Bladvulling. 10 ONS ZEELAND nyme des Compositeurs etc. met linten in de Fransche, Nederlandsche en Belgische kleuren, van de leerlingen Van den overledene en van verschillende vrienden. Achter de rijtuigen met familieleden en vrienden volg den een rijtuig met een deputatie van de Loge ,,La Com pagnie Durable Langs den weg door de stad was veel belangstelling, terwijl op het kerkhof een groote haag van menschen stond, die den betreurden doode een laatsten groet wilde brengen. Opgemerkt werden de burgemeester en de ge meente-secretaris, het bestuur en de werkende leden van het Middelburgsch Muziekkorps, en vele oud-leden, vertegenwoordigers van „Uit het VolkVoor het 'Volk", leden van de genoemde loge en van die te Vlis- singen en vele leerlingen en oud-leerlingen. De heer Joh. H. Caro, die verleden jaar de plaats van den heer Morks bij het Muziekkorps innam, was door ongesteld heid verhinderd tegenwoordig te zijn. De baar werd grafwaarts gedragen door broeders vrijmetselaars. Nadat de kist onder eerbiedige stilte in het graf was neergelaten, trad de heer mr. J. Adriaanse naar voren om als voorzitter van het Middelburgsch Muziekkorps, namens bestuur, leden en werkende leden, hartelijk dank te brengen voor wat de overledene voor het korps heeft gedaan. Met een „Rust zacht, beste oud-directeur", ein digde spreker. Nog werd het woord gevoerd door den heer Herman Snijders, die zeide, dat op 6 October j.l. de verdiensten van den overledene in het openbaar zijn geschetst, maar als voorzitter van de Loge La Compagnie Durable, wil spr. thans zeggen, welk een waardige broeder de over ledene was. Hij paste den hoofdregel van het vrijmetse laar zijn toe, door te werken in het belang van t alge meen. Spr. brengt bovendien Morks dank voor hetgeen hij o.a. door zijn alom gespeelde en gezongen liederen voor de orde heeft gedaan. Namens de familie bracht de oudste broeder van den overledene, de heer A, J. Morks uit Den Haag, dank aan beide sprekers en aan allen, die waren gekomen om de laatste eer aan zijn broer te bewijzen. De korte, maar indrukwekkende plechtigheid was hiermede geëindigd, en nog klonk van den Abdijtoren de treurmuziek als een passende hulde aan de nage dachtenis van den overledene. ALGEMEENE MEDEDEELINGEN. De Redactie doet een dringend beroep op heeren Secrearissen der Zeeuwsche Vereenigingen, mededee- lingen voor te houden feest- of bijeenkomstavonden, uiterlijk Zaterdagsmorgens te verzenden, zoodat de Redactie daarvan Zaterdagsavond in bezit is. De berichten of programma's worden dan geplaatst in het eerstkomende nummer. Men zende aan de Redactie alleen berichten of stuk ken het redactioneele gedeelte betreffende. Voor het overige raadplege men het titelblad. RED. BOEKBESPREKING. Tholen. Van het bureau de Gemeente-Gids (dhr. P. J. Blaas, Brugstraat 31, Tholen), ontvingen wij een keurig uitgevoerd adresboek (uitgave 1925), bevattende alle gemeenten van het eiland Tholen. Voor hen, die het kunnen gebruiken is het een onmis bare vraagbaak en bovendien is het practische boekje, bij spoedige aanvraag, gratis te verkrijgen aan genoemd bureau. Duidelijke opgave van adres is verzocht. RED. „Indrapoera". De Rotterdamsche Lloyd te Rotterdam zond ons een schitterende langs-doorsnede van het dub- belschroef-motor Mailschip Indrapoera Dit prachtige passagiersschip, bestemd om de ver bindingen tusschen Nederland en Oost-Indië te onder houden, is gebouwd op de werf van de Kon. Mij, De Schelde te Vlissingen, en heeft een lengte van 500 voet, bij een breedte van 60 voet, holte tot opperdek 38 voet. Bruto tonnenmaat 11.500. De „Indrapoera", hetwelk beteekent Stad aan het water, onderneemt op 10 Februarie haar eersten reis naar N.-O.-Indië, onder commando van kapitein Boon. Voor expositie op Vereenigingsavonden zenden wij deze mooie doorsnee van dit grootsche schip, gaarne over. RED. Rectificatie. De onderteekening van het stuk, in voorgaand num mer Ons Zeeland, getiteld „llit een oude Reisgids", is tot ons leedwezen achterwege gebleven. De aardige ver telling was van de hand en ingezonden door den heer Houtekamer te Kloetinge. RED. Nederlandsche fierheid. Het „Laatste Nieuws" schrijft onder het opschrift: Nederlandsche hoffelijkheid: Zooals wij hebben aangekondigd, wordt in het „Hol land Huis" te Brussel een film vertoond, „Een reis door Nederland en Nederlandsch Indië", dit in verband met de koninklijke zilveren bruiloft. Tot onze verbazing vernemen wij, dat al de opschrif ten op één enkel na, voor heel den film uitsluitend Fransch zijn! Ook de bediening, aan kleerkamer, buffet en in de zaal is Fransch. Het „Holland Huis" wil door middel van dezen film Nederland en Indië, en dus ook het Nederlandsche volk, in ons land beter doen kennen en waardeeren. Dat er filmen vervaardigd worden met Fransche op schriften, bestemd om te Parijs of in andere steden te worden afgerold, dat kan er door, al zouden daar nog de Fransche opschriften naast de Nederlandsche moeten staan. Doch dat er te Brussel, te midden van een grooten- deels Vlaamsche bevolking door Nederland en dan nog als propagandamiddel alleen filmen met uitsluitend Fransche teksten worden vertoond, dat gaat alles te boven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 12