Zeeuwsche Kroniek 6 ONS ZEELAND Een zomeridylle aan het Strand. en goedkoop tochtje in warme dagen en een uitstapje voor velen, dat verkwikte? Nog niet gesproken van de kleine wandeltochten, die te ondernemen zijn en die nu zooveel genietelijker zijn als in vroeger dagen: b.v. langs den voor- of achter kant der duinen naar Valkenisse, Zoutelande enz.; over den zeedijk van station Vlissingen naar 't fort Rammekens (zoo welbekend uit de historie) met zijn aardige hoofdpoort, terug over Ritthem. Souburg; over Molen Souburg naar Abeele, terug over Oude Vlissing- sche weg; over West-Souburg en tallooze landelijke fietswegen naar Koudekerke enz. Ja, dan pas ziet men Walcheren op zijn mooist. En de drukte, zooals u die op onderstaande foto kunt aan schouwen, is wel het bewijs hiervan. Aankomst der passagiersbooten. En ook het bewijs hiervan is wel, zooals eerder ge zegd is, dat talrijke buitenlandsche schilders, daartoe door den oorlogstoestand tijdelijk gedwongen, nu te Vlissingen een permanente tentoonstelling houden van de daar door hen vervaardigde werken, wat allicht aanleiding zal geven tot het opleven van een speciaal Zeeuwsche Schilderkunst, dit temeer nu ook Neder- landsche schilders van naam hunne medewerking in dezen verleenen. Een ding is echter te betreuren, dat na het vertrek van een gedeelte van Belgische, loodswezen, dit voor sommige zaken eenige schade althans tijdelijk heeft beteekent, maar daarvoor toch weer gunstiger tijd is aangebroken voor pensionhouders(sters), die door deze opschuiving zich weer des zomers dit feit gecom penseerd zien, omdat door het meergenoemd vertrek der loodsen, verscheidene huizen voor pensions zijn vrijgekomen en deze weer gelegenheid bieden aan gas ten, wat wel dringend noodig zal blijken, daar nu naar we uit betrouwbare bron vernemenalreeds zeer veel aanvragen om pension binnen komen. Voor een bezoek in den a.s. zomer dienen de leden onzer vereeniging in den lande dus spoedig maat regelen te nemen, om zich voor teleurstellingen, in wel ken vorm ook, te vrijwaren. De redactie geeft hiervoor per correspondentie en niet in dit blad gaarne de inlichtingen, die ge vraagd worden en die ons verstrekt worden door de volijverige afdeeling der Vereeniging tot Bevorde ring van Vreemdelingenverkeer. M. (Ongecorrigeerd) 1>" ty ra ig B u r g h. Opdracht aan den glasschilder Schilling te Voorburg, (in overleg met 't instituut voor sier- en nij verheidskunst), voor een nieuw gebrandschilderd glas te plaatsen in de herbouwde kerk (uitgebrand in 1924). Het verloren gegane gebrandschilderde glas dateerde van 1674. E 11 ew o u t s r ij k. Mevr. Ruijs, Den Haag, Moeder v. d. Burgemeester, bezorgde, aan de behoeftigen der gemeente, eene verrassing, in den vorm van krenten brood, katoen en dekens. Goes. Lezing gehouden in Schuttershof. Onderwerp: Tractor in vergelijking met paardenwerk. Idem op 19 Febr. door den heer Alt, toonkunstenaar te Bolsward. Onderwerp: „Tanhauser of de Zangers kamp op de Wartburg. Voorbereiding plannen te houden bazar voor de wijk verpleging. Afd. Toonkunst gaf een goed geslaagde uitvoering. Lezing Dr. C. Orbaan uit Middelburg voor de Ver eeniging Alg. Wetensch. belangen. Onderwerp: De be- teekenis der Röntgenstralen in en buiten de geneeskunst (met lichtbeelden). Collecte watersnood 5111.85. 's-G ravenpolder. In de gehouden gemeente raadsvergadering is benoemd de commissie voor toezicht op het Lager Onderwijs.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 8