V ereenigingsnieuws ONS ZEELAND 9 Amsterdam. Zeeuwsche vereeniging „Zeelandia Amsterdam. Opgericht 6 Maart 1922. Goedgek. bij Kon. Besluit van 15 Aug. 1925 St.bl. No. 25. Voorzitter: W. J. Nobels; Penningmeester: F. Ph. Papeveld, Secretaris: J. J. Claassen. Javastraat 6021. Programma voor de uitvoering op 25 Februari 1926. HET HUIS VAN DEN MAJOOR. Blijspel in 4 bedrijven uit het Duitsch door OSCAR, WALTHER en LEO STEYN. Regisseur: de Heer J. C. OSSEMAN. Von Hansen, gepensioneerd majoorde Heer J. C. Osseman. Harmuth, luitenant ter zee de Heer J. de Jong. Toni zijn kinderen Mej. S. Droogendijk. Frits, vaandrig de Heer H. H. Plemper. Walther Riedenburg, burgemeester echtgenoote van Tonide Heer M. de Visser. Kaethe Stahl, pupil van den majoor...Mej. C. Panse. Von Strehlen de Heer H. Fritz. Trude, zijn dochter Mej. J. de Jong. Sturm, stalhouder de Heer H. Soetens. Hauck, gemeenteraadslid de Heer A. Abahamse. Petersen, gemeenteraadslid de Heer J. C. Maas. Zeppler, barbier de Heer A. Abahamse. Konrad, oppasser de Heer C. Soetens. Tine, dienstbode Mej. R. Wagenaar. Een deurwaarder de Heer J. C. Maas. Wilhelm, huisknecht bij Riedenburg ...de Heer J. C. Maas. Speelt in een klein plaatsje in Mecklenburg vóór den oorlog. Arnhem. Geen berichten. 's-Gravenhage. Ver. Zeelandia", opgericht 9 Juni 1922, goedgek. bij Kon. Besl. 6 Nov. 1922. Voorzitter: A. K. Vogel, Pen ningmeester: A. H. J. Ritter; Secretaris: H. Verstrate, Hoogezand 21. Groningen. Zeeuwsche vereen. Voorzitter: J. A. Mulock Houwer. Haarlem. Zeeuwsche Vereeniging „Zeeland". Opger. 23 Maart 1923. Voorzitter: J. C. Heijblom; Penningmeester: B. J. van Laere; Secretaris: A. van Krieken, Spaansche Vaartstraat 86, Schoten. Haarlem, 18 Februari 1926. M. Wij hebben de eer U uit te noodigen tot het bijwonen van onzen feestavond op Donderdag 25 Februari 1926, in gebouw „Bloemhof Bloemhofstraat, Haarlem. Aanvang stipt 8% uur. De „Jongere Zeeuwen" zullen onder leiding van den Heer J. W. Hengelmolen, oud-leerling Vlaamsche Too- neelschool, Brussel, weder optreden, ditmaal in „DE ZOEN". Tooneelspel in 1 bedrijf door J. M. Goedhart-Becker en „VOOR HET DINER" Tooneelspel in 1 bedrijf door J. A. Simons-Mees. Na afloop bal en gezellig samenzijn tot 2 uur. Nijmegen. Ver. „Zeelandia". Voorzitter: H. de Kat, Broerstr. 31. Rotterdam. Ver. „Zeelandia". Opgericht 4 Januari 1920. Goed gek. bij Kon. Besluit 6 Maart 1922. Voorzitter: S. Blaas; Penningmeester: A. F. H. Kraak; Secretaris: B. M. de Ligny, Agniesestraat 106a. Groote feestuitvoering op 24 Maart a.s. (Zie uitgebr. mededeelingen in „Ons Zeeland no. 3. Utrecht. Ver. „Ons Zeeland". Opgericht 26 Februari 1925. Voorzitter: J. R. van der Moer; Penningmeester: Mevr. C. B. Pollv. d. Velde; Secretaris: W. H. Augustijn, Weistraat 18 huis. Feestavond op 24 Februari (Zie programma in „Ons Zeeland" no. 5). Jaarfeest wordt gehouden op 20 Maart a.s. Fruit als geneesmiddel. In een oud handschrift wordt medegedeeld dat fruit dikwijls een uitstekend geneesmiddel is. In de eerste plaats moeten de druiven genoemd worden, vooral de blauwe; zij zijn niet alleen voedzaam, maar zuiveren ook het bloed. Daarop volgen de perziken, in genees kracht gelijk aan druiven, maar ze mogen niet overrijp zijn; men gebruike ze des morgens vroeg op de nuchtere maag. Een oranje-appel, dagelijks gebruikt, is een voor treffelijk middel tegen slechte spijsvertering en geneest, bij voortdurend gebruik, constipatie volkomen. De appel is niet alleen voedzamer dan de aardappel, maar hij bevat ook zachte en aangename zuren, die op het geheele lichaam weldadig werken. Een appeleter zal zelden aan moeilijke spijsvertering of keelziekte lijden. Vooral bevorderlijk voor de gezondheid is het een appel te eten voor men 's avonds gaat slapen. De appel bézit ook versterkende hoedanigheden en bevat meer phosphor dan eenige andere plant. Daarom is het voor personen, die in prikkelenden of gejaagden toestand verkeeren en niet in staat zijn tot lichamelijke krachts inspanning, een zeer geschikt en gewenscht voedsel. De appel voedt personen, wekt de werkzaamheid van de lever op, voedt en verfrischt zoowel geest als lichaam en versterkt inzonderheid de hersenen. Met uitzondering van aardbeziën in haar tijd, kunnen wij eer alle vruchten tezamen ontberen, dan den appel alleen. De aardbezie toch is maar een tijdelijke vrucht, terwijl de appel, als hij op behoorlijke wijze wordt be waard, het heele jaar duurt en ons verkwikt door zijn eigenaardige, beter wordende en opwekkende sappen. De plaats, die de appel inneemt, kan door geen andere vrucht meer aangevuld worden. Gekookte appels zijn voor kinderen uitstekend, men heeft dan geen poeders of artsenijen voor hen noodig. Het sap uit den houtappel is van groot nut bij lever en ingewandsziekten, terwijl het pompoensap (kalabas- sap) bij koorts en nierziekte helpt. De kracht van den citroen is algemeen bekend. Bij den arbeid in den heeten zomer, hetzij buitens-, hetzij binnenshuis, als de dorst ons het meest kwelt, is haar sap, met water vermengd, bijzonder aan te bevelen, daar het niet alleen dorst stelt, maar ook geen schade lijke gevolgen doet ontstaan. Citroensap in een kop sterke koffie doet de hoofdpijn bedaren. En moeders weten heel goed, hoe gunstig de vruchtensappen, met water vermengt, bij de kinderen werken. De natuur biedt ons in de vruchten voortreffelijke middelen, die, op gepaste wijze gebruikt, onschatbare diensten be wijzen. Goessche Courant).

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 11