ONS ZEELAND 7 Te Uwer informatie echter diene, dat alle aftredenden terstond herkiesbaar zijn (Art. 15 van de Statuten). Verder zij U gemeld, dat de eerstvolgende gezellige bijeenkomst zal worden gehouden op Donderdag 25 Februari a.s. des avonds te 8 uur in Maison Boer aan het le Wetering Plantsoen. Dien avond zal de onderafdeeling ..Luctor et Emer- go" optreden met een tooneelstuk getiteld „Het Huis van den Majoor"; het volledige programma zal U op dien avond worden uitgereikt. Voor deze bijeenkomst worden geen nadere convocaties gezonden. Het Bestuur wekt U allen op tot uitbreiding van „Zee- landia"; moge deze opwekking niet tevergeefs zyn. De le Secretaris, J. J. CLAASSEN. Amsterdam, 1 Februari 1926. In den laatsten tijd waren er onder onze leden stem men opgegaan om van onze gezellige bijeenkomsten weder eens een avond te maken, zooals wij zoo vaak hadden in het begin van ons vereenigingsleven, waarop hij of zij, die daartoe bekwaam zijn de gelegenheid werd geboden iets ten beste te geven. Aan dien wensch werd op Donderdagavond 28 Jan. 1.1. gevolg gegeven en het mag direct gezegd worden, het was een echt gezellige avond; daartoe heeft ook veel medegewerkt de inrich ting van de zaal, die een intiem aanzien had. De opkomst was bevredigend en het begin was na tuurlijk het zingen van ons geliefd Zeeuwsch Volks lied, met piano-begeleiding van onzen Heer Belmer. Hierna was het woord aan onzen, voorzitter die op de hem eigen manier een openingsrede hield, waarop hij een en ander memoreerde uit het vervlogen jaar, en allen complimenteerde met het nieuw ingetreden Alsnu vergastte Mevr. S. v. Hoorn v. Zijl ons op de voordracht getiteld „de Speelpop". Om de wijze van voordracht en eenvoud oogste zy groote bijval. Hierop volgde een solo voor viool en piano, uitge voerd door de Heeren Franse en Belmer. De uitvoering mag schitterend genoemd worden en een langdurig ap plaus was hun loon. De declamatie „in droeve tijden" van den Heer Plemper werd dankbaar aangehoord en zijn optreden met het „Kleine Kereltje" deed de lachspieren danig functioneeren. Het optreden van den Heer Zandstra, die eenige allerleukste cabaretliederen zong, waaronder „de Kos ter viel zeer in den smaak der aanwezigen, die niet moede werden daarvan blijken te geven. De pianobe geleiding berustte bij zijne Echtgenoote, die zich daar van verdienstelijk heeft gekweten. Nadat de voorzitter nog een verhandeling hield over het vereenigingsleven in algemeenen zin, maar in dat van Zeelandia in het bijzonder, werd gepauzeerd gedu rende 15 minuten. Na deze werden wij weder onthaald op een samen spel van viool en piano, door de Heeren Franse en Belmer. Ook kregen wij een herhaling van de heerlijke liederen van onze jongstleden gehouden Sylvester- avond. De Heer Franse had hierbij de viool verwisseld voor een gewone houtzaag, en het mag verwondering wek ken, welke prachtige toonen hij aan dit instrument wist te ontlokken. De bijvalsbetuigingen voor beiden waren ruim ver diend. De voordracht van den Heer de Jong, met „de Koop man in Oudheden", sloeg in, er werd onbedaarlijk ge lachen, zijn succes wordt hem van harte gegund, hij kan daarop aanspraak maken. Nogmaals was het de Heer Plemper, die ten tooneele verscheen met een voordracht, genaamd ,,de veroor deelde" en gevolgd door „Waterloo". Voor de wijze van voordracht zijn wij hem dankbaar, een en ander was niet onverdienstelijk. Tot slot kregen wij nog een causerie door den voor zitter over Vlissingen, ontleend aan een werk van den bekenden Heer Stofkooper. De verhandeling liep meer bepaald over den vischverkoop aldaar, en wij mogen van geluk spreken, dat niet alle Vlissingers zijn zooals de daarbij voorgestelde Pieterse. Wanneer toch ieder zijn visch zoo zou verkoopen en betalen, dan zou, hoe heerlijk een Zeeuwsch botje of scholletje ook smaken mag, aan heerlijkheid verliezen, waardoor ons zeeban ket verkregen wordt. Hiermede was deze gezellige bijeenkomst weder ge sloten; het was een knus, intiem avondje en wij hopen, er nog vele zoo te mogen hebben. Door de Afd. Amsterdam is verleden week onder staande circulaire aan de leden verzonden: Groote Uitvoering op Vrijdag 5 Februari a.s., te 8 uur in ,,Bellevue" (Marnixstraat 400) ten bate van de slachtoffers van den watersnood. Geachte Leden en Donateurs, Hiermede berichten wij U, dat het Bestuur onzer Ver- eeniging op zijn laatst gehouden Bestuursvergadering besloten heeft bij te dragen tot leniging van den grooten waterramp, welke zooals U allen bekend is, een groot deel van Nederland zwaar geteisterd heeft, en waarvan de schade nog niet te overzien is. Zij tracht haar doel te bereiken tot het geven van een groote weldadigheids-uitvoering in één der zalen van ,,Bellevue" op 5 Februari a.s., en waarmede wij zijn ge slaagd, doordat de Tooneelclub van het Nutsdeparte- ment te Krabbendijke geheel belangeloos zal opvoeren t tooneelstuk ,,Tropenadeï Indisch blijspel in 3 be drijven van H. van Wermeskerken. Het is ons aange naam, U te kunnen mededeelen, dat deze Vereeniging in Zeeland dit stuk meermalen met succes heeft opge voerd en dat de rollen op een uitstekende wijze werden vertolkt. Wij vertrouwen dan ook, dat elk Lid en Donateur van Zeelandia' dezen avond zal bijwonen, waarvan wij den toegangsprijs bepaald hebben op: Leden en Donateurs 1.plus 30 belasting p. pers. Niet-Leden 1.50 plus 20 belasting p. pers. Gereserv. plaatsen 2.plus 20 belasting p. pers. Deze prijzen zijn vastgesteld, teneinde de baten van deze uitvoering, na aftrek van noodzakelijke onkosten, zoo ruim mogelijk te doen vloeien in de kas van den Penningmeester van de Algemeene Vereenigde Commis sie ter leniging van Rampen door Watersnood in Ne derland. Het zal ons aangenaam zijn, indien eenige Leden of Donateurs voor één of twee personen van het gezel schap, hetwelk uit 14 personen bestaat, nachtlogies kun nen verschaffen. Adressen voor dezen daadwerkelijken steun worden gaarne ingewacht bij onzen 2en Voorzitter, den heer J. P. de Baare, Ceintuurbaan 189boven, vóór of op 3 Fe bruari a.s., waarvoor bij voorbaat onzen dank. Verder deelen wij U mede, dat de finantiëele regeling voor deze uitvoering uitsluitend in handen berust van onzen 2en Voorzitter voornoemd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 9