12 ONS ZEELAND Leiden 44. Bekwaam metaaldraaier, moet van tee- kening kunnen werken, dad.; 55 cent per uur met 20 tarief voor onbep. tijd. Z u t p h e n 45. Electricien bekend met het herstellen van motoren en dynamo's, dad.; 20 tot 25 per week; voor onbep. tijd. Voor het Hotelbedrijf in verschillende plaatsen van het land buffetjuffrouwen, kamermeisjes, keukenwerk meisjes, kooksters, huis- en linnenjuffrouw. De Directeur: H. P. STAAL. N.B. Eventueele gegadigden wenden zich schriftelijk tot de beurs te Middelburg. <§/©(sy©<g/©@/©(®/®@/©©^@/©<!^©®'©<sy©@/©©^@/©©'©@'© iy©©/©@/©@/© DE HOLLAND-AMERIKA LIJN. Wij ontvingen de circulaire der H.-A. L. No. 223, waaronder wij o.m. het volgende onder de aandacht onzer lezers brengen, want voor de reisclubs etc., is met de invoering van de nieuwe derde klasse op al de stoomschepen der Maatschappij voor toeristen een zeer voordeelige reisgelegenheid geschapen. Was voorheen, om financieele redenen, de reis naar Amerika voor familieleden e. a. een groot bezwaar, wegens de hooge reiskosten, door middel van de nieuwe Toeristen Derde Klas, welke op alle booten is ingesteld, is veel van dit bezwaar door de Directie ondervangen. De circulaire vervolgt: De Toeristen Derde Klasse is geheel afgescheiden van de gewone, voor de landverhuizers bestemde derde klasse. Alle hutten, wandeldekken, eetzalen en rook kamers, enz. zijn uitsluitend gereserveerd voor toeristen en voor passagiers, die slechts een tijdelijk bezoek aan Amerika brengen. Men vindt in de Toeristen Derde Klasse goed-ingerichte hutten voor twee of vier per sonen, ruime promenade-dekken, waar de passagiers in gemakkelijke dekstoelen van de gezonde zeelucht kunnen genieten of zich met allerlei dekspelen aange naam kunnen bezighouden, en eene groote eetzaal, waar beleefde hofmeesters overvloedige en uitnemend toebereide spijzen opdienen. Aangezien de passagiers, die in de Toeristen Derde Klasse reizen, niet tot de categorie „landverhuizers" behooren, hebben de Amerikaansche autoriteiten erin toegestemd, de voor de landing in Amerika wettelijk voorgeschreven controle voor deze passagiers niet op Ellis-Island te houden, maar aan boord en wel onmid dellijk na aankomst van het stoomschip, waarmede ge reisd wordt. Na afloop dier controle kunnen de reizi gers van de Toeristen Derde Klasse dus onmiddellijk aan land gaan. Passageprijzen. De passageprijs voor de reis van Rotterdam naar New York of naar Halifax (Canada) bedraagt in de Toeristen Derde Klasse ƒ306,25 per volwassene. Voor kinderen van 1 10 jaren moet halve passage worden betaald. In den passageprijs is de voeding aan boord inbegrepen. Goedkoope retourbiljetten, die gedurende twaalf maanden na datum van afgifte voor alle stoomschepen der Holland-Amerika Lijn geldig blijven, zijn verkrijg baar tegen betaling van 462,50 per volwassene. Dit goedkoope tarief geldt slechts dan, indien bij begin der reis dadelijk een retourbiljet wordt genomen. Retour biljetten kunnen niet op een andere persoon worden overgedragen. Bovendien moet de door de Amerikaansche Regee ring geheven tax van 20 Gulden per Hoofd door alle passagiers vóór vertrek van Rotterdam worden be taald, behalve voor kinderen beneden 16 jaar, die onder geleide van hun vader of moeder reizen. Deze tax kan na afloop der rondreis op de door de Amerikaansche Regeering vastgestelde voorwaarden teruggevorderd worden, indien het verblijf in de Ver- eenigde Staten uiterlijk zestig dagen duurt. Pasagiers, die door de Vereenigde Staten naar Ca nada, Mexico of een ander land buiten de Vereenigde Staten reizen, moeten bovengenoemde tax van 20 eveneens betalen. Zulke passagiers ontvangen vóór af vaart voor de betaalde tax een kwitantie, krachtens welke zij na het verlaten der Vereenigde Staten terug betaling van de betaalde tax kunnen verlangen. Indien het Amerikaansche Gouvernement terugbetaling van de oorspronkelijk door hen betaalde tax verleent, wordt den passagiers het bij ons gestorte bedrag terugbetaald. Verder is, indien een retourbiljet wordt gekocht en niet vóór vertrek uit Europa door de passagiers plaat sen werden besproken voor de terugreis met een be paald stoomschip, voor Amerikaansche „Revenue Tax"; Gulden 12.50 per persoon boven 10 jaar en 7.50 tusschen 1 en 10 jaar verschuldigd. Dienstregeling. Aangezien de Holland-Amerika Lijn reeds met ver schillende reisvereenigingen in Amerika eene overeen komst betreffende het vervoer van gesloten reisgezel schappen gedurende het jaar 1926 heeft afgesloten, komen behoudens wijzigingen alleen de navol gende afvaarten voor het vervoer van passagiers in de Toeristen Derde Klasse in aanmerking: Van Rotterdam: Stoomschip: Van New York: 1926 1926 1 April Nieuw Amsterdam. 14 Rotterdam 30 April 20 Veendam8 Mei 28 Volendam 15 5 Mei Nieuw Amsterdam. 22 12 Rijndam29 19 Rotterdam 26 Veendam12 Juni 2 Juni Volendam 9 Nieuw Amsterdam. 26 Juni 19 Rotterdam 3 Juli Rijndam10 30 Juni Veendam17 6 Juli Volendam 24 14 Nieuw Amsterdam. .31 20 Rotterdam 3 Augustus Veendam21 Augustus 11 Volendam 28 17 Nieuw Amsterdam. 4 September 25 Rotterdam 11 1 September Rijndam18 8 Veendam25 15 Volendam 2 October 22 Nieuw Amsterdam. 9 Rotterdam 16 Rijndam23 13 October Veendam30 27 Nieuw Amsterdam. 13 November

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 14