ONS ZEELAND} 11 Veiligheid en volksgezondheid. Verkoudheid, voor volwassenen een- bezwaar, vormt voor zuigelingen en kleuters een groot gevaar. Van elke honderd kinderen, die beneden het jaar sterven, gaan ongeveer twintig dood aan longaandoe ningen. Houd zooveel mogelijk verkouden, hoestende perso nen uit de buurt van uw kleinen. Gezondheidsraad. Hoe groot is Nederland. Door den oorlog is heel wat veranderd in de grootte verhoudingen tusschen de landen van Europa. We zijn nu in staat onze lezers zeer nauwkeurig in te lichten om trent de verhoudingen van de verschillende landen, wat hun grootte betreft. Europa is 300 maal zoo groot als Nederland en Neder land zelf is 33.000 vierk. K.M. groot. België is het 10/11 deel van ons land. Zwitserland 1% maal Nederland. Denemarken iy2 maal ons land. Oostenrijk 7d/2 maal. Hongarije 3 maal, evenals Portugal. Bulgarije is 3% maal ons land. Griekenland 4 maal en Joego-Slavië 8 maal, Italië, Engeland, Roemenië en Noorwegen zijn 10 maal zoo groot als Nederland, terwijl Polen en Finland 12 maal zoo groot zijn. Zweden met 13, Duitschland met 15, Spanje met 16 en Frankrijk met 17 maal Nederlands grootte, zijn nog niets vergeleken bij Rusland, dat ons land liefst 130 maal in grootte overtreft. Toch zal nie mand het daarom bejammeren, dat hij geen burger is van dat groote rijk, evenmin dat hij het burgerrecht mist in Europeesch Turkije, dat nog kleiner is dan Nederland en de kleinste der staten van eenige beteekenis in ons oud Europa, omdat het maar 7/8 maal de grootte van ons land heeft. DE GESTADIGE DRUP Zooals de gestadige drup den hardsten steen uitholt, kan ook slechts een voortdurende reclame campagne resultaat bereiken. Het publiek moet gesuggereerd worden, dat Uw artikel juist dat is wat het behoeft. Ge kunt reclame maken op veel en velerlei manier. Doch de feiten hebben bewezen, en mannen als Rockefeller hebben het getuigd, dat de reclame door advertentie-campagne het doel treffendst is. „Ons Zeeland'' wil grossier en detailverkooper tot elkaar brengen. Zeg ons wat ge graag in Uwe annonce geplaatst wilt hebben en wij garandeeren U een correcte uitvoering. Aanvraag om te adverteeren uit sluitend te richten tot G. Martius, Tetterodestraat 44, Haarlem. Echter hiet door de vierkante kilometers, maar door den bloei op economisch en cultureel gebied wordt de beteekenis van ons land bepaald en we mogen, zonder grootspraak te bezigen, zeggen, dat het kleine Nederland op die twee gebieden heel wat te beteekenen heeft en dat het daar, mutatis mutandis, kan worden toegepast, wat oud-Hollandsch spreekwoord zegt: klein maar dapper. Nuttige Wenken, Om een gekneusd ei te kunnen koken wikkele men het in een stukje vettig papier. Oude aardappelen willen wel eeils zwart worden bij het koken. Om dit te voorkomen heeft men slechts een eetlepel melk aan het water toe te voegen. Algemeen. Werp niets uit openstaande ramen. Men kan nooit weten of iemand daardoor getroffen kan worden. Werp niets achteloos weg, zonder erbij te denken, waar het kan komen te vallen. Het is beter voorzichtig te zijn, dan achteraf te zeg gen: was ik het maar geweest. Vergeet nu maar, dat er vroeger weinig beveiligingen waren, bedenk, dat gij in den tegenwoordigen tijd leeft. Onverschilligheid tegenover de veiligheid kan ook de oorzaak zijn, dat Uw vrouw of kinderen morgen een ongeval krijgen. Bedenk dat ongevallen een oorzaak hebben. Laat ieder er voor zorgen, dat hij niet de oorzaak daarvan is. Het Veiligheidsmuseum, Amsterdam. Scherp gereedschap. Laat het scherpe gereedschap niet rondslingeren. Van daag of morgen krijgt iemand daardoor een ongeval. Het Veiligheidsmuseum, Amsterdam. Niet rooken, brandbaar materiaal. Rook niet op plaatsen, waar brandbaar materiaal is opgestapeld. Het Veiligheidsmuseum, Amsterdam. Autogeen-Lasscher. Geen olie of vet aan kranen van zuurstofflesschen en zuurstof-reduceerventielen. Komen vetten in aanraking met zuurstof onder druk, dan ontvlammen zij direct en het geheele ventiel wordt vernield. Blaas uw zuurstofflesch een paar maal af, alvorens het reduceerventiel aan te sluiten. Het kleinste vuiltje maakt dit ondicht. Het Veiligheidsmuseum, Amsterdam.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 13