Hotel „VALKHOF" W. LENTING Zeeuwen! Bezoekt Café „De Trocadero" ONS ZEELAND. 3 nauwelijks meer de vreemde zeelieden bevatten. Zede- looze ergerlijke tooneelen vielen op de straten voor. Oosterlingen met bijltjes gewapend liepen door de stad, vechtpartijen vielen dagelijks voor. De stedelijke regee ring was niet bij machte, den toestand te beheerschen. Van dien tijd af kwam het verval. De zee, die alle rijk dom gegeven had, scheen het kwaad te willen straffen. Het land dat ze afgevreten had, bracht ze niet alleen weder aan, maar zij herschiep haar eigen bed in land. De schoonste reede, die te vinden was veranderde zij in velden en landouwen. Men kon de geboorte van S. Joostland niet beletten De oorzaak was de door braak tusschen Vere en N. Beveland. Die trok al den stroom van het Schengen door de Zandvliet, veroor zaakte daardoor de aanslibbing van dat Schengen, 't welk de eenige scheering van A. uitmaakte en bracht daarenboven twee stuitende vloeden, die van het Veer- sche gat en van het Sloe teweeg. Voor A., thans van stroom beroofd, moest alles aanslibben. De plaats waar vroeger een bruid met 135 schepen ter reede kwam (1496) en van waar in 1522, honderdvijftig schepen het vertrek van Karei V. naar Spanje begeleidden, werd in den loop van 16451671 een uitgestrektheid grond waarvan 960.000 roeden bedijkt werden en die nog steeds toenam. Men hield in dit land een geul open ,,het Arnemuidsche gat". De plaats was nu on herstelbaar verloren. Uit de Kerk een vrij ruime Kruis- tempel wat met uurwerk en klokken voorzien. De klok ken zijn verkocht. Herinneringen aan den vroegeren bloei, zoekt men in Arnemuiden tevergeefsch. DE. Z. RECTIFICATIE. Het in voorgaand nummer van ,,Ons Zeeland" op genomen artikel over ,,V eere" bevatte o.a. mede- deelingen over de Stadsfontein. (Put). Als inhoud van beide bakken, wanneer deze „vol" zijn, staat vermeld ,,200" H.L. water. De vriendelijke lezer wil daarvoor lezen 2 0 0 0 H.L. RED. NIJMEGEN, Tel 2422 C A F É-R EST AU RANT Ruime Reant gelegen Kamers, Electrisch licht, Badkamers Vergaderzaal -TWEE BILJARTS - Vraagt Prospectus Clublocaal der ZeeuwscheVereen Nijmegen Reguliersdwarsstraat 97 Amsterdam Middag- en Avond-Concert EEN HEERLIJK FEEST. Als ik toch maar eens een leuk pretje voor mijn pop pen kon bedenken, zeide de kleine Lucie tot zichzelf, toen zij eens op een regenachtigen namiddag alleen in de speelkamer zat. Zij was namelijk bij een vriendin netje op een feestje gevraagd, maar de poppen waren niet uitgenoodigd en nu vond Lucie het toch zoo'n treurige gedachte, dat die zich zouden vervelen terwijl zij zelf zooveel pleizier had. „Ik weet wat," riep ze eensklaps uit, „ik ga hun ook een feestje geven, en zonder een oogenblik meer tijd te verliezen begon zij daar alles voor in orde te maken. Over een paar minuten zou de kindermeid komen om haar netjes aan te kleeden voor haar eigen feestje, dus moest zij wel een beetje gauw voortmaken. Spoedig was zij met alles klaar en waren mijnheer en mevrouw Pop in hunne mooie kleeding klaar om de gasten te ontvangen. Met een zucht van voldoening over haar plannetje, ging het kleine meisje voor den haard op 't haard kleedje liggen en keek in 't vuur, waarin zij allerlei figuren en beelden zag. Maar wat hoorde zij daar op eens? Het waren wielen die zachtjes over het haard kleedje rolden en tegelijk klonk het duidelijk toe-toe in haar ooren. Opkijkende zag zij de kleine poppenauto aankomen met alle lichten ontstoken, keurig in orde. Vlak voor Lucie bleef de auto staan, het kleine chauf feurtje boog diep, opende het deurtje en vroeg haar om plaats te nemen. Hoewel erg verbaasd deed zij dadelijk wat haar gevraagd werd en waarlijk, er was plaats in overvloed voor haar en lekker tusschen de kussens zittende, reed Lucie nu pijlsnel naar het poppenhuis. Maar hoe verbaasd was zij nu weer, toen zij om de poot van de tafel heendraaiende op eens het poppen huis voor zich zag van onder tot boven verlicht. Op de stoep stonden mr. en mevr. Pop om haar te ver welkomen en daar sprong ook Tobi rond, het kleine porceleinen hondje, dat zij een paar dagen geleden van een man op straat had gekocht. Tobi was ook al zoo blij haar te zien en kwispelde vroolijk met zijn staartje, op hondjes manier. ,.U kunt het niet gelooven hoe blij wij zijn U hier te zien," zei Mevrouw Pop, LI heeft zooveel voor ons gedaan en nu is 't zóó lief van U dat U zelf ook nog op ons feest wilt komen." „Ja," voegde mijnheer Pop er bij, „en nu U eenmaal hier zijt, blijft U toch zeker den heelen avond bij ons, niet waar?" „Ach ja," vroeg mevr. Pop nog eens, „doet U het maar, U hoeft over uw eigen feestje niet ongerust te zijn, want li zijt zeker bijtijds weer thuis, want bij ons gaan de dagen en nachten heel snel voorbij." En nu werd Lucie door haar gastheer en gastvrouw rondge leid, die zóó gelukkig waren dat zij haar alles konden toonen waar zij voor gezorgd had. En hoewel alles precies hetzelfde leek als anders, was het nu toch heel verschillend, want de klok tikte nu werkelijk en de kachel brandde. De gramofoon zelfs speelde en 't was toch eigenlijk maar een cartonnen doosje, dat Lucie zelf gemaakt had om de poppen te doen gelooven dat het een gramofoon was. Al de malle teekeningen, die Lucie zelf gemaakt had en die zij aan de muren had opgehangen, leken nu prachtige schil derijen. Op de kinderkamer gekomen, kwam de kinder meid haar tegemoet met het snoezigste babietje, dat

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 3