4 ONS ZEELAND. Lucie nog ooit gezien had. „Dit is onze kleine Lucie," riep mevr. Pop, „wij hebben haar naar U genoemd, ze is uw petekindje." Het kindje sloeg haar armpjes om Lucie heen, kuste haar en zei „sprookjes vertejje!" „Neen nu niet," riep mevr. Pop, „we gaan nu echt limonade drinken." Toen gingen zij allen naar de eet kamer en Tobi en ook het kleine wollen poesje moch ten mee. Daar hoorde men op eens een harde stem door den loudspeaker „Hilversum." „O hemel," riep Lucie, „werkt het toestel heusch?' „Ja zeker,' zei mevr. Pop. „Waar zou 't anders voor dienen. Wij hebben er altijd zooveel pleizier van." Wat was Lucie blij dat zij dit radio-toestel voor de poppen had aangelegd! Nu kwamen alle andere gasten, de kruidenier uit het winkeltje, een verpleegster, een boerinnetje, twee teddybeertjes, kortom alle poppen, ook die Lucie zoo netjes uitgeknipt had, en allemaal zeiden ze tegen Lucie dat ze zoo blij waren haar te zien. Is het nog noodig te zeggen dat het een reuzenfeest werd en dat iedereen het jammer vond toen de tijd kwam om naar huis te gaan. „Ga nu maar eens mee," zei mevr. Pop tot Lucie! „U zult nu wel moe zijn, kijk hier op de logeerkamer is een lekker bedje voor U klaar." Mevr. Pop dekte haar toe maar voordat ze insliep vroeg Lucie haar nog: „zeg mij nog even hoe komt het dat alles zoo mooi lijkt?" „Dat komt kind," antwoordde mevr. Pop, „omdat jij zooveel van ons houdt en ons zooveel geeft. Liefde is in het leven de allergrootste schat." Dat was het laatste wat Lucie hoorde en toen de kindermeid haar riep om aangekleed te worden, zag zij dat zij ingeslapen was voor den haard op 't haard kleedje en zij met haar lieve poppen heerlijk gedroomd had. H. v. W. Vertaald uit de Chr. Science Moniton. ONTVANGEN BOEKWERKEN. De Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" te Vlissin- gen, zond ons 2 nieuwe uitgaven (zeer mooie reclame- gidsen). 't Eene boekje geeft in fraaie kleurendruk te zien, de schepen der Maatschappij, benevens de interieurs der salons, ook van 't Grand Hotel Brittannia te Vlis- singen, bij dezelfde Maatschappij in exploitatie. Een zeer duidelijke „routekaartje" der zeereis (92 zeemijl is in dit prachtwerkje opgenomen, bovendien Walchersche kiekjes en ook van Folkestone en Londen) Het andere, versierd met fraaie fot o's, van En- geland's Zuidkust èn badplaatsen, der Zeeland booten, Walchersch landleven, Veere en Middelburg, bevat tal van volledige bijzonderheden, o.a. hotelprijzen, ex cursiebiljetten naar Engeland en is in handig formaat een sieraad als reisgids. Gaarne zendt de Redactie U op schriftelijke aanvraag beide boekjes gratis toe. RED. VEREENIGINGSNIEUWS. Amsterdam. Vereeniging „Zeelandia". Voorzitter: W. J. Nobels. Secretaris: J. Claassen, Javastraat 66 I. 's-Gravenhage. Vereeniging „Zeelandia". Voorzit ter: A. K. Vogel. Secretaris: H. Verstrate, Hoogezand 21. Mededeelingen aan leden, adspirantleden en begunstigers. Met verwijzing naar het rondschrijven van 12 Maart j.L, betreffende aankondiging van de opvoering van een Zeeuwsch blijspel, op 13 April a.s., bericht het bestuur, dat, tengevolge van ziekte van een der spelers het programma voor dien feestavond gewijzigd is moe ten worden, als in het programmaboekje is aangegeven. Overigens blijven alle bepalingen in gemeld rondschrij ven van kracht. Op 19 April a.s. zal door het Alg. Verbond, afd. 's-Gravenhage, ter huldiging van den toondichter J. P, J. Wierts een Duitschen Kunstavond worden gegeven in het gebouw van K. en W. Gezongen zullen worden liederen van den heer Wierts door verscheiden Haagsche zangvereenigingen en bekende solisten. Toegangskaarten ad 0.50 (alles inbegrepen) zijn voor leden onzer vereeniging te bekomen bij den sec retaris: Hoogezand 21. Aanvrage daartoe te doen vóór 15 April. Bij de gehouden bestuursverkiezing op 26 Maart is als bestuurslid gekozen de heer G. Agterberg, Kerk- laan 13. Rijswijk. Leden en adspirantleden, wien nog geen ledenkaart uit gereikt, kunnen twee gratiskaarten bekomen bij de kaarten- depóts. Hun namen zijn aan de kaartenverkoopers door het bestuur bekend gemaakt. Bibliotheek. Boeken kunnen ter lezing gevraagd op werkdagen tot 2 uur 's-middags bij den heer De Zeeuw, van Swie- tenstraat 68. De uitleen termijn is 10 dagen (kosteloos). Voor iederen dag dat het boek langer worden behouden is 10 cent verschuldigd, ten bate van het boekenfonds, tenzij vóór het verstrijken van den termijn verlenging (voor ten hoogste 7 dagen) is aangevraagd. Schade door lezers aan boeken veroorzaakt, is voor rekening van de(n) lezer (es). Titels der aanwezige boeken. Geschiedenis van de fam. Brakman 15401921. J. A. Brakman. De aardbol, waarin gesch. van Zeeland door v. Oos terzee 1841. Gesch. v. Zeeland v.n. uit „onze voorouders" van F. Nagteglas. Gesch. van Veere, Arnemuiden en Vlissingen (Gre pen uit de) van Speeleveld. Levensbeschrijving van Joh. en Corn. Evertsen door Mr. J. C. de Jonge 1820. Kaart van Zeeland volgens Smallegange 1740. Album van oude gebouwen te Middelburg met tekst 1923. Uit het leven en bedrijf van den Heere M. de Ruiter d. Brandt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 4