeböard, Dir is mien Vaderland Zéelans dierbêr örd. bis 2. Wir de Schelde liek een zeê, Aal het land omvloeit, Oester, mossel, krükel, kreeft, Op eur bo-jem groeit. 't Vosch groen bouwland, beemt en bosch, Overeerlijk glöart. Dir is mien Vaderland Zeêlans dierbêr öard. bis 3. Wir der Vaad'ren schóane til, Vloeiend klient en zacht. W4r men gröas en fier van êrd, Vrêmde pril veracht. Eigen zeden, eigen schöan. 't Art des volks beköard, Dir is mien Vaderland Zeêlans dierbêr öard. bis 4. Wir uut golven fier de leeuw, Beurt zien kop en klauw, Wir an 't ouw Oranje-uus, 't Volk bluuv' ouw en trouw. Trouw an plicht en trouw an God, (h) Eerst van Zuud toet Nöard, Dir is mien Vaderland Zeêlans dierbêr öard. bis G r a a u w. Raadsvergadering gehouden op 22 ja nuari, o.a. vaststelling salaris havenmeester; uitbagge ren der haven te Paal; uitkeering aan de werkloozen; schade indiening geleden b.d. watersnood. Hoek. Op 25 Januari herdacht den heer A. Wol- fert, onder bijzondere belangstelling en waardeering, zijn 25-jarige ambtsvervulling als Burgemeester. Hulst. Bespreking in de gehouden raadsvergade ring op 29 Januari over: wijziging indeeling raadhuis; restauratie woning Ontvanger Registratie; bouw politie post met arrestantenlokaal en veldw. woning; bestrating Stationsplein; subsidie Stoomvaart Maatschappij. Eierenaanvoer over 't jaar 1925: 747.748 stuks tegen 461.840 in 1924; gemiddeld is uitbetaald 8.per 100 stuks. K a p e 11 e. Bij Kon. Besluit is de zilveren eere medaille, verbonden a.d. Orde van Oranje Nassau, ver leend aan M. Willeboer, chef boomkweekerij v.d. Have. Kortgene. Tooneelvereeniging „Ons Genoegen" gaf op 25 Januari een uitvoering in Hotel de Koren beurs, met medewerking van 't Strijkkwartet van Wis- senkerke. Koudekerk e. Openb. uitvoering op 10 Febru ari door de Christ. Zangvereeniging van Westkapelle.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 7