Vertellingen van Beziens waardige Zeeuwsche Steden ZIERIKZEE EN OMGEVING ONS ZEELAND 5 In deze rubriek zullen we in ieder nummer beschrijvingen geven van bezienswaardige steden van onze mooie Provincie. We zijn overtuigd hiermede het belang van Zeeland te dienen, en sparen moeiten noch kosten deze vertellingen voorzien van Foto's aan onze abonnes voor te zetten. Wij zullen ernstig trachten in de toekomst iedere week te geven een zoo compleet mogelijk verhaal. We vragen hiervoor speciale aandacht, omdat in Zeeland steden en andere bezienswaardigheden zijn, die door onbekendheid onder de Zeeuwen zelf, meer bekendheid met eigen land zal bevorderen. RED. Grijs is uw hemel en stormig uw strand. Naakt zijn uw duinen en effen uw velden, U schiep natuur met een stiefmoeders hand En toch heb ik innig U lief, o mijn land! Deze aandoenlijke woorden van Potöieter sterken ons in het voornemen om het eenigszins afgelegen dubbel- eiland Schouwen en Duiveland met zijn aloude hoofd stad Zierikzee nader bij de buitenwonenden te doen kennen. Deze streek toch heeft, ondanks haar vlakken bodem, nog genoeg natuurschoon om een bezoek waardig te zijn, en de reiziger, wien het om voortbrengselen van oude bouwkunst of historische merkwaardigheden te doen is, zal niet onbevredigd heengaan en steeds met genoegen terugdenken aan de schoone boottochten, die hij van Rotterdam of Middelburg uit gemaakt heeft om deze eilanden te bereiken. Zierikzee, gelegen in een rustige landelijke omgeving, vormt het middelpunt eener welvarende landbouwstreek. In een voorwoord van de nieuwe gids (Alta, Amster dam) schrijft het dagelijksch bestuur der gemeente: ,,De ligging (een klein half uur van de Oosterschelde, „waarmede de stad door een goede getijhaven verbonden ,,is) maakt Zierikzee tot een aangewezen plaats, waar „voor energieke ondernemers iets te wagen is om fa brieken van velerlei aard of verschillende zaken, een „visscherij of een reederij te vestigen. „Wie daartoe begeerte en bedrijfskapitaal heeft, zal „ongetwijfeld in menig geval het Gemeentebestuur bereid „vinden alle mogelijke tegemoetkomingen en gemakken „te verschaffen. „Zierikzee heeft eenmaal dagen van grooten bloei ge- „kend, waarop volgens de wet der historie teruggang ge- „volgd is. Maar die historie heeft ook haar kringloop en „opnieuw kan een tijd van voorspoed voor de deur staan. „Wie dat juiste tijdstip weet te benuttigen, zal zijn „pogingen tot het vestigen eener onderneming van nij verheid, handel of visscherij niet onvruchtbaar bevin-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 7