ONS ZEELAND 9 de vlotbrug gespeeld zou worden. Om het zoo geani meerd mogelijk te maken, waren er 10 prijzen beschik baar gesteld, 4 voor de prijswinners van het kruisjassen, 3 voor de sjoelbakspelers en 3 voor de spelers op de vlotbrug. Tot ons leedwezen was de Voorzitter, de heer Hey- blom, deze avond wegens ongesteldheid niet aanwezig en werd deze bijeenkomst door den heer Ronca met een kort woord geopend. Daarna maakte de heer v. Krieken bekend, onder welke voorwaarden er om de prijzen ge speeld zou worden. Drie heeren stelden zich beschikbaar om de leiding van elk spel op zich te nemen, n.l. de heer v. Laere voor sjoelbak, de heer Huberts voor het kruis jassen en de heer De Goede voor de vlotbrug. Onder het spelen door vergaste de heer Broekman ons op pianomuziek, wat vooral door de jongere leden op prijs werd gesteld, daar die af en toe nog een dansje konden doen. Zoodoende was het een echt gezellig onder ons geworden, waar men niet gebonden was aan vaste plaats en ieder kon doen wat hij wilde. De zaal in oogenschouw nemende, bemerkte men hier een clubje dat aan het domineeren was, een ander clubje vermaakte zich met de kaarten enz. De deelnemers aan de wedstrijden tegen een inleg van ƒ0.10 tot ƒ0.30 liepen van het eene spel naar het andere om hunne kans op een prijs te winnen te controleeren, zoonoodig te verbeteren. Het ging zoo door tot elf uur, het tijdstip waarop de commissie de prijswinnaars uitzocht. Na het uitdeelen der prijzen sloot de heer Ronca tegen 12 uur deze bijeen komst, een ieder dankende die tot dezen avond had meegewerkt. Wel jammer, dat de opkomst zoo slecht was, temeer, daar deze avond als proef moest dienen, want het be stuur overweegt dergelijke avonden in de wintermaan den eens per maand te geven. De slechte opkomst schrijf ik meer toe aan de onbekendheid van dergelijke avon den. Zij die dit verslag dan ook lezen en achterwege gebleven zijn, zullen wellicht zeggen, hadden we ook eens een kijkje genomen. Echter een volgende keer beter, als het bestuur ten minste vermeend nog met zulke bijeenkomsten door te gaan. De Secretaris, VAN KRIEKEN. Naar de Redactie verneemt, zal in .Bloemhof op Donderdagavond 25 Februari) 8 uur door de Jonge Zeeuwen, onder leiding van den heer Helmerhorst, een tooneelavond worden gegeven voor de leden. Opgevoerd worden 2 tooneelstukjes, getiteld ,,De Zoen van Mevr. J. M. Goedhart—Becker en „Voor 't diner", van Mevr. Simon Mees. En natuurlijk bal na. Rotterdam. Voorzitter: S. Blaas; Penningmeester: A. F. H. Kraak; Secretaris: B. M. de Ligny, Agniesestraat 106a. Woensdagavond 10 Febr. had de Zeeuwsche Ver- eeniging „Zeelandia" hare leden wederom uitgenoodigd tot bijwoning eener Feestavond. Dat velen daaraan gehoor hebben gegeven, getuigde de goed gevulde zaal van Meuniers Frères, Middelland straat 117. De voorzitter, de heer Blaas, deelde in zijn openings woord mede, dat Mevr. v. Loonv. d. Berge door on gesteldheid verhinderd was, haar voordrachten te hou den, doch de heer Elsacker had zich bereid verklaard in haar plaats op te treden. Daarna werd het Zeeuwsch Vlaamsch volkslied door de aanwezigen gezongen. Het Rotterdamsch Gecombineerd Orkest „Luctor directeur de heer Wigmans, dat geheel belangeloos medewerking verleende, gaf mooie nummers te hooren. Dat het orkest onder bekwame leiding staat, bewees het samenspel van viool, mandoline, guitaar en fluit. Ook het nummer „oude dansen", uitgevoerd door de beide dochtertjes van den heer Kaal, met begeleiding van het sectet, oogstte grooten bijval. Zooals gewoonlijk gaf de zangvereeniging eenige liederen te hooren, en hetgeen ten gehoore werd ge bracht bewees hoe steeds het streven is van den direc teur, de heer Reins, de zang door ernstige studie op hooger peil te brengen. De heer Elsacker boeide ons, met zijn voordrachten o.a. „Pastoor Munte" en de stilte in de zaal gedurende de voordracht van „Heksenlied was het bewijs, dat spreker en hoorders in contact waren met elkaar. Een gezellig bal, onder leiding van den heer Jac. de Rooy, was het besluit van dezen avond. Vermeldt zij nog dat tijdens de pauze een collecte werd gehouden voor de watersnoodramp, welke 35.50 opbracht. B. M. DE LIGNIE, le Secretaris. Groote feestuitvoering op 24 Maart. (Zie uitgebreide mededeelingen in no. 3 van Ons Zeeland). Utrecht. Vereeniging „Ons Zeeland Voorzitter: J. R. van der Meer; Penningmeesteres: Mevr. C. B. Pollv. d. Velde; Secretaris: W. H. Augustijn, Weistraat 18 hs. Op 24 Februari a.s. des avonds acht uur hopen wij een gezellige bijeenkomst te houden in Hotel de 1 Europe, Vredenburg. Het navolgende staat op het programma: 1. Opening. 2. Symphonie-orkest „Variatio". 3. Lezing door den Voorzitter, den heer J. R. van der Moer. Onderwerp: Herkomst en beteekenis van onze namen, voornamen en bijnamen. Pauze. 4. Symphonie-orkest „Variatio". 5. Attracties, als: Sjoelbakken, Koekhakken, Henge len, Prijsknippen en Rad van avontuur met prijzen. 11.30 uur Bal. Leider de heer L. J. van der Moer, muziek van „The joll dancing band". HET BESTUUR. Jaarfeest wordt gehouden op 20 Maart a.s. Uit Middelburg. In Memoriam. Ontleend aan de Middelburg sche Courant. Velen vereenigden zich voor het sterfhuis van den heer Jan Morks, oud-directeur van het Middelburgsch Muziekkorps, die van zijn laatsten gang wilden getuige zijn. Onder de toonen van den treurmarsch van Chopin werd de lijkkist naar buiten gedragen en ook het groot aantal kranzen en bloemstukken, w.o. van de vereeniging het Middelburgsch Muziekkorps, van de werkende leden van dit korps, van oud-leden, van de vereeniging „Uit het Volk Voor het Volk", van „Medioburgum", van het comité Consultatief Neerlandais; van het fanfare corps E. M. M. te Serooskerke, van de Societé Ano-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 11