8 ONS ZEELAND heidenen er aan hun god Wodan offers brachten. Een heilige, die op die plaats het Christendom bracht, raakte met zijn staf den heuvel aan en ziet de heuvel met den offersteen verdween en er ontsprong een bron van levend water. Nu leefde daar eens een boerenknecht, Ariaan geheeten, en ook twee boerenmeisjes. Laurien was rijk en kon zich tooien met kostbare versierselen, maar mooi Keete was arm en meende dat Ariaan Lau- rien liever had dan haar, omdat deze zoo mooi opge tuigd was. Dat gaf haar veel verdriet. Op een keer dat zij de melk naar de klanten moest brengen, kwam zij op de verkeerde gedachte om water uit het putje bij de melk te doen. Nu had zij meer melk om te verkoopen en 's avonds ook meer centen dan zij aan den boer hoefde te verantwoorden. Dit herhaalde zij eenigen tijd en ja, eindelijk was dcm Keete gelukkig. Nu had zij zooveel, dat zij ook sieraden kon koopen en toen zij die aan had, verlangde zij naar een spiegel om zichzelve te kunnen bewonderen. Bij gebrek aan een spiegel bukte zij zich over den rand van de put om haar beeltenis in het water- te zien, maar ach, plons, daar viel al haar rijkdom in de put en een stem riep haar toe: „Wat uit mij werd genomen Dat neem ik tot mij terug." Bleek van ontzetting en vol berouw zonk Keete op de knieën en bad God om vergeving voor haar verkeerde daad. Zoo vond Ariaan haar en die heeft mooi Keete getroost door haar te verzekeren, dat zij geen sieraden noodig had om mooi en lief te zijn. En toen was het spoedig bruiloft. Leuk hè? Maar nu is 't heusch mijn tijd, oom, tante, kinders, ik ga er van door. Wel bedankt Frits en zeg eens, als wij naar Dom burg mochten gaan, kom je dan een weekje bij ons? Dolgraag oom! als mijn examen dan achter den rug is, zal het voor mij ook een heerlijke vacantie worden. Dag allemaal, tot ziens! Het is heel waarschijnlijk, dat de familie v. Dam den raad van Frits zal opvolgen en wij wenschen allen heel veel genoegen toe! v. W. Foto L. Spronk. Domburg In Souburg op Walcheren is een putje. De legende zegt, dat eertijds op die plek een heuvel stond en de Foto L. Spronk. Domburg Domburgsch meisje

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 10